VRK ramina užsienio rinkėjus dėl balsavimo biuletenių tikrumo (0)

Rinkimai, balsavimas | vrk.lt nuotr.

Rinkimai, balsavimas | vrk.lt nuotr.


Socialiniuose tinkluose pasirodžius rinkėjų nuogąstavimams, kad Pasaulio lietuvių apygardos rinkėjams paštu iš diplomatinių atstovybių atsiųsti balsavimo biuleteniai yra tikrų biuletenių kopijos, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ramina rinkėjus.

Siekdama išsklaidyti socialiniuose tinkluose kai kurių rinkėjų iškeltas abejones dėl biuletenių tikrumo, VRK praneša, kad pakartotiniame balsavime užsienio atstovybėse nėra naudojami originalūs biuleteniai, kadangi jų pristatymas į atstovybes užimtų nemažai laiko, dėl to dalis rinkėjų, balsuojančių paštu, balsavimo dokumentus gautų pavėluotai ir rizikuotų prarasti galimybę balsuoti.

Organizuodama balsavimą antrajame Seimo rinkimų ture, VRK Pasaulio lietuvių vienmandatės rinkimų apygardos rinkimų biuletenio formą išsiuntė atstovybėms, o diplomatinėse atstovybėse dirbančios balsavimo komisijos organizavo pakartotinio balsavimo rinkimų biuletenių dauginimą ir antspaudavimą.

Balsavimo biuleteniai, kuriuos rinkėjams siunčia Lietuvos Respublikos užsienio atstovybės, neturi būti antspauduoti VRK antspaudu, jie yra antspauduojami diplomatinių atstovybių antspaudais.

Tokia tvarka organizuojant balsavimą užsienyje taikoma jau keliolika metų tiek Seimo, tiek Respublikos Prezidento rinkimų pakartotinio balsavimo metu.

Todėl rinkėjus paštu pasiekiančios Lietuvos diplomatinių atstovybių antspaudais antspauduotos balsavimo biuletenių kopijos yra laikomos teisėtais rinkimų dokumentais.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: