Didieji šalies miestai ruošiasi kitokioms Kalėdoms (1)

 Kalėdos Birštone: per 40 renginių ir norus pildantis stebuklingas fėjų skveras | Ramučio Gustaičio nuotr.

R. Gustaičio nuotr.

2020-ųjų „Kalėdos sostinėje“ dėl pandemijos bus kitokios – mažiau būriavimosi, bet daugiau šviesos ir papuošimų visame mieste. Atsvara visus ribojančiai tikrovei bus didžiulis dėmesys Vilniaus puošybai, šviesoms, bendruomenių kūrybiškumui ir pastarosiomis dienomis vis gimstančioms naujoms Kalėdų idėjoms. Kalėdos sostinėje bus išties šviesesnės, arčiau namų ir pasiūlys įvairių pasiūlymų.

Lapkričio 28 d. bus įžiebta pagrindinė Lietuvos eglė Katedros aikštėje. Tradiciškai, eglės puošybos idėja nebus atskleista iki pat iškilmingo momento, kurį  visi išvys TV ekranuose, jaukioje ir saugioje savo namų aplinkoje.

Atsižvelgus į naujausias pasaulio bei Lietuvos visuomenės sveikatos ekspertų rekomendacijas, kitų užsienio šalių Kalėdinių miestelių organizatorių analogiškus sprendimus, savivaldybei ir projekto „Kalėdos sostinėje“ organizatoriams teko priimti vieną sunkiausių per visą žiemos švenčių istoriją sprendimą – siekiant užtikrinti vilniečių saugumą ir sveikatą mases žmonių suburiančius tradicinius renginius ir muges teko atšaukti: atsisakyti Kalėdinės 3D pasakos, Kalėdų traukinuko, Kalėdų miestelių, Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės, Kalėdinio dizaino skvero – visi jie sutraukdavo tūkstantines minias žmonių, kur kontroliuoti atstumų laikymąsi būtų itin sudėtinga, be to, didžioji dalis renginių apskritai yra laikinai uždrausti.

Visa tai pakeis šventiškai nuteikiantys pasivaikščiojimai po gražiai išpuoštą Vilnių ir kitos idėjos, į kurias jau įsitraukė ne vienas menininkas, aktyvios bendruomenės, ir visa tai miestas pristatys dar iki eglių įžiebimo mieste.

Šventiniam miesto papuošimui, eglei ir kitoms švenčių idėjoms iš viso miestas šiais metais skirs apie 280 tūkst. Eur.

Šventinių renginių organizatoriai Klaipėdoje tikina, jog nepaisant pasaulinės pandemijos suvaržymų, mieste nestigs nuotaikos ir šiam metų laikui būdingo šventinio džiaugsmo. Teatro aikštę ir vėl papuoš žmonių dovanota žaliaskarė, o nuotykių kolekcionieriai bus pakviesti į intriguojančią kalėdinių – naujametinių renginių kelionę, kurios kelrode taps šviečianti instaliacija „Šiaurinė žvaigždė“. Tiesa, švenčių simbolio – Kalėdų eglutės įžiebimą, gruodžio 5–ąją, klaipėdiečiai bus raginami stebėti namuose.

Klaipėdiečiai ir visi mylintys uostamiestį internetinės transliacijos metu išvys intriguojančią keliones link Kalėdų pradžią – specialiai Klaipėdai skirtą šventinį koncertą su atlikėjų sveikinimai iš įvairių Lietuvos miestų bei eglutės įžiebimo momentą tiesiogiai iš Teatro aikštės. Na o visą kalėdinį laikotarpį iki Naujųjų lydės šviesos instaliacija „Šiaurinė žvaigždė“ pačioje senamiesčio širdyje. Koncertas „Kalėdos atkeliauja į Klaipėdą“ sujungs įvairias sostines: Vilnių – Lietuvos sostinę, Kauną – laikinąją sostinę, Nidą – būsimą Lietuvos kultūros sostinę ir Klaipėdą – būsimą Europos jaunimo sostinę. Šventiniam koncertui diriguos pats Kalėdų Senelis.

„Pakelkime akis į dangų, ir pamatykime klaipėdietišką ,,Šiaurinę žvaigždę“ ne vieną šimtmetį rodžiusią kelią jūrininkams, astronomams, keliautojams visoje planetoje. Kasdien vis aukščiau kildama ir šviesėdama ji taps tikra Kalėdine žvaigžde savo išskirtiniu švytėjimu visus sukviesiančia prie didžiausios metų šventės apeiginio stalo“, – sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ projektų vadovė Rūta Steponavičienė, pažadėjusi, kad čia dar ne visi kalėdinio mėnesio siurprizai.

Kalėdinių–naujametinių renginių programa bus atvira visoms saugioms visuomeniškoms, labdaringoms iniciatyvoms.

Šiaulių miesto savivaldybė kviečia šiauliečius šventes pasitikti su jau gerai pažįstamu šūkiu „#Šiauliaišviečia“ ir skleisti šviesą, optimizmą bei gerą nuotaiką viso kalėdinio laikotarpio metu. Nors masinių renginių mieste atsisakyta, žiemos švenčių laukimas bus ne mažiau stebuklingas nei įprastai – miestas puošis gražiausiomis kalėdinėmis dekoracijomis, o šiauliečiai raginami kurti Kalėdų dvasią kartu.

Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė atskleidžia, kad šventės šiais metais mieste bus kiek kitokios – dėl žmonių saugumo tradicinė Kalėdų eglės įžiebimo šventė su gausiu būriu žiūrovų neįvyks, tačiau ragina šiauliečius nenusiminti – kalėdinė nuotaika mieste tikrai bus.

„Pagrindinė miesto puošmena tikrai bus įžiebta ir kartu su kitomis šviečiančiomis kalėdinėmis dekoracijomis nušvies Šiaulių Prisikėlimo aikštę bei kurs šventišką atmosferą viso kalėdinio laikotarpio metu. Tikimės, kad išėję pasivaikščioti ir užėję į papuoštą aikštę šiauliečiai bei miesto svečiai prisimins tikrąjį žiemos švenčių grožį, pasisems gerų emocijų, kurios praskaidrins Kalėdų laukimą šiuo įtemptu laikotarpiu. Juk nuo mūsų pačių priklauso, kokia bus nuotaika per šventes, tad šiuo metu svarbu susitelkti, pozityviai nusiteikti ir išmokti džiaugtis mažais bei paprastais dalykais“, – sako D. Bačiulė.

Neužmirštas bus tradicinis naujametinis fejerverkas, tačiau jo vietos organizatoriai neatskleidžia – šiais metais šiauliečiai bus kviečiami išvengti įprastinio susibūrimo lauke ir naujametinius fejerverkus stebėti pro namų langus.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: