Seimas pritarė siūlymui, kad įstaigos kauptų asmens apsaugos priemonių atsargas (0)

Apsaugos priemonės | sam.lt nuotr.

Apsaugos priemonės | sam.lt nuotr.

Seimas po svarstymo pritarė įstatymų projektams, kuriais siūloma įpareigoti įstaigas kaupti asmens apsaugos priemonių atsargas. Projektų pristatymo metu sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pažymėjo, kad, reaguojant į padėtį, susijusią su COVID-19 pandemijos valdymu, kurią teko išgyventi visai Lietuvai, šiais teisės aktais siekiama sukurti stabilų mechanizmą, kad darbuotojai būtų aprūpinami asmens apsaugos priemonėmis ir kitomis būtinomis priemonėmis, jeigu panaši padėtis arba aplinkybės kartotųsi ateityje.

Civilinės saugos įstatymo pataisomis siūloma įtvirtinti, kad ministerijos ir kitos valstybės institucijos ir įstaigos, taip pat Seimo kanceliarija, Generalinė prokuratūra, Lietuvos bankas, Ryšių reguliavimo tarnyba, Specialiųjų tyrimų tarnyba, Valstybės saugumo departamentas ir Nacionalinė teismų administracija, savivaldybių institucijos ir įstaigos, ūkio subjektai ir kitos įstaigos būtų įpareigotos kaupti asmens apsaugos priemones.

„Vyriausybės ar jos įgaliotos valstybės institucijos turėtų nustatyti pavedimus, reikalavimus dėl rinkinių sudėties, kiekio, laikotarpio, įstaigų tipo. Nes įstaigos tikrai skiriasi pagal savo poreikį. Vienas poreikis yra sveikatos priežiūros įtaigoms, kitas, tarkim, socialinės priežiūros arba ugdymo įstaigoms“, – pateikimo metu sakė A. Veryga.

Šalyje kilus pandemijai valstybės institucijų ir įstaigų darbuotojai būtų aprūpinti pačių įstaigų sukauptomis asmens apsaugos priemonėmis, o jas išnaudojus, šios priemonės būtų teikiamos iš valstybės rezervo.

Numatoma, kad paskelbus valstybės lygio ekstremaliąją padėtį Socialinės apsaugos ir darbo ministerija turės teisę aprūpinti asmeninėmis apsaugos priemonėmis nepavaldžias socialinės globos įstaigas, privačias juridinių asmenų globos įstaigas, teikiančias ilgalaikę ar trumpalaikę socialinę globą, ne pelno siekiančias organizacijas, socialinius darbuotojus ir savanorius, kurie teikia socialinės reabilitacijos ar kitas gyventojams būtinas paslaugas.

Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pataisomis siūloma nustatyti, kad prievolė asmens sveikatos priežiūros įstaigoms kaupti asmens apsaugos priemonių atsargas yra siejama su įstaigos licencijuojama asmens sveikatos priežiūros veikla. Įstaigai neturint atitinkamos rūšies, sąrašo, kiekio ir atitinkamam laikotarpiui būtinų priemonių, jai nebus išduodama asmens sveikatos priežiūros veiklos licencija.

Socialinių paslaugų įstatymo pataisomis numatoma socialinės globos teikėjus įpareigoti užtikrinti atitinkamų asmens apsaugos priemonių nuolatinį rezervo kaupimą socialinės globos įstaigose, o Socialinių paslaugų priežiūros departamentą įpareigoti tikrinti, ar socialinę globą teikianti įstaiga užtikrina šį reikalavimą. Socialinės globos licencijas jau turinčios įstaigos apsaugos priemones įsigyti ir sukaupti, vadovaudamosi šio įstatymo nuostatomis, turėtų iki 2021 m. kovo 1 d.

Šiuo metu galiojančiuose įstatymuose ūkio subjektams nėra numatyta pareiga kaupti asmeninės apsaugos priemonių rezervą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: