Gauti Nacionalinę Jono Basanavičiaus premiją atrinkti du nusipelnę asmenys (5)

J. Basanavčiaus premija | lrkm.lt nuotr.

J. Basanavčiaus premija | lrkm.lt nuotr.

Nacionalinė Jono Basanavičiaus premijos komisija iš visuomenės gautų pasiūlymų atrinko du nusipelniusius asmenis gauti šią premiją. Premijos paskirtis – įvertinti asmenų arba bendrą veiklą vykdžiusių asmenų grupių išskirtinius nuopelnus etninės kultūros srityje, reikšmingą kūrybinę, mokslinę veiklą ir kitus darbus, susijusius su lietuvių etninės kultūros tradicijų plėtojimu, tautinės savimonės puoselėjimu ir etnokultūriniu ugdymu.

Komisijos posėdyje nutarta, kad Nacionalinės Jono Basanavičiaus premijos skyrimo kriterijus geriausiai atitinka dviejų asmenų darbai ir veikla. Gauti premiją atrinkti:

Eligijus Juvencijus Morkūnas – už ilgametę veiklą muziejinio darbo, formuojančio tautinę savimonę, skatinančio visuomenę dalyvauti pažinimo procese ir reprezentuojančio krašto istoriją, etninę kultūrą ir paveldą, baruose. E. J. Morkūną  pateikė Lietuvos liaudies buities muziejus.

Jonas Rudzinskas – už darbus, susijusius su etninės kultūros tradicijų plėtojimu (ypač tautodailės puoselėjimu), ugdymu ir tyrinėjimu, taip pat už kūrybinę ir mokslinę veiklą. J. Rudzinsko kandidatūrą  pateikė Lietuvos meno kūrėjų asociacija

Iš šių nusipelniusių asmenų baigiamajame komisijos posėdyje bus išrinktas Nacionalinės Jono Basanavičiaus premijos laimėtojas.

Komisija vertindama nusipelniusių asmenų veiklą vadovaujasi šiais kriterijais: kūrybinės ir (ar) mokslinės veiklos reikšmingumas lietuvių etninės kultūros plėtrai ir sklaidai; veiklos, susijusios su lietuvių etninės kultūros tradicijų išsaugojimu ir plėtojimu, aktualumas, meninė, mokslinė, edukacinė ir išliekamoji vertė; veiklos reikšmingumas tautinės savimonės puoselėjimui ir etnokultūriniam ugdymui; asmens aktyvi visuomeninė veikla lietuvių etninės kultūros srityje.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: