Valdovų rūmų muziejus sekmadienį vėl siūlo nemokamas ekskursijas (0)

Valdovų rūmų muziejus sekmadienį vėl siūlo nemokamas ekskursijas | valdovurumai.lt nuotr.

Valdovų rūmų muziejus sekmadienį vėl siūlo nemokamas ekskursijas | valdovurumai.lt nuotr.

Spalio 25 d. atlikus pilietinę pareigą ir atidavus savo balsą antrajame Seimo rinkimų balsavime, galima apsilankyti ir nemokamų sekmadienių paprotį tęsiančiuose muziejuose. Valdovų rūmų muziejus šia proga siūlo dalyvauti muziejaus gidų rengiamose ekskursijose po nuolatines muziejaus ekspozicijas bei naują parodą „Istorija ir atmintis. Romano Borisovo akvarelės“.

„Šis laikotarpis atnešė daug iššūkių, kartu leido ir pasitikrinti, ar esame pasiruošę užtikrinti žmonių saugumą. Galime pagrįstai sakyti, kad Valdovų rūmų muziejus šiuo metu yra viena saugiausių kultūrinių erdvių. Jaučiame didelę atsakomybę ir pareigą užtikrinti žmonių saugumą, todėl taikome patikimą ir saugią aukščiausio lygio

aptarnavimo ir apsaugos sistemą – nuo naujų kūno temperatūros matavimo aparatų iki žmonių srautų valdymo, nuo dezinfekcijos iki nuolat valomo ir keičiamo oro parodose“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus Ekskursijų ir edukacijos skyriaus vedėja Lirija Steponavičienė. Ji primena, kad vienu metu visose Valdovų rūmų muziejaus parodose gali saugiai lankytis ir išlaikyti reikiamą atstumą net iki 1 000 žmonių.

Nemokamą sekmadienį lankytojai turės galimybę aplankyti keturis muziejaus parodų maršrutus, pristatančius išskirtinį archeologinį paveldą, atkurtus istorinius pristatomuosius interjerus, ginkluotę, dvaro kasdienybę ir muzikinę kultūrą, taip pat – net dvi išskirtines parodas.

Ką tik atidarytoje naujoje parodoje „Istorija ir atmintis. Romano Borisovo akvarelės“ bus galima pamatyti žinomo dailininko, keliautojo, Rytų Prūsijos ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės architektūros paveldo metraštininko R. Borisovo tapytas akvareles ir eskizus, kuriuose įamžintas nykstantis architektūros palikimas – senosios bažnyčios ir koplyčios, rūmų ir pilių griuvėsiai, skersgatviai ir kiemai. O vieno kūrinio tarptautinėje parodoje „Šlovingas, didis ir neregėtas įvykis: 1611 m. Maskvos caro priesaika“ bus galima prisiminti įsimintiną jungtinių Lietuvos ir Lenkijos pajėgų pergalę prieš Maskvą XVII a. pradžioje.

Norintieji pagilinti žinias ir patirti pažinimo džiaugsmą galės dalyvauti muziejaus gidų vedamose ekskursijose. Jos bus rengiamos su mokama gido paslauga bei išankstiniu užsirašymu. 11.00 val. vyksiančios apžvalginėje ekskursijoje bus galima aplankyti atnaujinto pirmojo maršruto, pristatančio archeologinį ir architektūrinį paveldą, parodas bei su atkurtais istoriniais interjerais, valdovų lobynu ir iždine supažindinančio antrojo pasivaikščiojimo erdves. O 14.00 val. numatoma ekskursija po parodą „Istorija ir atmintis. Romano Borisovo akvarelės“.

Pirmas nemokamas sekmadienis Valdovų rūmų muziejuje buvo surengtas praėjusių metų sausio mėnesį, bet paprotys buvo nutrūkęs visuotinio karantino laikotarpiu – šių metų kovo ir balandžio mėnesiais. Nemokamų sekmadienių metu Valdovų rūmų muziejus yra vienas labiausiai lankomų – iš viso šios akcijos metu čia apsilankė beveik 172 tūkst. lankytojų.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: