Šalies Prezidentas ir Ministras Pirmininkas neliko abejingi A. Valinsko pasisakymams (27)

Arūnas Valinskas | lrt.lt nuotr.

Arūnas Valinskas | lrt.lt nuotr.

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad  buvusio Seimo pirmininko, pramogų verslo atstovo, Arūno Valinsko žodžiai apie Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos lyderį Valdemarą Tomaševskį kenkia ir mūsų visuomenei, ir santykiams su Lenkija.

„Jie viskam kenkia – mūsų visuomenei, mūsų santykiams“, – žurnalistams sakė G. Nausėda.

Šalies vadovas taip pat paragino duoti atkirtį bet kokioms patyčioms, jausti saiką, padorumą ir pagarbą žmonėms.

„Šiandien mes galbūt kalbame apie konkretų užsipuolimo objektą, galbūt patyliukais kažkas kikena į kumštį, kad ne mane tai liečia, tas žmogus kažkokiais keistais ryšiais susijęs, gal gerai jam užvažiavo. Gal jau rytoj mes pradėsime kalbėt, kad reikia pagrasint ir jo šeimai? Kur mes nusirisime? Kur mes einame?“, – sakė Prezidentas.

Ministras Pirminikas Saulius Skvernelis teigia, kad Arūno Valinsko pareiškimas apie  Valdemarą Tomaševskį neatspindi nei Vyriausybės, nei visuomenės požiūrio ir tikisi, kad „kiekvienas iš mūsų, aiškiai ir griežtai atsiribojame nuo išsakytų žodžių“

„O mūsų draugams ir bendrapiliečiams lenkams, mūsų strateginei partnerei Lenkijai, noriu dar kartą aiškiai pakartoti: šis pareiškimas visiškai neatspindi nei Vyriausybės, nei mūsų visuomenės požiūrio“, – „fecebook“  paskyroje rašo S. Skvernelis.

Prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neapykantos kurstymo po to, kai A. Valinskas  delfi.lt komentuodamas rinkimų rezultatus, pareiškė, jog tokius kaip V. Tomaševskis reikėtų šaudyti.

„Tomaševskis yra absoliutus kolorado vabalas, kuris, gaudamas finansavimą savo partijai iš Lietuvos valstybės biudžeto, yra antivalstybininkas. Tokius reikėtų šaudyti, šiaip jau. Po vieną į metus. Pradėti nuo jo“, – kalbėjo A. Valinskas.

Tiesa, ištraukos su šiais pareiškimais viešai prieinamame interviu nebėra, tačiau ją galima rasti perfilmuotą iš pokalbio internete.

Pats A. Valinskas žurnalistams teigė, kad jo žodžiai buvo išimti iš konteksto ir jais nebuvo kurstoma neapykanta. Jis tvirtina, kad jie turėtų būti suprasti kaip vaizdingas posakis.

Šiuos A. Valinsko žodžius pasmerkė ir Lenkijos ambasada Lietuvoje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: