R. Karbauskis atsisako Seimo nario mandato (12)

Ramūnas Karbauskis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Ramūnas Karbauskis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Lapkričio 19 d. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas ir frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis pranešė atsisakąs Seimo nario mandato. Tokį sprendimą jis ir didžiausia opozicijos frakcija priėmė nepritardami ir protestuodami prieš Seimo vadovybės ir Seimo daugumos veiksmus, kuriais eliminuojama didžiausia opozicinė frakcija iš Seimo vadovybės. Dar ryte frakcija pranešė atsisakanti dalyvauti tolesniame politiniame farse, kurį kuria frakcijos pasitikėjimą praradusi Seimo vadovybė ir valdančioji dauguma.

„Jau pirmajame naujosios kadencijos Seimo posėdyje supratome, kad skambiai valdančios daugumos žadėta „naujoji“ politinė kultūra nereiškia, kad ji bus pozityvi ir teisinga. Ši valdžia, dar net nepradėjusi dirbti, jau demonstruoja, kad nebus toleruojama kitokia nuomonė, nei mano išrinkta dauguma, bus tik menkinami, persekiojami opozicijos politikai, ribojamos jų teisės, netgi iki tiek, kad balansuojama ant Lietuvos Konstitucijos pažeidimo ribos.

Tenka pripažinti, kad Seime susiklostė situacija, kokios Nepriklausomos Lietuvos Seime niekada dar nėra buvę – Seimo dauguma pasiekė, jog didžiausia opozicinė frakcija neturėtų savo atstovo Seimo vadovybėje. Valdančios daugumos siekis apriboti LVŽS frakcijos veiklą Seime, neskirti LVŽS pasirinkto Seimo Pirmininko pavaduotojo, tyčiotis ir atvirai meluoti Seimo salėje yra smūgis ir už mus balsavusiems žmonėms“, – sakoma R. Karbauskio pareiškime.

Ramūnas Karbauskis prašymą Vyriausiajai rinkimų komisijai įteiks artimiausiame šios komisijos posėdyje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

12 komentarų

 1. jurgis ne visiškas:

  rusai sako: skatertju doroga…

 2. Žemyna:

  Bet partijos piniginė liks pas jį? Taigi…

 3. Rokas:

  ES šį įvykį gali traktuoti kaip blogą ženklą, tam skleisti ten pakanka parlamentarų…

 4. Bet paskui Karbauskį galėtų leistis ir Skvernelis, juk, matyt, dėl jo “lenkizmo” “valstiečiai” Vilniuje daugiamandatėje tegavo tik aie 10% balsų, o vienmandatėse iš 13 mandatų negavo nė vieno. Pats Skvernelis pirmame ture Vilniuje taip pat surinko ne ką daugiau – 13 %.

   • mvasionis:

    Na ir pradžia – po lapkričio 13-osios penktadienio skandalas po skandalo, susiriejimas visom kryptim. Šachmatininkė geriau matote žinanti, kuri turi būti valstiečių vicepirmininkė? Ir gavo šachą iš šaškininko Ramūno. O Glaveckas? Šis ekonomikos profesorius nesijaučia vertas Gentvilo lygio? Kas sekantis?
    O juk praėjo dar tik penkta XIII Seimo diena…

    • Bartas:

     Bijau būti “pranašu” , bet. Pasaulio lietuviai , tikriausiai pamiršę , kuriame žemyne yra “Lithuania” mums padovanojo “armonaite”. Bala nematė. Dovanotam arkliui į dantis nieks nežiūri. Kaip nors prasisuksim.
     Neužmirškim, buvo ir blogesnių laikų.

 5. grazina:

  Nežiūrint skeptiškų atsiliepimų apie Ramūną Karbauskį, aš jį vertinu ir vertinu valstiečių ketverių metų darbą, nors ujami opozicijos iš visų pusių, jie ramiai dirbo savo darbą, kartais nepasisekdavo, tada grįždvo atgal ir priimdavo naują sprendimą arba atidėdavo, kol bus išsiaiškinta, ką daryti toliau. tai pirmas Seimas kuris tikrai gerai dirbo, ko nebuvo pavykę prieš tai buvusiems. Aišku apmaudu opozicijai, todėl ir lojo, kas kaip mokėjo.
  Valstiečiai su Ramūnu priešakyje tikri šaunuoliai.

 6. Išėjimų metas:

  Lrytas.lt gavo Liberalų sąjūdžio frakciją palikusio K. Glavecko išsiųstą laišką – aiškėja tikrieji motyvai
  – lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2020/11/19/news/liberalu-sajudi-frakcija-palieka-kestutis-glaveckas-17187020/

 7. VRK patvirtino LRytui:

  jog jau gavo RK prašymą išbraukti jį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: