Paskolos internetu: 10 esminių jų privalumų ir trūkumų (0)

Paskola | pixabay.com nuotr.

Paskola | pixabay.com nuotr.

Gyvename laikais, kai įsigyti daugelį prekių ir užsakyti paslaugas galime internetu. Tikriausiai viena iš mėgiamiausių finansinių paslaugų – vartojimo paskolos internetu. 2019 m. Lietuvos bankas prižiūrėjo 52 vartojimo kredito davėjus, turinčius daugiau nei 200 tūkst. klientų, o bendras paskolų portfelis sudarė beveik 370 mln. eurų.

Taigi straipsnyje apžvelgsime vartojimo paskolų internetu privalumus ir trūkumus.

Paskolos internetu: pagrindiniai privalumai

  1. Išvengiate biurokratinių sunkumų. Imant paskolą internetu nereikia vykti į bankus, į susitikimus su kredito bendrovių administracija, pristatyti įvairių dokumentų apie pajamas, pateikti informacijos, kam konkrečiai skolinatės ir pan. Pavyzdžiui, bankai dažnai prašo pateikti pažymas apie paskutiniojo pusmečio darbo užmokestį, kitas lėšas, darbo sutartis ir kitus dokumentus.
  2. Paprasta virtuali registracija. Internetinių paskolų bendrovių tinklalapiuose užsiregistruosite vos per kelias minutes. Registracijos formos – itin paprastos, suprantamos net ir retai besinaudojantiems šiuolaikinėmis technologijomis. Viską nuo A iki Z galima atlikti mobiliuoju telefonu.
  3. Paslaugos suteikimo greitis. Pateikus paskolos paraišką bankui, įprastai atsakymo gali tekti laukti net iki kelių savaičių. Skolinantis internetu, bendrovių personalas gauna mažiau paraiškų, todėl jas greičiau apdoroja. Daugelis bendrovių, patikrinusios reikiamus asmens kredito duomenis, paskolą suteikia dar tą pačią dieną. Greitos paskolos internetu praverčia, kai pinigų reikia skubiai, bet nėra galimybių pasiskolinti iš artimųjų, draugų ar kolegų.
  4. Palankios grąžinimo sąlygos. Internetinės paskolos – gana lanksčios: paskolos gavėjas prireikus gali keisti grąžinimo sąlygas, nukelti įmokas, pavyzdžiui, 3 ar 6 mėn. laikotarpiui, laikinai jas sumažinti ar kreiptis į kitus kreditorius, prašant paskolą refinansuoti. Refinansavus paskolą kitoje bendrovėje paprastai reikia mokėti mažesnes palūkanas.
  5. Akcijos ir patrauklūs pasiūlymai. Skolinantis pirmą kartą (pavyzdžiui, iki 30 d.) kai kurios bendrovės paprašys grąžinti tą pačią sumą. Panašius pasiūlymus paskolų bendrovės teikia ir šventiniu laikotarpiu: 30–90 d. terminui galima pasiskolinti be pabrangimo. Dar viena iš galimybių – kurį laiką nukelti mokėjimus: ši paslauga vadinama kredito atostogomis.

Paskolos internetu: trūkumai

  1. Pasiskolinsite mažiau nei iš tradicinių bankų ar kredito unijų. Tradicinės kredito įstaigos skolina didesnes sumas (be vargo – ir 10–30 tūkst. eurų), o kai kurių interneto paskolų bendrovių paskolų limitas – vos 3000–5000 Eur. Kelios iš bendrovių savo svetainėse yra nurodžiusios didesnius limitus (pvz., iki 25 tūkst. eurų), bet tuomet paskolos gavėjo pajamos turi būti labai didelės, o kredito istorija – nepriekaištinga (A reitingas). Beje, skolinimosi limitai gali būti apriboti imant paskolą pirmą kartą: ją grąžinus laiku, kitą kartą jau galima skolintis didesnes sumas.
  2. Aukštos palūkanos. Lankstumas, operatyvumas ir patogumas vartotojui turi savo kainą, todėl paprastai už internetines paskolas teks mokėti didesnes palūkanas. Jeigu norite nepermokėti, atsižvelkite į vieną esminių rodiklių – BVKKMN – ir pasinaudokite paskolų skaičiuoklėmis, esančiomis paskolų palyginimo platformose. Išsamią iliustraciją apie tai, kas sudaro vartojimo paskolos kainą, yra parengęs ir Lietuvos bankas. Pavyzdžiui, paėmę 300 Eur paskolą, po 2 metų galite sumokėti iki 579 Eur (t. y. beveik dvigubai). Beje, skirtingiems klientams taikomos skirtingos palūkanų normos: kreditoriai vertina nemokumo riziką, tad kuo ji didesnė, tuo aukštesnes palūkanas teks mokėti.
  3. Papildomi mokesčiai, išauginantys bendrą paskolos kainą. Šiuo metu nemažai kreditorių paskolas yra apmokestinę papildomais mokesčiais, padidinančiais paskolos kainą. Paprastai teks mokėti sutarties, administravimo, aptarnavimo ir kitus mokesčius, tad ieškokite bendrovių, kurios netaiko šių mokesčių arba jie yra labai maži.
  4. Įrašai fiksuojami kredito istorijoje. Mokėjimai bus fiksuojami kredito istorijoje ir jeigu bent kartą pavėluosite sumokėti įmoką, kreditavimo vidurkis mažės ir ateityje tai pablogins jūsų kredito istoriją bei galimybes imti kitą paskolą tokiomis pačiomis sąlygomis. Kredito istorijoje įrašai apie nevykdomus finansinius įsipareigojimus išlieka iki 10 m.
  5. Finansinė našta. Paėmus didesnę paskolą ji gali tapti finansine našta, ypač pasikeitus gyvenimo aplinkybėms, pavyzdžiui, netekus darbo, sumažėjus pajamoms, todėl prieš imant paskolą reikia įvertinti pajamų stabilumą artimiausiu metu ir gerai pagalvoti, ar tikrai skolinimasis neišvengiamas.

Taigi, dar kartą primename visiems girdėtą posakį: skolinkitės atsakingai!

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: