Telecentras kviečia visuomenę susipažinti su Vilniaus TV bokšto atnaujinimo projektu (0)

Vilniaus televizijos bokštas | sumin.lt nuotr.

Vilniaus televizijos bokštas | sumin.lt nuotr.

Aukščiausią Lietuvos statinį – Vilniaus televizijos bokštą – planuojama per artimiausius trejus metus atnaujinti ir šiam projektui suteikti valstybei svarbaus ekonominio projekto statusą. Spalio 22 d. 17 val. Vilniaus televizijos bokšte (Sausio 13-osios g. 10) šį projektą visuomenei pristatys AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras).

Iki spalio 21 d. 17 val. visi besidomintys šia tema gali pateikti klausimus el. paštu info@telecentras.lt.

Vilniaus TV bokštas, veikiantis nuo 1981 m. sausio 31 d., iki šiol nė karto nebuvo kapitaliai remontuotas. Anksčiau buvo atliktas paprastasis stiebo remontas, tačiau antžeminė pastato dalis jau  neatitinka šiuolaikinių saugumo ir funkcionalumo reikalavimų. Esminių pagerinimų reikalauja tiek pagrindinės konstrukcijos, tiek ir vidaus infrastruktūros tinklai.

Atliekant rekonstrukciją bus siekiama užtikrinti Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos kanalų transliavimą ir valstybinio duomenų centro saugumą, taip pat išsaugoti TV bokštą kaip turizmo ir kultūros objektą, sudaryti sąlygas panaudoti istorinį kultūros paveldą, išsaugoti ir atnaujinti Sausio 13-osios atminimo muziejų.

Vilniaus TV bokštas yra aukščiausias statinys šalyje ir patenka tarp aukščiausių pasaulio televizijos bokštų. Bokšto aukštis yra 326,4 m, o besisukanti apžvalgos aikštelė įkurta 165 m aukštyje esančioje bokšto žiedinėje dalyje. Lietuvos radijo ir televizijos centro statinių kompleksas įtrauktas į nekilnojamųjų kultūros vertybių sąrašą kaip nacionalinės reikšmės objektas (unikalus kodas 2801). Televizijos bokštui suteiktas ypatingo statinio ir strateginio objekto statusas.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: