Patvirtintas veiksmų planas kuriant veiksmingesnę paveldosaugos sistemą (0)

Patvirtintas veiksmų planas kuriant veiksmingesnę paveldosaugos sistemą | lrkm.lrv.lt nuotr.

Patvirtintas veiksmų planas kuriant veiksmingesnę paveldosaugos sistemą | lrkm.lrv.lt nuotr.

Kultūros ministro įsakymu patvirtintas Kultūros paveldo išsaugojimo ir aktualizavimo politikos 2020–2024 m. veiksmų planas. Dokumentas parengtas įgyvendinant Vyriausybės programos nuostatas dėl sisteminio įtraukto, darnios plėtros reikalavimais grįsto kultūros paveldo išsaugojimo ir svarbos pabrėžimo politikos.

Veiksmų plano tikslas – kurti pritaikomą materialaus ir nematerialaus kultūros paveldo apsaugos ir svarbos pabrėžimo politiką, tobulinant esamą kultūros paveldo apsaugos sistemos teisinį reguliavimą, plėtojant į rezultatus nukreiptą kultūros paveldo apsaugos valdymo sistemą, užtikrinant pritaikomą ir ilgalaikę valstybės pažangą kultūros paveldo srityje.

Plane numatytais veiksmais siekiama veiksmingiau valdyti materialaus ir nematerialaus kultūros paveldo apsaugą, užtikrinti jo ištyrimą, atskleidimą, susisteminimą ir išsaugojimą. Taip pat numatyti veiksmai stiprinant materialaus ir nematerialaus kultūros paveldo vertės suvokimą, jo įvairovę, savitą skirtingų kultūrinių papročių sąveiką, pasireiškiančią per kultūros raiškos įvairovę. Dalis plano veiksmų skirta stiprinti dialogą su paveldo bendruomene, įtraukti į pokalbius ir investuotojus, stiprinti ir tobulinti finansinių ir nefinansinių paskatų sistemą.

Veiksmų planas parengtas įgyvendinant šių metų birželio mėnesį patvirtintos Kultūros paveldo išsaugojimo ir svarbos pabrėžimo politikos nuostatas. Dokumento rengimą prižiūrėjo tarpinstitucinė Kultūros paveldo išsaugojimo ir svarbos pabrėžimo politikos 2020–2024 m. veiksmų plano rengimo darbo grupė, kurioje dirbo kultūros paveldo politiką kuriančių ir ekspertinių institucijų atstovai. Spalio mėnesį veiksmų plano projektas buvo pateiktas viešajam vertinimui, pataisytas pagal gautas pastabas ir suderintas su veiksmų plano įgyvendinime dalyvausiančiomis institucijomis.

Kuriant veiksmingesnę paveldosaugos sistemą, veiksmų plano priemonės bus ir šiuo metu Kultūros ministerijos rengiamos Kultūros ir kūrybingumo plėtros programos priemonių sudėtinė dalis. Programa rengiama atsižvelgiant į pagrindinio šalies planavimo dokumento – Nacionalinio pažangos plano (2021–2030) nuostatas.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: