Skalvijos kino teatre – filmas apie Vidmantę Jasukaitytę (video) (0)

Meninės dokumentikos filmas „Stovinčioji ant tilto“ | Rengėjų nuotr.

Meninės dokumentikos filmas „Stovinčioji ant tilto“ | Rengėjų nuotr.

Spalio 13 dieną 19 val. Skalvijos kino centre – meninės dokumentikos filmo „Stovinčioji ant tilto“ pristatymas. Filmo veikėja – Kovo 11 akto signatarė, rašytoja Vidmantė Jasukaitytė.

„Jie pasižada tarnauti savo tautai, tačiau ima ją valdyti negailestingai, kaip svetimieji. Jie privalo mus globoti, tačiau ateina mūsų skriausti.

Jie ateina tam, kad surastų duonos kąsnį seniems ir ligotiems, tačiau prasibrovę į valdžią jie ir paskutinį kąsnį išplėšia iš burnos. Bažnyčiose ir maldos namuose jie viešai priima Švenčiausią Komuniją, tačiau jų mintys sukasi tik apie juos pačius ir jų širdys užvertos Dievui.

Betgi, Viešpatie, jie juk yra mūsų valdžia.

Apšviesk jų širdis gailesčiui ir gailestis paskatins juos teisingam veiksmui. Apšviesk jų protus, tebūnie jiems aišku, kad nei jų vaikai, nei provaikiai negyvens pagal kitokius įstatymus, negu jie išleidžia visiems.

Suteik jiems sumanumo, sunaikink jų garbėtrošką, tą visų ydų motiną, tą laukinį bruožą. Atgręžk jų žvilgsnį į tautą, padidink jų galimybes mąstyti, apšviesk jų vidinį regėjimą, kad virš kasdienybės visada sugebėtų regėti idealo šviesą ir galėtų nukreipti į ją savo darbą ir savo gyvenimo prasmę.“ – Vidmantė Jasukaitytė. „Golgotos vynuogės“ – Maldų knyga.

Filme kartu judama per kūrėjos, politikės gyvenimo atradimus, sunkumus, džiaugsmus, ligas, netektis ir meilę. Meilę Žmogui, Tėvynei, Dievui.

Vidmantės poezija kaip malda, prašymas, atleidimas, padėka, kur vyrauja Tikėjimas ir viltis.

Todėl viso filme žiūrovus lydi Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno apdovanojimo laimėtojos kompozitorės Zitos Bružaitės specialiai Vidmantės Jasukaitytės mirties metinėms sukurtas kūrinys „Vilties Mišios“, atliekamos Šiaulių valstybinio kamerinio choro „Polifonija“, pritariant saksofonininkui Petrui Vyšniauskui, perkusininkui Arkadijui Gotesmanui, vargonininkui Andriui Bartuliui. Mišias ruošė choro meno vadovas ir vyr. dirigentas Linas Balandis bei dirigentas Povilas Vanžodis.

Filme girdimos Vidmantės skaitomos savos kūrybos eilės. Ir dar kartą įsitikinama, kaip tauriai ir didingai skamba lietuvių kalba, kurią reikia puoselėti, saugoti ir ja didžiuotis.

Filme regima Lietuvos žmonių vienybė 1990 metų kovo 11-ąją ir Vidmantės palinkėjimai tautai: „Bet kokią valdžią reikia gerbti. Šitą valdžią reikia gerbti, sekančią reiks gerbti, jei norim, kad būtų stipri valstybė ir stiprūs valdžios pamatai, nes pirmas sėkmingas darbas valstybės griovime – pasiekti, kad būtų nebegerbiamas Seimas.“

„Stovinčioji ant tilto“:

Filmo režisierė Dali Rust (Dalia Cibauskaitė) nuoširdžiai kviečia atvykti ir atrasti sau naujo, nepažinto, neišgirsto. Viltingo.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: