Atskirtyje esantiems Kauno rinkėjams – atskira balsavimo vieta (0)

Rinkimai, balsavimas | vrk.lt nuotr.

Rinkimai, balsavimas | vrk.lt nuotr.

Per antrąjį Seimo rinkimų ratą atskirtyje esantys rinkėjai Kauno apskrityje galės saugiai atlikti pilietinę pareigą atskirai jiems įrengtoje judrioje išankstinio balsavimo vietoje, kuri įsikurs Aleksoto inovacijų pramonės parke greta Europos prospekto. Rinkėjai savo valią išankstiniame balsavime spalio 19-22 dienomis galės išreikšti nekeldami kojos iš automobilio.

„Pirmadienį prasideda išankstinis balsavimas antrajame Seimo rinkimų rate. Siekiame sudaryti lygias galimybes visiems rinkėjams išreikšti savo valią. Ne išimtis ir keli tūkstančiai žmonių visoje Kauno apskrityje, šiuo metų esančių atskirtyje. Būtent jiems ruošiame judriają balsavimo vietą Aleksoto inovacijų pramonės parke, greta Europos prospekto.

Į ją automobiliu atvykę rinkėjai atiduos balsus neišlipdami iš transporto priemonių. Jie ne tik atliks pilietinę pareigą, bet ir pirmiau už naujakurius pamatys čia kuriamą erdvę lietuviškajam „Silicio slėniui“. Išankstinio užsirašymo nėra – tereikia su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, savo rašiklį ir dėvėti nosį bei burną dengiančią kaukę“, – aiškino Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Padės išvengti klaidžiojimo

Kaip pranešė Sveikatos apsaugos ministerija, atskirtyje esantiems rinkėjams, grįžusiems iš užsienio arba artimai bendravusiems su COVID-19 sergančiais asmenimis, bus suteiktas leidimas iki 2 valandų palikti namus dėl galimybės atvykti į jiems skirtą išankstinio balsavimo vietą Aleksoto inovacijų pramonės parke, kur anksčiau veikė kariškių valdyta aviacijos gamykla. Įvažiavimas – ties Europos prospekto 67-uoju numeriu pažymėtu pastatu, sukti dešinėn į naujai išasfaltuotą kelią.

„Atvykstant Europos prospektu pasitiks specialūs ženklai „Išankstinio balsavimo vieta“, nurodantys važiavimo kryptį. Įvažiavimas bus pažymėtas didelėmis nuorodomis, tad tikimės, kad rinkėjams jos bus pakankamai aiškios bei informatyvios. Atidavę balsą, vairuotojai turės vykti tiesiai, Lakūnų plento link ir išvažiuoti iš teritorijos. Sukdami kairėn, jie pasieks Veiverių gatvę, o važiuodami į dešinę – J. Bakanausko gatvę arba grįš į Europos prospektą“, – maršrutą paaiškino Kauno savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius.

Siūlo atvykti po vieną

Atskirtyje esančių rinkėjų balsavimas iš automobilių vyks spalio 19-22 dienomis nuo 7 val. iki 20 val. Rinkėjai į išankstinio balsavimo vietas, skirtas išimtinai atskirtyje esantiems žmonėms, atvyks savo transportu.

„Vyriausioji rinkimų komisija ir su COVID-19 pandemija kovojantys miestai vienija jėgas, kad užtikrintų, jog specialiai saviizoliacijoje esantiems rinkėjams įrengtose išankstinio balsavimo vietose rinkėjai galėtų išreikšti savo pilietinę valią“, – teigia Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė.

Pasak L. Matjošaitytės, į specialų punktą patariama vykti asmenims po vieną. Jeigu atvyktų dviese, tvarka išliktų tokia pati, kokia jau buvo išmėginta Vilniuje: antrajam rinkėjui, sėdinčiam keleivio vietoje, reikėtų išlipti iš automobilio ir balsuoti šalia pastatytoje balsavimo kabinoje.

Ką reikia žinoti?

Rinkėjams, kurie pageidaus balsuoti judrioje išankstinio balsavimo vietoje, išankstinės registracijos nebus. Užteks su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir asmeninį rašiklį bei dėvėti nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę.

Atvykus balsuoti, rinkimų komisijos narys nustatys rinkėjo tapatybę, pasirašytinai išduos jam balsavimo dokumentus, o rinkėjas, būdamas savo transporto priemonėje, užpildys balsavimo biuletenį, įdės jį į vokus, užklijuos ir grąžins rinkimų komisijos nariui.

Atvykstant į šias balsavimo vietas rinkėjo deklaruota gyvenamoji vieta nebus svarbi.

Galima balsuoti ir namuose

Atskirtyje esantys rinkėjai, neturintys galimybės balsuoti iš anksto, savo pilietinę valią išreikšti galės ir balsuodami namuose. Prašymai balsuoti namuose priimami skambinant trumpuoju numeriu 1855 arba užpildžius prašymo lapą bei atsiuntus jį el. paštu balsuok@vrk.lt.

Užsirašant balsavimui namuose būtina pateikti tikslius asmens ir buvimo atskirtyje vietos duomenis: vardą, pavardę, asmens kodą, tikslų adresą bei savo telefono numerį.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: