Prancūzijoje „islamofašistine ataka“ (video) (2)

Teroro išpuolis Nicoje | Alkas.lt ekrano nuotr.

Teroro išpuolis Nicoje | Alkas.lt ekrano nuotr.

Spalio 29 d., ketvirtadienį, Prancūzijoje per teroro atakas žuvo trys žmonės.

Ketvirtadienio rytą Nicos mieste peiliu ginkluotas terosristas šaukdamas „Allahu Akbar“ (Dievas visų didesnis) prie bažnyčios nužudė tris žmones. Dar keli žmonės buvo sužeisti. Užpuoliką apie 10 val. Lietuvos laiku sulaikė saugumo pajėgos.

Nicos meras Christianas Estrosi šį išpuolį pavadino „islamofašistine ataka“. „Jis (užpuolikas) kartojo „Allahu Akbar“ (Dievas visų didesnis), net ir po to, kai buvo sužeistas“, – žurnalistams įvykio vietoje pasakojo meras.

Nicoje vis dar gyvi skausmingi prisiminimai apie džihadisto ataką, surengtą 2016 metų liepos 14 d, švenčiant Bastilijos paėmimo dieną. Tada teroristas, nukreipęs į minią dideliu greičiu 19 tonų sunkvežimį, nuvažiavo apie 2 kilometrus, kol buvo nušautas policijos. Buvo nužudyti 86 žmonės.

Praėjus dviem valandoms po išpuolio Nicoje, apie 12 val. Lietuvos laiku, Prancūzijos pietryčiuose esančiame Avinjono mieste policininkai nušovė juos puolusį peiliu ginkluotą teroristą, kuris šaukdamas „Allah Akbar“, grasino praeiviams ir bandė  užpulti netoliese buvusius policininkus.

Trečias išpuolis buvo surengtas Džidos mieste. Čia Saudo Arabijos pilietis peiliu sužeidė Prancūzijos konsulato apsauginį. Terooristą sulaikė Saudo Arabijos saugumo pajėgos. Sužeistas apsauginis buvo nuvežtas į ligoninę.

Nuo 2015 metų per džihadistų atakas Prancūzijoje jau žuvo daugiau kaip 250 žmonių.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: