„RTR Planeta“ laidos Lietuvoje gali būti sustabdytos (1)

„RTR Planeta“ | lrtk.lt nuotr.

„RTR Planeta“ | lrtk.lt nuotr.

Spalio 28 d. posėdyje Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) nusprendė pradėti tyrimą dėl Lietuvoje rusų kalba retransliuojamos televizijos programos „RTR Planeta“ laisvo priėmimo Lietuvos teritorijoje sustabdymo. Tokį sprendimą LRTK priėmė dėl šioje programoje besikartojančių Europos Sąjungos Audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų direktyvos ir Lietuvos  visuomenės informavimo įstatymo pažeidimų – programos laidose kurstomo karo, nesantaikos ir tautinės neapykantos.

LRTK pirmininkas dr. Mantas Martišius pabrėžė, kad dėl televizijos programoje „RTR Planeta“ dažnai skelbiamos draudžiamų žinų, LRTK nuolat atlieka šios programos stebėseną.

KRT teigimu, šių metų rugsėjo 17 dieną „RTR Planeta“ laidoje „60 minučių“ dalyvavusio Vladimiro Žirinovskio pozicija Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ukrainos ir Lenkijos valstybių atžvilgiu yra agresyvi ir skatinanti „pasikrauti ginklus, atidengti raketas, užčiaupti, pulti“.

„Vadovaujantis Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos teisės aktais, LRTK artimiausiu metu pradės tokiems atvejams nustatytą procedūrą: kreipsis į programos transliuotoją – Rusijos Federacijos kompaniją VGTRK, televizijos programai „RTR Planeta“ licenciją išdavusią reguliuojančią instituciją Švedijoje, pranešant apie pažeidimus bei priemones, kurių Komisija ketina imtis, jeigu tokie pažeidimai pasikartos. Apie nustatytus pažeidimus LRTK taip pat informuos Europos Komisiją“, – sakoma LRTK  pranešime.

Anot LRKT, tai gali būti vertinama kaip karo ir neapykantos kurstymas.

Šiemet, pasak komisijos, neleistini pranešimai „RTR Planeta“ nustatyti jau antrą kartą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: