SAM atnaujino atskirties dėl koronaviruso taisykles (4)

Koronavirusas, atskirtis | sam.lt nuotr.

Koronavirusas, atskirtis | sam.lt nuotr.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pateikė atnaujintas atskirties taisykles ir patarimus, kaip tinkamai jos laikytis, siekiant išvengti tolimesnio koronaviruso (COVID-19) plitimo.

Lapkričio 16-osios duomenimis, šiuo metu šalyje atskirtyje yra 100,5 tūkst. žmonių. Tai žmonės, kuriems nustatytas koronavirusas, sąlytį turėję ir iš paveiktų teritorijų atvykę žmonės.

Koronaviruso infekcija sergantis žmogus privalo izoliuoti atskirame bute, name ar gerai izoliuotose buto ar namo patalpose, o atskirties metu tame pačiame kambaryje negali gyventi kiti žmonės.

Jeigu tokios galimybės nėra, o šeimos nariai sutinka, ligonis gali laikytis atskirties atskirame gerai vėdinamame kambaryje. Tokiu atveju ligonis turi apriboti judėjimą namuose ir sumažinti dalijimąsi bendra erdve, būnant bendrose erdvėse visada dėvėti nosį ir burną dengiančią veido kaukę. Jei yra galimybė, ligoniui rekomenduojama naudotis atskiru sanitariniu mazgu.

Jeigu žmogus atskirties laikosi bendrabučio tipo patalpose su atskiru sanitariniu mazgu, jam draudžiama eiti į bendras patalpas, maistą ir kitas būtinas priemones prie ligonio atskirties patalpos išorinių durų turi palikti kiti asmenys.

Išimtys taikomos tais atvejais, kai reikia slaugyti koronavirusu sergantį vaiką ar negalią turintį asmenį. Tuomet geriausia, kad ligoniu rūpintųsi nesergantis ir neturintis lėtinių ligų žmogus. Visą laiką, kai bendraujama su ligoniu, tiek slaugantysis, tiek sergantis žmogus turi dėvėti nosį ir burną dengiančią veido kaukę, kiek įmanoma išlaikyti saugų atstumą.

Kartu su ligoniu gyvenantiems sąlytį turėjusiems asmenims privaloma laikytis atskirtie 14 dienų po paskutinės sąlyčio dienos.

Taip pat jeigu šeimoje yra keli ligoniai, jie visi gali atskirties laikytis viename kambaryje.

Atskirties principai:
•                    Nepalikite atskirties vietos be sveikatos priežiūros specialisto leidimo. Į atskirties vietą ar iš jos, jei reikalinga atlikti tyrimus ar kitais atvejais, kai gautas sveikatos priežiūros specialisto leidimas, draudžiama vykti viešuoju transportu.
•                    Palaikykite reguliarų ryšį su sveikatos priežiūros specialistu, kuris šiuo metu rūpinasi jumis.
•                    Visą atskirties laiką nepriimkite svečių ar lankytojų.
•                    Maistu ir kitomis būtinomis priemonėmis pasirūpinkite nuotoliniu būdu – paprašykite draugų arba giminaičių ar kreipkitės į būtinų priemonių ar maisto produktų pristatymo paslaugas teikiančias įmones, nesant tokios galimybės, šias paslaugas turėtų suteikti savivaldybės administracija.
•                    Jeigu reikia pratęsti vaistų receptą, kreipkitės į savo šeimos gydytoją nuotoliniu būdu.
•                    Jei buvote suplanavęs apsilankymus pas gydytojus specialistus, odontologą, pakeiskite vizito datą į vėlesnę.
•                    Kasdien matuokitės kūno temperatūrą ir stebėkite savo būklę dėl pasunkėjusio kvėpavimo*. Pablogėjus sveikatos būklei, kreipkitės į Karštąją koronaviruso liniją telefono numeriu 1808.

* Dažnai dusulys būna psichologinės kilmės. Svarbu įvertinti, ar esant ramybės būsenos išlieka padažnėjęs kvėpavimas (daugiau nei 20 k/min) ar oro trūkumo pojūtis.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

4 komentarai

 1. Stebėtojas:

  Tik nereikia mūsų gąsdinti, nes dar imsime ir išsigąsime!!! Kažkokie silpnapročiai…

 2. Pajūrietis:

  O dabar paplepėkime apie taip vadinamus viešuosius pirkimus.

  • Žemyna:

   Gerbiamasai Pajūrieti, kada suprasite, jog vadinamieji viešieji pirkimai yra griežtų griežčiausia valstybės paslaptis? Slaptesnė už karines!
   Aiškink ir aiškink. Tokie visi cekavi – viską jiems paaiškink, dar ir finansinę ataskaitą duok… Užsimanė! Dirbti nėra kada per tokius. Per tai ir 2-ai bangai nepasirengėme, kad buvo klausinėjusių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: