Ką reikia žinoti apie kiaurymėtųjų perdangos plokščių montavimą? (0)

Kiaurymėtosios perdangos plokštės | kaunogelzbetonis.lt nuotr.

Kiaurymėtosios perdangos plokštės | kaunogelzbetonis.lt nuotr.

Gyvenamųjų ir kitos paskirties pastatų statyboje pastaruoju metu paprastas perdangos plokštes pakeičia kiaurymėtosios perdangos plokštės. Dėl konstrukcijose esančių angų, šios plokštės puikiai izoliuoja šilumą ir garsą bei yra atsparios karščiui ir drėgmei. Kiaurymėtosios perdangos plokštės taip pat užsitarnavo populiarumą dėl plataus matmenų pasirinkimo ir galimybės pritaikyti jas užsakovo poreikiams. Jei tarp gamintojo siūlomų perdangos plokščių pasiūlos nerandamas tinkamas variantas, galima užsisakyti individualių matmenų gaminius. Tačiau tinkamai pasirinktos ir kokybiškos perdangos plokštės tai dar ne viskas. Labai svarbu ir tinkamas jų montavimas. Patarimai, kuriuos verta žinoti apie kiaurymėtųjų perdangos plokščių montavimą.

  • Atraminis paviršius

Paviršiaus, ant kurio planuojama montuoti perdangos plokštes lygumas yra bene pagrindinis tinkamai atliktų perdangos plokštės montavimo darbų garantas. Jei paviršius nėra lygus būtina naudoti plastiko arba metalo lyginimo plokšteles (tarpiklius). Rekomenduojama, kad tarpikliai būtų ne žemesni nei 15 mm tam, kad po atramine plokšte galėtų nutekėti skiedinys. Lyginimo plokštės dedamos tik po vientisomis kiaurymėtųjų plokščių dalimis, o ne tose vietose, kur yra plokščių angos. 

  • Tinkamas plokščių kėlimas

Informacijos apie kiaurymėtųjų plokščių kėlimą stoka ar jos nesilaikymas taip pat gali tapti netinkamai atliktų montavimo darbų priežastimi. Šių konstrukcijų iškrovimas ir montavimas turi būti atliekamas statybiniu kranu su kėlimo traversa (kėlimo įrengimas su sija ir dviem kėlimo griebtuvais). Kėlimo griebtuvai prie perdangos turi būti tvirtinami taip, kad išsikišę perdangos galai nebūtų ilgesni nei 0,5 metro. Griebtuvai turi būti prikabinami itin atidžiai, apimti visą plokštės plotį bei būtina naudoti ir apsaugines grandines. Jos prikabinamos pakėlus plokštę ne aukščiau nei 10 cm nuo atramos, o nuimamos kai perdangos plokštė būna ne aukščiau nei 10 cm nuo atraminio paviršiaus.

  • Šoninė plokštės padėtis

Išlyginus paviršių ant kurio bus montuojama plokštė ir kėlimo traversos pagalba plokštę tiksliai nustačius į jai skirtą vietą, prieš atkabinant apsaugines grandines, būtina patikrinti kiaurymėtosios perdangos plokštės padėtį. Perdangos plokštės atraminis paviršius ant mūro turi būti ne mažesnis nei 10 cm, o ant betono ar metalo ne mažiau nei 8 cm.

  • Perdangos plokščių sandūrų betonavimas

Tarpai tarp plokščių ir plokščių galai prie atramų betonuojami smulkiagrūdžiu betonu. Dažniausiai tam naudojamas C25 ir C30 klasės betonas. Betono užpildų skersmuo negali būti didesnis nei 8 mm. Atliekant šiuos darbus labai svarbu, kad betonas nepatektų į kiaurymėtųjų plokščių angas. Tam paprastai naudojami angų dangteliai, putų polistirenas arba akmens vata.

  • Išlinkimų suvienodinimas

Dėl skirtingų plokščių ilgių, transportavimo ir kitų veiksnių atsiradę plokščių išlinkimai turi būti išlyginami, kai jie yra didesni nei 8 mm. Išlyginimas gali būti atliekamas pakeliant žemiausiai esančią perdangos plokštę arba spaudžiant esančią aukščiausiai. Pirmuoju atveju perdanga pastatoma ant statramsčių ir paliekama ant jų kol pilnai sukietėja siūlės. Esant poreikiui suspausti aukščiausiai esančią perdangą, naudojamas atitinkamas svoris arba suveržimo įrenginys.

Laikantis visų rekomendacijų ir tinkamai pasiruošus darbams,  kiaurymėtųjų plokščių montavimas nėra sudėtingas ar problematiškas. Be abejo, labai svarbi ir pačių kiaurymėtųjų plokščių kokybė. Prastos kokybės plokštės gali skilti ar trūkti pavyzdžiui bandant jas suspausti su svoriu. Kokybiškas kiaurymėtąsias perdangos plokštes gamina daugiau nei 50 ties metų darbo patirtį betono konstrukcijų srityje turinti įmonė UAB „Kauno gelžbetonis“. Naudojamos inovatyvios gamybos technologijos, aukštos kokybės medžiagos ir patyrę įmonės specialistai užtikrina tik geriausius rezultatus ir aukščiausius standartus atitinkančią produkciją. Dėl šių privalumų UAB „Kauno gelžbetonis“ gaminiai užsitarnavo puikų vardą užsakovų ir konkurentų tarpe.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: