LLRA-KŠS prašo rinkimų rezultatus pripažinti negaliojančiais (video) (13)

Valdemaras Tomaševskis | Alkas.lt nuotr.

Valdemaras Tomaševskis | Alkas.lt nuotr.

Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) įteikė skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK), kuriame dėl šiurkščių Seimo rinkimų įstatymo pažeidimų prašoma pripažinti rinkimų rezultatus daugiamandatėje rinkimų apygardoje negaliojančiais.

„Dėl šiurkščių įstatymo pažeidimų LLRA-KŠS padavė skundą VRK, kad rinkimai daugiamandatėje būtų pripažinti negaliojančiais“, – per spaudos konferenciją žurnalistams sakė V. Tomaševskis.

LLRA-KŠS tvirtina, kad Seimo rinkimų įstatymas buvo šiurkščiai pažeistas dėl „Laisvės TV“ ir laidų vedėjo Andriaus Tapino kampanijos prieš partijos lyderį Valdemarą Tomaševskį ir partiją.

Partija teigia, tokia kampanija siekta paveikti rinkėjus, todėl ji turėjo būti pažymėta kaip politinė reklama.

VRK gali pripažinti rinkimų rezultatus negaliojančiais, jei nustato, kad šiurkštūs rinkimų įstatymų pažeidimai turėjo esminės įtakos rinkimų rezultatams.

LLRA-KŠS per Seimo rinkimus surinko 4,82 proc. rinkėjų balsų ir neperkopusi 5 proc. kartelės daugiamandatėje apygardoje į Seimą nepateko.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

13 komentarų

 1. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  “2020 m. spalio 16 d. 11 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Lietuvos Visuomenės Tarybos valdybos pirmininko dr. Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Seimo rinkimų imitacija“
  Pranešėjai kviečia spaudos konferencijoje dalyvauti antisisteminėmis besiskelbiančias politines partijas ir pasisakyti dėl jų taikstymosi su šiuo Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų spektakliu.”
  Daugiau
  ht tps://lietuvosvisuomenestaryba.lt/lietuvos-visuomenes-taryba/2020-m-spalio-16-d-11-val-lietuvos-nepriklausomybes-akto-signataro-lietuvos-visuomenes-tarybos-valdybos-pirmininko-dr-zigmo-vaisvilos-spaudos-konferencija-seime-seimo-rinkimu-imitacija/

 2. tai va:

  gal kas pamena kaip ši kompanija pateko į seimą

  • Žemyna:

   Prisimenu senų laikų Vilnijos gyventojų komentarus Delfyje apie šantažą, kurį patyrė balsuodami. Ypač pažeidžiamos šeimos. Prisimenu tų laikų TV laidas, rodžiusias slapčia filmuotus net ir autobusiukais suvežamus benamių ir girtuoklėlių ,,desantus”. Net ir instruktoriaus instruktažą buvo įrašę Vieną tokį Trakuose filmavo (ar ne Kudabų laidoje?). O ir įmonių darbuotojus, kaimų gyventojus irgi autobusais ,,teisingo balsavimo koordinatoriai” atveždavo. Buvo, buvo tų triukšmelių ir dėl namuose balsus surenkančių elgesio, gąsdinimų.

 3. Gal ir galėtų būti pagrindas dėl reklamos masto pripažinti rinkimus negaliojančiais, bet ne visoje daugiamandatėje apygardoje, o tik atitinkamoje jos dalyje, t.y. vietovėse kur ta reklama buvo paskleista.

  • Tikrai ,,kalta aplinka", o ne kai kas iš kandidatų, iš jų partijos?:

   Patį tą būdą – dalyvauti rinkimuose, balsalapyje parodant savo nuostatą PRIEŠ, – dar prieš užpraeitus rinkimus siūliau nustojusiems balsuoti, rinkimais nusivylusiems. Pateikdavau ir paskaičiavimų lentelę, kaip tai sumažina vietos Seime nenusipelniusiųjų gautų balsų UŽ vertę.
   Nežinau, ar kas tuo naudojosi, kaip geresne išeitimi, negu savo balsalapio palikimas RAK-jos bei ,,teisingo balsavimo koordinatorių” malonei. Tačiau tai suveikė tada, kai vienas kažkas sykį skaičių vietoje įdėjo rinkėjams pasipiktinimą keliančių veikėjų vardus. Ir tai suveikė, nes žmonėms tai paveikiau, iliustratyviau, negu skaičiai.
   Juk tai elementari loginė išvada, kai susimąstai, kaip savo balsui per rinkimus suteikti bent kiek reikšmės – kad būtų prasmė juose dalyvauti, kai netenkina esama situacija. Tas būdas 30 m. buvo visiems prieš akis, tik, kaip paprastai, pro tai, kas akivaizdu, visi praeina nepastebėdami. Tai kur ta Tapino kaltė? Kad paragino atsimerkti ir bakstelėjo pirštu, kur žiūrėti?

 4. Albinas Vaškevičius:

  Tikriausiai tada balsuotojus gąsdindavo tomaševskininkai ir „koordinatoriai“ buvo tomaševskininkai.

  • mociute:

   o blogiausia kad Vilniaus kraste zymi dalis net ir policininku ir ju vadu kad ir turedami LT pilieciu pasus taciau nera visiskai lojalus Lietuvai todel ir nefiksuojami tukstanciai pazeidimu ir ne vien rinkimuose.
   Juk visai neseniai nuskambejo ivykis kuomet rusakallbe ar lenkakalbe a la policininke ir jos kolegos viesai isniekino ne tik musu Trispalve bet ir zemino, izeidinejo ja laikiusia Lietuvos piliete A. Astrauskaite. Ir tokiu nutikimu ne vieno buta tik neteko girdeti kad kas nors is tokiu, atseit, policininku butu nubausti?

 5. vienyba težyda, ai, ai, ai,...:

  tik lenkai gelbės Lietuvą nuo satanistų?

 6. Bartas:

  “Lankų ant Lietuvos” sąjungininkai, “ruskogovareščije”, pabėgo pas Uspaskiska. In “darba parciją”. Ir pasakysiu ; kodėl. A už tai , kad anie, “poliaki na litve”, susidėjo su valstiečiais iš Lietuvos. Tep kad yra džiaugsmui pradžia ir džiaugsmo pabaiga. Kaip kine.

 7. Baugas:

  Tapinas – tik atskleidė Valdemaro bendražygių machinacijas, korupciją ir nepotizmą lenkų savivaldybėse. Negalima už tai pykti – tai sąžiningo žurnalisto pareiga. Jokios partijos Tapinas neatstovauja, rinkimuose ir politikoje nedalyvauja. Tai niekaip nesusiję su politika ir rinkimais. Tai tik sutapimas, kad leidinys buvo išleistas prieš rinkimus. Jeigu Tapiną vis dėlto VRK nubaus ir jam reikės sumokėti baudą – susimesime. O rinkimai yra įvykę ir teisėti. Taškas. Do widzenia “panowie”…

 8. Stebėtojas:

  Komentatoriai, nespardykite gulinčių… asilų!!!

 9. Manau, kad iš tikrųjų Tapinas savo veiksmais galėjo tik sujudinti LLRA-KŠS rinkėją aktyviau balsuoti už ją, taigi padidinti šios partijos gautų balsų procentą. Priešingu atveju, jis galėjo būti dar mažesnis. Juk be abejonės per šią kadenciją nemažai LLRA- KŠS rinkėjų daliai “svojim človiekom” tapo Skvernelis su “valstiečiais”. Du jų atstovai gavo ministrų postus, pats Skvernelis, kaip girdėjosi, buvo išrinktas Lenkijos metų žmogumi Lenkijoje. Visa tai galėjo lemti, kad dalis Tamaševskio partijos rinkėjų nusprendė balsuoti tiesiai už pačius Skvernelio “valstiečius”. Kita vertus, suprantama, kad dėl šio akivaizdaus “valstiečių” politinio lenkavimo valdant valstybę nemaža dalis “valstiečių” rinkėjų lietuvių galėjo pasirinkti konservatotorius arba Darbo partiją – tie, kuriems pirmieji nepriimtini. Tokiu atveju būtų pagrindas manyti, kad Darbo partijos rinkėjų skaičius padidėjo ne LLRA- KŠS sąskaita ir kad rinkėjai lenkai ėmę balsuoti tiesiogiai už “svojavo” – už Skvernelį vienu kitu procentu padidino “valstiečių”, o sumažino LLRA-KŠS, gautus balsus, t.y. ir dėl to jie galėjo gauti mažiau negu 5%. Taigi viskas gali būti dėl pačių rinkėjų galimo apsiskaičiavimo balsuoti už “valstiečius” ne per Tamaševskį, o tiesiogiai – „per Skvernelį“…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: