R. Karbauskis. Neleisime žeminti nei savęs, nei mus išrinkusių žmonių (107)

Ramūnas Karbauskis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Ramūnas Karbauskis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Šį pareiškimą pradedu nuo padėkos Lietuvos žmonėms, kurie prieš ketverius metus suteikė pasitikėjimo mandatą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai formuoti valdančią daugumą, o šiemet spalio mėnesį vykusiuose Seimo rinkimuose išrinko 32 Seimo narius, kurie susibūrė į didžiausią opozicinę frakciją.

Visus praėjusius ketverius metus sąžiningai tarnavome Tautai. O tai, jog Lietuva Europos Sąjungoje išsiskiria savo ekonominiu stabilumu ir jos BVP kritimas pandemijos metu mažiausias Europoje, tik patvirtina, kad ėjome teisingu keliu. Todėl valdžios perdavimas rinkimų laimėtojams vyksta garbingai ir besididžiuojant nuveiktais darbais.

Jau pirmajame naujosios kadencijos Seimo posėdyje supratome, kad skambiai valdančios daugumos žadėta „naujoji“ politinė kultūra nereiškia, kad ji bus pozityvi ir teisinga. Ši valdžia, dar net nepradėjusi dirbti, jau demonstruoja, kad nebus toleruojama kitokia nuomonė, nei mano išrinkta dauguma, bus tik menkinami, persekiojami opozicijos politikai, ribojamos jų teisės, netgi iki tiek, kad balansuojama ant Lietuvos Konstitucijos pažeidimo ribos.

Tenka pripažinti, kad Seime susiklostė padėtis, kokios Nepriklausomos Lietuvos Seime niekada dar nėra buvę – Seimo dauguma pasiekė, jog didžiausia opozicinė frakcija neturėtų savo atstovo Seimo vadovybėje. Valdančios daugumos siekis apriboti LVŽS frakcijos veiklą Seime, neskirti LVŽS pasirinkto Seimo Pirmininko pavaduotojo, tyčiotis ir atvirai meluoti Seimo salėje yra smūgis ir už mus balsavusiems žmonėms.

Kas bus kai ši dauguma pradės realiai dirbti? Ko laukti?

Aš puikiai suprantu, kad tai yra kerštas. Jis tapo asmeniniu ir dažnai yra nukreiptas į mane, Ramūną Karbauskį. Į įvairias pozicijas mano siūlyti ir frakcijos teikti kolegos politikai, dabartinės valdžios žeminami neturint jiems jokių pretenzijų. Jų kaltė tik tame, kad jie buvo siūlomi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko Ramūno Karbauskio, nors frakcija šiam siūlymui pritarė bendru sutarimu, nes jie yra mūsų visų bendražygiai.

Aš taip pat puikiai suprantu, kodėl dabartinei valdžiai būnant opozicijoje, visus ketverius metus aš buvau persekiojamas, stebimas kiekvienas mano žingsnis, valstybės institucijos buvo užverstos skundais tirti mane, su manimi susijusį verslą, Naisių bendruomenę, net vaikiškas knygas leidžiantį ir jaunus rašytojus remiantį fondą.

Mes tikrai neleisime, kad su mumis būtų elgiamasi kaip su jų įsivaizduojama „šunauja“, neleisime taip žeminti ir mus išrinkusių žmonių! Taip pat atsakingai pareiškiu, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga netaps valdančiųjų sąjungininke ir valstybės griovėjų dalimi. Mes protestuojame, vardan vertybių ir demokratijos principų sugrąžinimo į Lietuvos politiką atsisakome bet kokių vadovaujančių pareigų Seimo komitetuose, komisijose, delegacijose, Seniūnų sueigoje.

Kolegos LVŽS frakcijoje pritarė mano nuomonei, jog dabar svarbiausiais uždaviniais tampa šešėlinės Vyriausybės formavimas, esant reikalui, pasiruošusios prisiimti atsakomybę už Lietuvos ateitį, jei paaiškėtų, kad dabartinė valdančioji dauguma to nesugeba. Prioritetiniu tampa ir pasiruošimas savivaldybių rinkimams, kam pasitarnaus LVŽS skyrių stiprinimas ir gerai organizuota rinkiminė kampanija. LVŽS liko vienintele politine organizacija, turinčia Seimo frakciją, kuri puoselėja tradicines vertybes, todėl mano, kaip LVŽS pirmininko atsakomybė tik didėja.

Protestuodamas prieš liberalios valdančios daugumos pastangas suvaržyti mūsų frakcijos narių galimybes veikti Seime, suvokdamas savo atsakomybę formuojant šešėlinę Vyriausybę, stiprinant LVŽS struktūras, rengiantis artėjantiems savivaldybių rinkimams, nutariau pasitraukti iš Seimo.

Dėkoju frakcijos kolegoms už tokio mano žingsnio palaikymą. Esu visiškai tikras, jog LVŽS frakcijos nariai sėkmingai sugriaus keturis metus kurtą mitą, neva LVŽS frakcija dirbo tik mano diktato dėka, jog frakcijoje nėra ir nebuvo demokratijos.

Aš tikrai neplanuoju trauktis iš politikos. Būdamas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininku, turėdamas mokesčių mokėtojo, darbdavio, ūkininko, mecenato statusą, galėsiu apie naujosios valdančios daugumos blogus sprendimus, atsinaujinusią korupciją šnekėti dar griežčiau ir reikliau.

Žinau, kad po tokio mano sprendimo politiniai oponentai ims džiūgauti, gal net švęsti, bet jau netrukus jie supras, jog toks mano žingsnis tik sustiprins Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą, o mūsų Seimo frakciją padarys dar aktyvesnę, nes tai mūsų bendras protestas ir bendra kova prieš naujosios valdžios norą Tautą vėl skirstyti į „šunaują“ ir „elitą“.

Tiems, kurie ketverius metus manęs klausė, kaip žmogus gali atlaikyti tokias patyčias, nesibaigiantį propagandinį spaudimą, kokį teko patirti man, atsakysiu, jog atlaikiau, nes kuo stipriau iš manęs tyčiojosi, tuo didėjo motyvacija kovoti, nežiūrint į sveikatą ir laiką. Dabartinės valdančios daugumos elgesys yra toks apgailėtinas, kad pasitraukti iš tos kovos negalėčiau, net jei to ir labai norėtųsi.

Sveikatos visiems ir kantrybės, dabar jos tikrai reikės!

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

107 komentarai

 1. Kęstutis:

  Garbingas poelgis, laiku ir vietoje…, o seimo “cirkas” tik prasidėjo, čia tik įžanga – “klounai, iliuzionistai ir akrobatai” laukia savo pasirodymo, liūdna tikrai nebus, bus daug dar Lietuvoje nematytų negirdėtų pasirodymų 😉

  • Baugas:

   Nesutinku, kad tai “garbingas” poelgis…
   Visus tuos metus, būdamas valdžioje, kaip išmanydamas, žemino opoziciją, kūrė tyrimo komisijas, nedavė tribūnos, bruko savo tvarką seime ir prakišinėjo sau reikalingus įstatymus.
   Tačiau, tauta pamatė, kas yra kas ir nubalsavo prieš “žalią kolchozo buldozerį”.
   Dabar “napoleonas” dar kartą negavo savo žaislo seime ir nusprendė mesti šią kompaniją ir išeiti iš “smėlio dėžės”… Būkit, žmonės, leiskite jam išeiti…
   Sėkmės jam žemės ūkyje – tegul žydi Naisiai.

   • Pajūrietis:

    Man tai laba didelė naujiena, kad buvo opozicija. Kas jai vadovavo?

   • Kęstutis:

    …Gabrielius laimėjęs rinkimus pareiškė, kad mes taip nedirbsime, atsisakysime buvusių valdančiųjų “darbo metodų”, o padarė dar blogiau jau nuo pirmųjų seimo posėdžių. Piktdžiuga sklindanti iš laimėjusiųjų ir jų rinkėjų, tik parodo jų menkumą. Visiški menkystos tie kuriems malonumas žeminti kitus, nepakilo jie aukščiau buvusio “kolūkio”, o tik pasirideno dar žemiau… Jūsų prisistatymas visiškai atitinkantis “megztųjų barečių” lygį – psichologinė svypi.. (pyp), o vėliau sekantis mėgavimasis psichologiniu smurtavimu – aukščiausia ką jums pavyko pasiekti gyvenime… Nei vienas konservatorių glušpetris nepagalvojo, o kaip gi jiems pavyks dirbti ir įgyvendinti savo programą turint tokią trapią daugumą, kai dalis seimo narių taps ministrais, dar koks vienas kitas atkris, kaip dabar Glaveckas ir kas tada? Kentės Lietuvos žmonės nuo nesiliaujančių rietenų. Nebent, kaip visada seimo daugumai pagelbės visagalis Viktoras Ups Ups kychas… Nenoriu užsiimti politiniais būrimais, bet “postaltiesiniai” žaidimai su Uspaskichu jau prasidėjo…

   • -.-.-:

    prisidirbusius valdininkus, veidmainius pasiuntinius į Seimą, korumpuotus ar priešiškoms valstybei jėgoms dirbusius asmenis būtina prisiminti ir paviešinti vien dėl to, kad istorija nesikartotų, nes rinkėjai, deja, pernelyg užmaršūs, o tamstos paminėta tautos dauguma, deja, bet “mato” tik tai, ką jai rodo ir šnabžda į smegenis žiniasklaida. Tai nėra opozicijos žeminimas ar, kaip yra priekaištavęs net ir Prezidentas, “kapstymasis po praeitį”. Priiminėjami buvo ne sau reikalingi, bet rinkimuose nugalėjusių politinių jėgų programą padedantys įgyvendinti įstatymai. Maža to, opozicijos mėginimas kliudyti tokius įstatymus priimti – tai demokratijos principų pažeidimas, nepripažįstant tautos valios teisėtumo.

    • mociute:

     juk akivaizdu kad G.Nausedos pastebejimas del kapstymosi po praeiti buvo tiesiogiai skirtas uoliosios A.Sirinskienes&Co 4 metu itin aktyviam priekabiu ieskojimui ir mokesciu moketoju milijonu svaistymui – butu labai gerai kad kas nors suskaiciuotu ir paviesntu sumas kurios Lietuvos mokesciu moketojams kainavo tu gausiu komisiju darbui apmoketi

   • mociute:

    butent todel ir matuoja pagal savo lygi surengdamas nesubrendeliska spektakliuka savo gerbejams.
    Prisidedu prie tamstos palinkejimo – lai zydi Naisiai ir gero pasiplaukiojimo povandeniniame laive Naisu prude su berazygiais kapitonais ir jungom!

  • ŽEMAITIS:

   Ne “garbingas”, o reikalingas. Teisę dirbti Seime turi, nes jį išrinko. Tačiau jei atsisako tokios teisės – tai puiku!
   Kitaip tariant “… iš ratų – ratams lengviau” 🙂

  • mociute:

   tiek jau ten tos”garbes”, atseit….
   Negi pamirsot PASIBAISETINA nutikima seime kuomet, berods Skardzius i seimo sale atsivilko susaudyta plakata su G.Landsbergio nuotrauka o “sventoji” Sirinskiene su Skardzium ir Karbauskis alpo is laimes besimegaudami “sedevru”…..Krykstavo kaip vaikai Naisiu darzelyje……
   Tuo viskas ir pasakyta apie sias personas.
   Ir visai nesvarbu kieno atvaizdas butu buves tame susaudytame plakate.
   Po to incidento i to “show” dalyvius net zvilgteleti atgrasu ir slykstu.
   Juolab matytu vel tuos pacius veidus seime ir dar besiputojancius apie menamas, atseit, “patycias ” ju atzvilgiu

 2. Arūnas:

  pritariu Kęstučiui, košę užvirė naujoji dauguma, ir neutralūs politologai tą teigia, ir Prezidento pasisakymuose valdantieji neteisinami. Toks Karbauskio žingsnis , kaip sako Kęstutis, yra laiku ir vietoje. Negi susideginti reikėjo? Dievaži, už valstiečius nebalsavau, ir piktino kai baisias “specialistes ministres” buvo surinkę, ir taip nesąmonių padarę, bet man jie atrodo ne didžiausia blogybė Lietuvoje; pasigėrėkit naująja teisingumo ministre, tai gal ir kitaip vertinsit situaciją

  • Pajūrietis:

   O kiti būsimi ministrai, pvz., užsienio reikalų, tamsta tenkina?

   • Arūnas:

    pretendentą į užsienio reikalų ministrus seniai visi matome, net į tautosaką jis įėjo… O pretendentė į teisingumo ministres tiesiog uogelė, nors, beja, ministrų neskiriu :), bet ši net kvapą užgniaužė… Bet ne tą norėjau pabrėžti: naujoji dauguma neatėjo su mirtos šakele, o su peiliu, kuriuo buvusiam priešininkui keršydami į nugarą dūrė… Taip prasidėjo naujojo seimo darbas… vienybė težydi…

    • Pajūrietis:

     Arba, pvz., koks nors žmogus išmoksta gerai žaisti kokį žaidimą (ne statyti namus, ne auginti duoną, o TIK žaisti savo malonumui – dėl pinigų). Pasirodo, jei tu moki žaisti kokį žaidimą (mėtyti sviedinuką ar stumdyti šachmatų figūras), to visiškai užtenka, kad, kad galėtum patekti į Seimą. O, dar nepotizmas! Bet nemanau, kad jis Lietuvoje – Europos centre yra. Nepotizmas, greičiausiai, tik postsovietinėje Azijoje klesti.

   • mociute:

    bent jau kadidatas i URM vadovo posta yra tikrai to vertas ir gedos Lietuvai tikrai nepadarys.
    Puiki premjere ir dar nemazas pulkelis jaunu issilavinusiu ir perspektyviu ministru o kad A.Armonaites partija nelabai ka ir pasiulyti turi o valdyti oi kaip nori- cia jau rinkeju kalte.
    Juk buvo puiki, tiesiog istorine galimybe leisti Tevynes sajungai be jokiu koaliciju sudaryti vyriausybe jei II ture butu protingiau prabalsuota uz visus i II tura isejusiu TS kandidatus o tuomet jau konkreciai pareikaluti ir reiksti pretenzijas ne jokios “kolektyvines” atsakomybes

    • Pajūrietis:

     Ačiū, kad prajuokinote.

     • Kęstutis:

      Va jūs tai prajuokinot, o dėl “močiutės” tai jau nebeaišku ar verkti, ar juoktis, ar kokia užuojautą pareikšti… 😉

      • mociute:

       negi tamstoms neliudna ir kartais nesinori paverkti kad Lietuvos svarbiausia valdzios institucija “puosia” tokie nebrendylos Karbauskis&Co.
       Man visai nejuokinga kad neadekvatus ir pastoviai meluojantys zmoguciai menkina svarbiausia Nepriklausomos Lietuvos valdzios institucija – parlamenta savo buvimu jame, intrigom, pliurpalais.

    • Bartas:

     močiute. Kiekvienas turi teisę mylėti ką tik nori. Ir aš buvau “įsimylėjęs” TS iki to laiko , kai jie (TS) užmiršę atgimimą , pradėjo išsigimimą. O anūkėlio batukai , kad ir kaustyti, niekada nekaukšės , kaip dieduko šlepetės. Liūdna.

     • Pajūrietis:

      Anksčiau ar vėliau bus nupūstas, tai tik laiko klausimas.

     • Arūnas:

      taikliai, Bartai, pasakėt: “kai jie (TS) užmiršę atgimimą , pradėjo išsigimimą.”. Dar prieš gerą penkmetį vadinamų konservatorių pasikeitimą apibūdino Vytautas Sinica (gal ne vsai pakartosiu pažodžiui):
      jei anksčiau iš žodžių junginio “Lietuvos Respublika” būtų reikėję išimti vieną žodį, jie būtų išėmę “Respublika”, o dabar jie išima “Lietuvos”. Liūdna dėl išsigimimo…

     • mociute:

      Taciau akla meile nieko verta o nematyti prazanagu ar tyleti jas pamacius yra neatleistina.
      Tik pastabos neturetu buti daromos brutaliu “kolxoziniu” budu.
      Negi pamirsote is kur atejome i Nepriklausomybe?
      Ne vien okupantu palikimas ar homo sovieticus mentalitetas yra taip giliai isirezes i daugelio musu bendratautieciu samone bet ir jau Nepriklausomybes metais susiformaves – o tiksliau pasaliniu ir Lietuvai nedraugisku jegu primestas, iskreiptas supratimas ir ne vien apie politinius ivykius…..
      Deja deja, bet prie klaidingo supratimo prisideda ir Lietuvos informavimo priemones – siauros, neissamios o daznai ir klaidinancios
      Ju po keliu dienu atvykus i Lietuva pajuntu objektyvios informacijos stoka bet gelbsti internetas bei kalbu zinojimas. O juk daugybe Lietuvos zmoniu sito neturi

 3. Dar neaišku, kaip pasielgs:

  Pagal jo atsakymus TV, jis tik parašė ir pasirašė po raštu, bet į VRK jo taip ir neišsiuntė…
  Jo atsakymai buvo kažkokie netvirti, tartum pats neprisimena, parašė, ar ne, ir kur tas jo pareiškimas VRK…,

  • Baugas:

   Pritariu – tai išbandyta taktika. Jeigu nebus taip, kaip AŠ noriu – tuomet išeisiu…
   Tai jau girdėjome keletą kartų, bet vis ‘likdavo’. Čia pas Naisių Lyderį kvepia, kažkokiu asmenybės susidvejinimu – vienas nori likti, o kitas vis ‘išeiti’:-). Dar tai panašu į besivaidijančią šeimą, kai vyras, nesulaukęs savo reikalavimų patenkinimo, tokioje beviltiškoje būsenoje, sako – aš išeinu, bet vis lieka, nes jam patinka toks mazochizmas.

 4. mociute:

  absoliuciai neadekvatus ir netgi nevertas seimo nario mandarto zmogeliukas surenge kolxozinio lygio “show” kurio scenariju, ko gero, pasirenges turejo iskart po pralaimetu rinkimu.
  Visi kazkaip nutyli apie ne tik patirti turincia bet ir Lietuvos zmoniu pagarba uzsitarnavusia ir tikrai daugiau nei 60% prie “zalvalstieciu” laimetu rinkeju balsu prisidejusia taciau nustumta i sali R..Baskiene uz kuria naujasis seimas tikrai butu be vargo nubalsaves teigiamai kaip kad 2016 nubalsavo uz I.Degutiene.
  Kyla klausimas: kam is viso reikalingas balsavimas seime del seimo pirmininko pavaduotoju jei koks nors Naisiu karaliukas pats paskiria uz ka balsuoti? Cia jau is tiesu kaip kokiame kolxozo “visuotiniame” susirinkime kur visada ir absoliuciai viska nuspresdavo “precedatelius”….
  Nesimato cia jokios tragedijos ar pazeidimu is nauju valdanciuju puses o R.Karbauskis pasirode k Juk akivaizdus ir is anksto apgalvotas pagaliu kaisiojimas i nauju valdanciuju ratus

 5. martynas:

  man tai nedaug šiandien reikia. Ar gali kas iš opozicijos pasakyti – ar dar gyva Deimantė?

 6. Aha:

  Dar net nepradėjusi dirbti pozicija jau spėjo su visais jei ne susipykti, tai bent apsipykti: su opazicija, su lenkais, kinais, baltarusiais…. Tiesiog gražu pažiūrėti, kaip vežimas dunda į prarajà.

 7. Rasa:

  “Sąžiningai tarnavom Tautai” – įsitikinęs Karbauskis Jeigu valstiečiai būtų sąžiningai tarnavę, tai ir būtų likę valdžioje. Miškų ir sengirių kirtimas juos išstūmė. Kai į valdžia ateina opozicinė jėga, reiškia, kad kalta buvusioji… Dabar kiti “tarnaus sąžiningai”. Visos buvusios valdžios ir kiekvienas asmeniškai Seimo narys neša atsakomybę prieš tautą. Bet greičiausiai pas tuos žmogėnus nėra nei atsakomybės nei sąžinės. Godumas ir valdžios troškimas suėda visą žmogiškumą ir belieka velniškumas.

  • Pajūrietis:

   Lietuvių kalba „atsakomybės nešti“ negalima (rus. niesiot otvietstviennostj za rabotu partškoly). Bet mes, lietuviškai kalbėdami, galime nešti maišą su raštinės prekėmis, galime atnešti saldainių dėžių ar gražių gyvų gėlių puokščių.

   • Juras:

    Tikrai idomus pastebejimas…
    Buti atsakingam ? Suvokti atsakomybe? Jaustis atsakingu?

    • Pajūrietis:

     Dar žiniasklaida, įskaitant LRT, sako, pvz.,: „šis sprendimas liečia visus“. Vėl iš rusų kalbos, nes gal nesimokė lietuviškoje vidurinėje? Nuskriausti likimo? Paliesti galima tik karštą keptuvės rankeną. Rusai sako: „čto kasajietsia kadrov partškoly, tak vsie oni očienj ideinyje stalinisty – lienincy“.

     • Pajūriečiui:

      Kad taip uoliai būtumėt atsakomybės iš valstiečių – žaliųjų reikalavęs, kaip dabar kabinėjatės prie rusicizmo, tai padėtis valstybėje būtų geresnė. Yra tokia kategorija žmonių, kurie užpuola neteisingai pavartotą žodį “atsakomybė” ar “sąžinė”. Bet tyli, kai elgiamasi neatsakingai ir nesąžiningai. Pamiršau, kaip tokie gudručiai vadinasi? Gal pajūrietis žino?

      • Pajūrietis:

       Turiu labai didelę patirtį: pvz., buvo pasielgta labai šlykščiai (faktiškai, apvogė daugiabučio nepasiturinčius gyventojus), ir aš labai principingai ieškojau teisybės. Tiesiogai susidūriau su krikščioniškomis vertybėmis besiremenčia skaidriausia partija. Mano kova truko labai ilgai. Tai užėmė begalę laiko ir nervų. Ir kas gi pagaliau buvo pasiekta? Žmonės taip ir liko apvogti. Galėčiau ir daugiau istorijų prisiminti, kad ir iš darbo valstybės tarnyboje patirties.

 8. valdas:

  Cherchez la feme…tsakant.

 9. jurgis ne visiškas:

  Narcizas… Jau geriau protestuodamas galėjo prisirakinti grandine prie radijatoriaus…

 10. Bartas:

  Norėčiau paklausti Lietuvos respublikos piliečių , kuriems , valdant R. Karbauskio “kolchoznikams”, gyvenimas pablogėjo, pajamos sumažėjo , badas “akis išgraužė”. Siūlau pasidalinti savu sielvartu su alko bendruomene. Nenešiokite širdyje skausmo, nesveika.
  Pradedam . Mano gyvenimas žymiai pagerėjo.

 11. ŽEMAITIS:

  Puiku, kad Karbauskis traukiasi iš Seimo!
  Tokiems kaip jis Seime ne vieta. Esu demokratas, todėl sutinku, kad į Seimą gali būti išrinktas bet kas, jei tik jis surenka pakankamai rinkėjų balsų.
  Tačiau kitą vertus, negebandys konstruktyviai dirbti ir visi “… su iniciatyva” geriausia kad iš visos susipranta tokie esą ir net nekendidatuoja. Arba jau išrinkti pasitraukia.
  Tad sveikinu Karbauskio sprendimą trauktis iš Seimo.

  • Pajūrietis:

   Pagal sąrašus – demokratija?

   • ŽEMAITIS:

    Pagal sąrašus neabejotinai demokratiškiau, nei vienmandatėse.
    Paklauskite bet kurio politologo, pažvelkite,kaip renkami Latvijos, Estijos, Lenkijos, Skandinavijos valstybių parlamentai. Visur pagal sąrašus – jokių vienmandačių.
    A, taip, Baltarusija, Rusija,Ukraina – ten taip pat, kaip ir pas mus 🙂 Baltarusijoje – vien tik vienmandatės. Tikrai – “aukščiausias demokratijos lygis”.
    Taip, britiškos tradicijos valstybėse (JK, JAV, Indija ir pan.) renkama vienmandatėse. Tačiau ten (ypač – JAV) dvipartinės sitemos, tad tai nelygintana su Lietuva.
    Jokių abejonių, kad per sąrašus rinkti būtų geriau. kaip kad buvo tarpukario Lietuvoje. Net tuomet, prieš šimtmetį suprasta, kad PROPORCINGAS VISUOMENĖS NUOSTATŲ ATSTOVAVIMAS – YRA NEABEJOTUNAI AUKŠTESNIS DEMOKRATIJOS LYGMUO, NEI VIEN TIK DAUGUMOS VALDŽIA.
    Bet Europos demokratinių valstybių, pagaliau Lietuvos tarpukario patirtis niekam neįdomi. Kažkodėl net konservatoriams priimtinesnis buvęs sovietinis modelis. O kad jis labiau patinka gyventojams – tai nieko stebėtino. Mūsų žmonėms dažnai patinka visokie absurdai ir sovietmečio palikimas. Deja…

    • Pajūrietis:

     Mano žavėjimasis Skandinavijos „demokratija“ seniai praėjo. Tai nėra joks pavyzdys mums tiek prisiminus II pasaulinio karo istoriją, tiek pokarį ir tai, kas ten vyksta dabar. Užtenka jau to, kad Švediją pripažino Lietuvos sovietų okupaciją teisėta. Tiesa, ar atsiprašė? Demokratinėje valstybėje, pvz., vietiniai gyventojai būtų apsaugoti nuo ateivių siautėjimo. O Norvegijoje vaikai nebūtų taip žiauriai atimami, jei tai tiesa. O gal tai netiesa?

     • ŽEMAITIS:

      Aš taip pat visumoje nesižaviu Skandinavija. Ten ir feministiniai perlenkimai ir visą kitą, ka teisingai nurodėte.
      Tačiau rinkimų tvarka – pažangi proporcinė. Ar jums geriau buvęs sovietinis, dabar – Baltarusiškas vinemandačių variantas. Tiesa, pas mus mišri – lygiai tokia pat, kaip Rusijoje ir Ukrainoje.

      P.s., Kalbant apie šalis, kurios man labiausiai imponuoja – tai ne kartą anksčiau minėjau – Vokietija, Nyderlandai (tik pastaroji galėtų tapti respublika). O dėl Skandinavijos šalių – tai taip pat esu rašęs, kad nenorėčiau, jog Lietuva būtų kaip jos. Ten per daug socializmo ir t.t.

     • ŽEMAITIS:

      Beje, paanalizuokite ne tik šių metų, bet ir kad ir visus ankstesnius Seimo rinkimus.
      Ir pamatysite, kad vienmandačių sistema (gal tik išskyrus č0ąš m.) yra palankesnė centro dešiniosioms partijoms. O populistinės ir centro-kairiiosios santykianai daugiau mandatų gauna dėka proporcinė.
      Gal todėl, kokia nors Darbo partija, ar Tvarka ir Teisingumas, kažkada aktyviai siekę palikti tik vienmandates, staiga persigalvojo ir nutilo. Tiesiog paskaičiavo, kad vienmandačių tvarka gerokai palankesnė ne jiems, o pirmiausia – Tėvynės sąjungai.

    • Pavyzds ne į temą:

     Ar išnaršėte VISAS sąrašinės sistemos gelmes?
     Gal tose šalyse visgi atsižvelgiama į kandidatų reitingavimo rezultatus, ir rinkiminiame sąraše buvęs 2-as gali atsidurti sąrašo gale, t. y., nepatekti į parlamentą?
     Ar sąrašinė sistema leidžia pirmais numeriais patekti į parlamentą einantiems į rinkimus su garsiai paskelbtu tikslu spjauti į Konstituciją, o ne tokie bolševikiški, turintys kitų, visai priimtinų, visko aplink nenaikinančių idėjų nepraeis, nes tai sprendžia ne rinkėjas, tam yra energingo ,,barbarų genties vado” valia?

     Paimkime mokesčių sistemos pavyzdį. – Dažnai girdžiu gąsdinant iš Seimo, kokia bloga progresinė mokesčių sistema, kokie baisūs mokesčiai. O ar asmeniškai domėjosi, ar tik kartojo VBS žinias apie tai, kad iš tavo uždirbto milijono tiek atims, kad tu, sunkiai dirbęs, nė nukainoto batono neįpirksi, iš bado dantys pradės kristi?
     Galimas dalykas, kad yra valstybių, kur mokesčiai neprotingi, stumiantys žmones į nusikaltimus, ar bent į nesąžiningumą. Man teko susidurti su kelių valstybių šios srities dokumentais.
     Taip, jie skelbia principą, jog apmokestinami VISI. Tačiau mokesčių dydžių lentelėje yra eilutės, kur mokesčio dydis – 0 %. Tolesnėse eilutėse nulis laipsniškai apauga skaičiais po kablelio, ir negreitai pasiekia 1%. Į nulinio apmokestinimo verslą kai kurios valstybės apskritai dėmesio nekreipia – užsidirba sau būtinosioms išlaidoms, neina elgetauti, ir šaunu. Jų finansų tarnybos iš ilgaamžės patirties žino, kokie verslai, kokiais metais, kokiame šalies regione jau duoda kažkiek pelno, kokie – daug, kokie ne kažin ką, tad žmogus džiaugiasi, jei kiekvieną mėnesį turėjo įplaukų, padengiančių išlaidas. Šios grupės verslui kontroliuoti ir apmokestinti valstybė nešvaisto lėšų, nes tai kainuos brangiau, negu iš jų valstybė mokesčių pavidalu gaus. Kažkurios valstybės (ar tik ne DB?) finansų inspektoriai prižiūri, tikrina, bet… jei to ,,verslo” atnešamo ,,pelno” apmokestinimas nustums jį prie skurdo ribos, valstybė mokesčio neims. Jei padėtis dar liūdnesnė, tokiais laikotarpiais valstybė pati už jį sumokės jo pensijos (gal ir sveikatos?) draudimą. Taigi, tos valstybės mokesčių politika SKATINA smulkmę, o ne ją smaugia. Nes mokesčiai iš ties dideli, tačiau atsižvelgiama į pajėgumą.

     Taigi, vien antrašte kliautis negana. Kiekvienoje šalyje įstatymo turinys ir įgyvendinimo praktika gali turėti vis kitus atspalvius. Reikia labai detaliai ir tą sąrašinę sistemą, ir kontekstą, kuriame ji veikia, išsinagrinėti. Kodėl ta sąrašinė rinkimų (arba ,,tokia baisi” mokesčių) sistema tiek metų veikia ir dar nenuvylė žmonių tiek, kad rengtų protesto akcijas, ar net riaušes?

     • ŽEMAITIS:

      Sąrašai ir pas mus reiktinguojami – tad gali rinktis. Ir pas mus yra buvę (pvz., Agnė Zuokienė) kai iš paskutinės vietos sąraše atsirandi tarp pirmųjų.
      Kažkada juk, Žemyna, kalbėjome apie Stundį, kuris buvo gerokai nureitinguotas ir t.t.
      O dėl mokesčių sistemos – tai VISI TURI MOKĖTI VIENODUS MOKESČIUS. Ir čia nereikia jokių diferencijacijų. Progresiniai mokesčiai yra socialistų išmislas ir jų neturėtų būti. Visi esame tos pačios šalies piliečiai, kuriuos saugo ta pati kariuomenė ir t.t. Tad visi turi mokėti tik VIENODĄ procentą nuo savo pajamų. Aš tik už proporcinius mokesčius.

      • Žemyna:

       Taip, Stundį nureitingavo. Ne rinkėjai – Gabrielius. O giliau seimūnų darbu domėtis nepajėgiantys rinkėjai jo pavardės neįsidėmėjo, tad atgal ir neiškrapštė. ,,Ant Lietuvos” sklandė žinia, kad ,,konservatoriai” PRIEŠ, tačiau žmonės nežinojo, jog kaip yra 3 galimybės ,,už”, taip ir ,,prieš” 3 yra, o Stundys (ir ne tik jis) buvo už kompromisinį, abi puses tenkinantį variantą. O kur jie? Kažkur pavardžių džiunglėse? 🙁
       Rinkėjai sąraše nesikapstė, juolab, kad už 10-ko pavardės ne abėcėlės tvarka išdėstytos, tad, per tiek pavardžių ieškodamas, galiausiai pavargsi, supainiosi ar net ir užmirši, ko ieškojai.
       Dėl Zuokienės – jos iškėlimas nebuvo vien ,,nekalto prasidėjimo” rezultatas. Buvo šiek tiek ir paorganizuota. Juk ji buvo Europos fondų remto projekto viena iš vadovių, o mėgėjų prie tokių pasišildyti niekada netrūksta.
       Dabartinė vienmandačių sistema yra lyg tyčia taip organizuota, kad ne asmenybė būtų remiama, kad rinkėjas nebent pagal partiją galėtų orientuotis. Kas iš rinkėjų matė, klausė, bendravo su visais savo RA kandidatais? Nebent vieno itin griežtai organizuoto mūsų krašto balsuotojai. Bet ir ten ne su visais, o tik vienai partijai priklausančiais.

       • ŽEMAITIS:

        Taip, pritariu. Nors rinkėjai reitinguoja sąrašus, tačiau išlieka žmogiškasis faktorius, ir dažnas rinkėjas nesižvalgo taliau 10 sąrašo pozicijos. Tad, nežiūrint laisvo rinkėjų pasirinkimo, partijų sąrašo dėlionės yra labai svarbus veisknys. Bet kaip tuomet sudėlioti tą sąrašą? Abėvėlės tvarką? Bet tuomet privilegija tiems, kurių pavardė prasideda A reide. Pagal amžių? Loterijos keliu?

     • mociute:

      yra nemazai ko pasimokyti is britu – ne vien mokesciu administravimo.
      Britanijoje yra tokia galinga ir su ypatingomis teisemis finansu prieziuros institucija – Financial Conduct Authotity (FCA) kuri labai skaudziai suseria meginantiems apeiti istaymus&ect.
      Per paskutinius 10 metu minimalus neapmokestinamas metinis atlyginimas Britanijoje nuo £4 500 isaugo iki £11 600 – nuo sio iki,berods £18 000 -10%, iki £25 000 per metus uzdirbantys moka 15% mokescius, nuo £25 000 iki £ 40 000 per metus uzdirbantys moka 25% o nuo £40 000 metiniu pajamu ir daugiau visi moka 40% – siai grupei priklauso pati didziausia Britanijoje vidutinioji klase.
      Britu parlamenta sudaro 650 vienmandatese isrinktu parlamento nariu (MP), nera jokiu “sarasiniu” o partijoms atstovauja konkrecios asmenybes. Parlamento nariams yra ypatingai auksti moraliniai reikalavimai – net uz menka mela &ect. britu MP gali mikliai buti pasodintas i kalejima is kur iseina be galimybes testi politiko karjera….
      Patys rinkimai vyksta labai dinamiskai,darbo diena ir butinai ketvirtadieni. Balsai suskaiciuojami greitai ir nugaletojai paaiskeja pirma nakti po rinkimu – iki penktyadienio 7 val ryto jau buna aiskus 95% isrinktu MP o kartais ir daugiau. Neaiskumai, gincai sprendziami irgi labai greitai ir jau sekancia diena po rinkimu paaiskejus naujam lyderiui anas vyksta pas H&M Elizabeth II gauti igaliojimus formuoti vyriausybe kuri suformuojama per pora dienu ir veikia is karto be jokiu “traukuliu”
      p.s. Lordu rumu kuriuos sudaro 799 asmenys, formavimas vyksta kita ir ganetinai imantria tvarka.

    • Arūnas:

     gal “pagal sąrašus neabejotinai demokratiškiau, nei vienmandatėse”, bet su viena sąlyga- iš sąrašo į Seimą turi patekti tiek atstovų, kiek už juos balsavo rinkėjų. Taigi, jei į rinkimus ateina 50% rinkėjų, tai į Seimą turi būti išrinkta 70 tautos atstovų, o jei politinės partijos sužadina tautos politinį aktyvumą ir į rinkimus ateina 80 % rinkėjų, tai į Seimą turi patekti 113 tautos atstovų (apie 141 kalbėti nerealu). O kodėl dabar yra mažas rinkėjų aktyvumas? Kokia Jūsų nuomonė, o aš galvoju todėl, kad sisteminių partijų reitingas mažas, todėl rinkėjai nusivylę ir apolitiški, o naujų jėgų patekimas į Seimą yra labai ribojamas. Pasitaiko patekti vienam kitam save iškėlusiam, net ir neparemtam “paskola” į brendžio dėžutę…

  • LosAngeles:

   sakote ‘..į Seimą gali būti išrinktas bet kas, jei tik jis surenka pakankamai rinkėjų balsų..’??? pvz. kandidate i teisingumo ministrus nepraejo net pirmo turo… jus tai vadinate ‘surinkti pakankamai rinkeju balsu’? tai kiek tu balsu reikia, kad butu ‘pakankamai’? vieniems neuztenka papulti i antra tura, kitiems pakanka tik sudalyvauti… 🙂 nu tikrai demokratiska sistema, ir jums, kaip demokratui, tikrai yra kuo ‘didziuotis’

 12. ŽEMAITIS:

  O kur dingo Karbauskio 2016 m. įspareigojimas Seimo rinkimus rengti pavasarį? Juk žadėjote, kad 2016-2020 m. Seimo kadencija truks 3,5 metų ir rinkimai bus surengti 2020 m. pavasarį?
  Labai gerai pamenu šį pažadą, nes tuomet kalbėjau ir ne kartą rašiau, kad tai vienintelis LVŽS teigiamas pasiūlymas. Vienintelis. Tačiau, deja, buvo “primirštas” bei neįgyvendintas.

  O reiktų rengti pavasarį, nes rudenį dėl biudžeto priėmimo visuomet būna didžiulė painiava – viena svarsto, iš esmės suformuoja, o atėję naujai išrinkti – viską iš esmės pertvarko.

  • Arūnas:

   o ar dabartiniai valdantys liberalai įgyvendins Jūsų svajonę, juk taip jais pasitikite? Kadangi tai buvo ir nesubyrėjusių valstiečių noras, tai manau, kad jie paremtų dabartinės daugumos tokį žingsnį. Gal tegul pamėgina…

   • ŽEMAITIS:

    Galėtų ir įgyvendinti. Nežiūrint to, kad man priimtina dabartinė Seimo sudėtis (per rinkimus balasavu už Liberalų sąjūdį ir pan.), tačiau pritarčiau idėjai pusmečiui sutrumpinti šią kadenciją ir sekančius rinkimus surengti 2024 m. pavasarį.

    Tiesa, neteko girdėti, kad kuri nors iš partijų šių metų rinkimų kampanijoje būtų pasižadėjusi tai padaryti.
    O KARBAUSKIS (SAVO AUSIMIS GRDĖJAU, SKAIČIAU, IR NE KARTĄ) BUVO PAŽADĖJĘS 2020 M. RINKIMUS SURENGTI ŠĮ PAVASARĮ. BET NEIŠTESĖJO, MATYT “PAMIRŠO” IR PAN.
    Tad tokie užmarštukai tegul eina šunims šėko pjauti. Seime jiems ne vieta!

  • Žemyna:

   Jau senokai kirbinu šį klausimą – kad, bent kol neturime iš ko išrinkti RAŠTINGUS, gatavai pasirengusius, rimtai pasikausčiusius Seimo narius, rinkimus reikia rengti pavasarį ar vasarop, kad naujai išrinktieji gautų ,,likbezo” kursą, išsamiai susipažintų su esama padėtimi (visas sritis imant – finansus, biudžeto sudarymo principus, ūkį, sveikatos, švietimo ir soc. rūpybos reikalus, URMos reikalus, susipažintų su stalčiuose palaidotais įstatymų projektais ir t.t.). Be to, kaip suprantu, mes jau nepraktikuojame padėties audito, inventorizacijos. (Ar ne tai leidžia dešimtmečius marinti reikalingų įstatymų projektus, apsimesti, jog nežinai apie jų buvimą ir, jei ir siūlyti, tai visai priešingą?).
   Štai taip su padėtimi susipažinus prieš perimant valstybės reikalus į savo rankas jau bent šį tą galės suvokti, kiek galima ten nuėjus sauvaliauti, savo įnorius tenkinti KITŲ sąskaita.

 13. Karbauski!:

  O kaip žmonės turi atlaikyti masinį miškų kirtimą ir sveikatos apsaugos sistemos užblokavimą??? Naikinate gamtą ir sargdinate tautą, nesuteikdami medicinos paslaugų. Kas serga, tas žino, kad nieks nebegydomas, jei tai ne covidas. O sveikata – brangiausias žmogaus turtas. Beje aš ne už dabartinę valdžią, bet tu, Karbauski, nei valstietis nei žaliasis. Visi jūs tas pats Š tik kitoj rankoj.

  • Pajūrietis:

   Taip, taip, taip, bet dar yra taip vadinama Žaliųjų partija drauge su valstietija. Ar žalieji guli pasliki po miškovežiais, gindami miškus, ar pritaria Lietuvos pavertimui Naująja Sachara?

   • Pajūriečiui:

    Prie ko čia Žaliųjų partija?” Karbauskininkai savo rinkiminėje programoje buvo už miškų išsaugojimą, o kaip elgėsi??? (Prieš miškų kirtimą vyko mitingai, žygiai, piketai, peticijos pasirašytos). Sugriovė sveikatos sistemą, viską užblokuodami…paslaugas galima gauti tik privačiose įstaigose, kurios suprantama pakėlė kainas… Ir dabar dar verkia, kad su juo kažkas nesiskaito. Teist tokius vadovus reikia, o ne pirštu rodyti į kitas partijas. Kiekvienas atsakys už savo nuodėmes. (Jiems 2016 m. buvo parodytas rinkėjų pasitikėjimas, o jie apgavo. Žinoma, sunku patikėti, kad naujieji stebins atsakingu elgesiu).

 14. Žmogus:

  Pirmiausia noriu valstiečiams padėkoti už pakeltas pensijas ,per 4 metus pakilo pensijos beveik iki 50%. ko nebuvo padaryta prie likusių 11 valdžių, dėkoju, kad Jūs buvote ir tikrai visų pensininkų gyvenimas pagerėjo, be reikalo čia komentatorė “močiutė” kliedi. Pagerėjo taip pat ir vaikus auginančių šeimų gyvenimas :ženkliai padidėjo vaikų pinigai.Kažin, ar ir alkas trins mano šį komentarą, kaip tai daro kiti portalai : kaip tik ačiū valstiečiams tuoj nebelieka komentaro.
  Apmaudu, kad pasiėmė pensijas, išmokas, pašalpas ir sotūs ir laimingi piliečiai nėjo balsuoti užtat turim tą ką turim…

  • Žemyna:

   Oho! – ištrūko perskaičius, kad pensija kone 50% padidėjo. Nebent seimūno pensija? 🙂 Nes, jei priklausei ,,voniučei prosloikai”, ir į pensiją išėjai kiek anksčiau, dar nespėjus gauti Nepriklausomybės pradžioje iš tiesų žymiai padidintos algos, šiandien tavo pensija, net ir 20E padidinta, ko gero, mažai skiriasi nuo anais laikais šalia gastronomų budėjusių mėlynanosių? Kokie ~250 ir taškas? Nežiūrint, kad ėliau savarankiškai dirbai ir mokesčius sąžiningai mokėjai.

  • Rimtai zmogau? ???:

   O mano mamai kuriai 80 -ismt metu…
   Pencija pakilo nuo 350 iki 370 Euru per menesi per paskutinius desimt metu….
   Atsiprasau gal neteisigai jus supratau….zmogau…arba jus meluojate….?

 15. Rimgaudas:

  Keista man, kad čia ginčijamasi dėl Lietuvos praeities ir dabarties, bet nesiginčijama dėl Lietuvos ateities. O, turime tokių žmonių.

 16. Rimgaudas:

  > Pajūrietis
  Taip kaip pasielgė Karbauskis, žadėjo pasielgti ir gerb. I. Šimonytė, kuri dar prieš postą pasakė, kad, jeigu jos kas nors nepaklausys, tai atsistatydins ji pati. Ji gal ir sudraustų savo neklaidingumu įsitikinusią Čmilytę, tačiau tam neturi įgaliojimų. Suvaldyti “visagalę” V. Čmilytę demokratiniais sprendimais, kol dar laikas, gali tik Jo ekscelencija Prezidentas, nuo kurio ateities matymo plano ir priklauso dabarties Lietuvos demokratinės respublikos ateitis. Geriausia, manau, dabar būtų gerb. I. Šimonytės ir Jo ekscelencijos Prezidento tandemas. O savo ateitį matau gyventi kartu su Lietuva. Dėkoju.

 17. Getas:

  Iš komentarų matosi, kiek daug yra liberalmarksistų valdomos žiniasklaidos aukos. LVŽS nuo pat pradžių buvo liberalistų kaišiojami pagaliai reformoms, todėl jie tik padidino, atstatė pensijas ir šiek tiek padidino atlyginimus viešajame sektoriuje. Atsimenate, kai bankams tik ėmėsi pelno mokestį padidinti iki 20 proc., koks prasidėjo šaršalas žiniasklaidoje. Galų gale atšaukė sovietinį principą (laikėsi 30 metų), kad darbdavys mokėtų Sodrai už samdinį 30 proc. mokestį, o juk tai buvo stimulas darbdaviams mokėti samdomiesiems tik MMA, o likusią dalį vokelyje. Tai pirmoji partija, kuri pradėjo rūpintis samdomaisiais ir daryti pirmuosius žingsnius į gerovės valstybę. O juk dauguma Lietuvos gyventojų yra samdomieji, bet šiemet balsavo už liberalistus ir suliberalėjusius – visa tai yra jų valdomos žiniasklaidos aukos. Gaila mūsų tautos.

  • LosAngeles:

   labai taikliai pastebejote, ‘..LVŽS nuo pat pradžių buvo liberalistų kaišiojami pagaliai reformoms..’. ir kas turi bent kiek ‘nepriristos prie rezultato’ atminties, tas puikiai gali prisiminti pakankamai pavyzdziu, ne tik jusu pamineta banku ‘apmokestinima’

  • ŽEMAITIS:

   Jei trumpai, tai ta Jūsų “gerovės valstybė” yra absoliuti utopija.
   Valstiečiai žalieji per savo valdymą tuo ir pasižymėjo. Jokio gilesnio mąstymo, tikėjimas utopijomis ir biudžeto iššvaistymas. Jūsų minimos padidintos pensijos, algos – kaip tik tai ir yra.
   Tad mąstantys išsilavinę žmonės, pirmiausia – miestuose, ir balsavo už TS bei liberalus. Tiesiog jie, priešingai nei žaliavalstiečių rėmėjai, nėra trumparegiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: