Muziejus kviečia į virtualius parodų trečiadienius: pirmame susitikime – dokumentinis filmas „Petras Repšys: darbai“ (video) (0)

Parodoje pirmą kartą pristatomas 30 metų kurtas Petro Repšio bareljefas „Lietuvos krikštas“ | L. Penek, LNM nuotr.

Parodoje pirmą kartą pristatomas 30 metų kurtas Petro Repšio bareljefas „Lietuvos krikštas“ | L. Penek, LNM nuotr.

Lapkričio 18 d. 18 val., Lietuvos nacionalinio muziejaus YouTube platformoje vyks pirmasis virtualus trečiadienio susitikimas, kuriame žiūrovams bus parodytas dokumentinis filmas „Petras Repšys: darbai“ o pirmoji mokomoji pamokėlė – lapkričio 21 d. 11 val.

Lietuvos nacionalinis muziejus antrojo karantino metu lankytojus kviečia į virtualius susitikimus trečiadieniais ir šeštadieniais. „Šiuo nenuspėjamu laikotarpiu norime pasiūlyti šį tą nuspėjamo, bent jau susitikimo dieną ir laiką“, – šypsodamasi sako Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorė Rūta Kačkutė.

Įprastai Lietuvos nacionaliniame muziejuje naujausios parodos atidaromos trečiadieniais 18 valandą, o nuo šiol tai bus laikas, kai muziejus su savo ištikimais gerbėjais susitiks virtualiai.

„Karantino laikotarpiu trečiadieniais lankytojus virtualiai ir įvairiais būdais – reportažais, filmais, tiesioginėmis transliacijomis – pakviesime dalyvauti naujausiose muziejaus parodose. Šiuose susitikimuose pristatysime išskirtiniausius parodų eksponatus, o gyvai juos išvysti lankytojai galės iš karto po karantino. Pirmasis virtualus susitikimas vyks lapkričio 18 dieną 18 valandą“, – į susitikimus kviečia muziejaus direktorė R. Kačkutė.

Lietuvos nacionalinis muziejus prieš karantiną atidarė kelias parodas. Viena lankomiausių – tai pirmą kartą surengta retrospektyvinė menininko Petro Repšio kūrybos paroda, pavadinta „Petras Repšys: darbai“. Parodai pavadinimą sugalvojo pats autorius, kartu su parodos prižiūrėtoja atrinkęs eksponuojamus kūrinius. Trys iš jų – nauji. Pirmame virtualiame susitikime, lapkričio 18 d., muziejus pakvies į dokumentinio filmo „Petras Repšys: darbai“, pasakojančio apie 30 metų dailininko kurtą bareljefą „Lietuvos krikštas“, pristatymą Youtube paskyroje. Vėliau bus pristatyti ir kiti du menininko nauji kūriniai.

Prieš paskelbiant karantiną lankytojai apžiūri naujausią P. Repšio parodą | L. Penek, LNM nuotr.

Prieš paskelbiant karantiną lankytojai apžiūri naujausią P. Repšio parodą | L. Penek, LNM nuotr.

Muziejus taip pat žada pasiūlyti virtualiai apsilankyti šiuolaikinio metalo meno bienalėje „METALOfonas: muziejus“ ir pakeliauti po Vilniuje išsibarsčiusias 1863–1864 m. sukilimo atminties vietas, taip pagerbiant prieš metus iškilmingai palaidotus sukilimo dalyvius, apie kuriuos pasakojama parodoje „Pažadinti: Gedimino kalne rastų sukilėlių istorija“.

Šeštadienis muziejuje – tai šeimų diena. Žiūrėdami virtualias mokomąsias pamokėles Lietuvos nacionalinio muziejaus puslapyje arba YouTube paskyroje mažieji muziejaus bičiuliai sužinos, kokius gyvūnus namuose laikė Jonas Basanavičiaus, ką archeologai pažadino kasinėdami Gedimino kalną, kokios paslaptys slypi Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje, ką dirbo ir kaip pramogavo akmens amžiaus žmonės ir dar daug visko. Virtualias pamokėles lydės specialiai paruoštos užduotys, kurias bus galima gvildenti su artimaisiais, draugais ar bendraklasiais.

„Karantino laikotarpiu taip pat siūlome naują paslaugą – virtualias muziejaus mokytojų pamokas mokykloms. Mokytojų pasirinktoje platformoje gyvai bendrausime su jų klase ir, dalindamiesi savo žiniomis ir patirtimi, sieksime praturtinti šiandienos mokinių virtualią tikrovę“, – naują muziejaus sumanymą pristato Lietuvos nacionalinio muziejaus švietimo projektų vadovė Ieva Luckutė.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: