Teismas atsisakė priimti skundus prieš VRK (2)

Balsavimas | tm.lt nuotr.

Balsavimas | tm.lt nuotr.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (Teismas) š. m. spalio 22 d. atsisakė priimti Renatos Cytackos ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos skundą dėl Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimo panaikinimo ir rinkimų rezultatų Panerių-Grigiškių apygardoje pripažinimo negaliojančiais. Atsisakyta priimti taip pat ir Centro partijos-Tautininkų ir kandidato Kristupo Augusto Krivicko skund1 dėl VRK aktų panaikinimo ir įpareigojimo atlikti veiksmus.

Pareiškėjai teismui apskundė VRK š. m. spalio 18 d. priimtą sprendimo „Dėl Seimo rinkimų pakartotinio balsavimo vienmandatėse rinkimų apygardose paskelbimo” dalį, kurioje nustatyta, kad 2020 m. spalio 11 d. Seimo rinkimų Panerių-Grigiškių apygardoje balsavimo rezultatas toks, kad daugiausiai balsų šioje apygardoje surinko kandidatės Agnė Bilotaitė ir Rita Balčiūnienė, kurios ir dalyvaus antrajame Seimo rinkimų ture. Viena iš skundo pareiškėjų, kandidatė Renata Cytacka, minėtoje apygardoje pagal rinkėjų balsus liko trečioje vietoje. Taip pat pareiškėjų skunde buvo prašoma pripažinti 2020 m. spalio 11 d. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimus Panerių-Grigiškių rinkimų apygardoje Nr. 11 negaliojančiais.

Teismas konstatavo, kad pareiškėjų siekis užginčyti įvykusio balsavimo rezultatus Panerių-Grigiškių apygardoje ir panaikinti minėto VRK sprendimą turėjo būti pateikiamas iki balsavimo pabaigos ir nėra priskirtinas nagrinėti Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, todėl pareiškėjų skundą atsisakyta priimti.

Š. m. spalio 22 d. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas atsisakė priimti ir Centro partijos-Tautininkų ir kandidato Kristupo Augusto Krivicko skundą dėl VRK aktų panaikinimo ir įpareigojimo atlikti veiksmus.

Abi šios Vyriausiojo administracinio teismo nutartys yra neskundžiamos.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: