Augant ligonių srautui, Santaros klinikos telkia pajėgas (0)

Ligoninė | sam.lt nuotr.

Ligoninė | sam.lt nuotr.

Artėjant ilgajam savaitgaliui ir stebint įtemptą epidemiologinę padėtį, VUL Santaros klinikos imasi priemonių, kad būtų suvaldyti dideli ligonių srautai ir nenukentėtų kitomis ligomis sergantieji gydomi ligoninėje.

Spalio 30 dienos duomenimis, gydomi 97 COVID-19 liga sergantieji, iš jų penki – Reanimacijos-intensyviosios pagalbos skyriuje. Papildomai įrengtas COVID-19 II skyrius (C korpuse) su 30 lovų beveik užpildytas. Iš viso VUL Santaros klinikose yra įrengtos 102 vietos, skirtos Covid-19 liga sergantiems.

Santaros klinikos yra COVID-19 procesus Vilniaus regione organizuojanti įstaiga, todėl jau šiandien, spalio 30 dieną, penktadienį, 30 stabilios būklės ligonių perkeliama į Vilniaus miesto klinikinę ligoninę. Pervežant ligonius talkina ir Vilniaus miesto Greitosios medicinos pagalbos stoties automobiliai. Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje šiandien yra įrengta 30 vietų sergantiems COVID-19, įrengiamos papildomos vietos – ligoninė šiuo metu yra pasirengusi atlaisvinti 86 vietas. Vis didėjant užsikrėtusiųjų skaičiams, dėl jų perkėlimo kalbamasi su M. Marcinkevičiaus, Respublikine Vilniaus universitetine, Ukmergės ir kitomis regiono ligoninėmis.

„Būtinosios pagalbos ir planinės paslaugos toliau teikiamos, atliekamos transplantacijos ir kitos neatidėliotinos procedūros. Planines paslaugas optimizuosime, t. y. atidėsime tik tas paslaugas, dėl kurių sveikatos būklė nepablogės ar nekils kitų nepageidaujamų pasekmių, – situaciją komentuoja VUL Santaros klinikų generalinis direktorius prof. Feliksas Jankevičius. – Rengsime ir ambulatorines paslaugas, t. y. ligoniams, atvykstantiems dėl antros ar trečios gydytojų nuomonės, ar dėl periodinės sveikatos būklės stebėsenos, suteiksime nuotolines konsultacijas, kurios gerai pasitarnavo ir per pirmąją koronavirusinės infekcijos bangą“.

Santaros klinikose koronavirusinė infekcija diagnozuota 41 medikui, dėl kontaktų izoliavęsi 46. Yra papildomo personalo būtinybė, sudaromas rezervinis viso medicinos personalo sąrašas – telkiami medikai iš visų ligoninės centrų.

„Remdamiesi pasauline praktika ir patikimais paskutinių virusologinių tyrimų duomenimis, įrodžiusių asmens apsaugos priemonių, taip pat socialinės distancijos akivaizdžią naudą stabdant viruso plitimą, prašome visų – tiek medikų, tiek jų šeimos narių, tiek visos visuomenės tinkamai dėvėti kaukes, laikytis atstumo, naudoti dezinfekcinius skysčius. Antroji banga yra sudėtinga, todėl turime susitelkti, kad reikalingas medicinos paslaugas gautų visi“, – sako prof. F. Jankevičius.

Nepaisant didelio užsikrėtusiųjų skaičiaus, gydymo reikia 10-12 proc. užsikrėtusiųjų, reanimacijos ir intensyviosios priežiūros – apie 3 proc.

Numatytos priemonės turėtų užtikrinti medicininę priežiūrą ir pagalbą visiems kuriems to reikės per artėjantį ilgąjį savaitgalį.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: