Ką į Seimą išrinktų Alkas.lt skaitytojai? (27)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Artėja spalio 11-oji – Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų diena. Įvairios apklausos ir spėjimai jau kurį laiką pateikiami rinkėjų politikų dėmesiui Lietuvos žiniasklaidos puslapiuose. Alkas.lt taip pat atliko savo skaitytojų apklausą. Buvo įdomu sužinoti mūsų internetinio dienraščio skaitytojų pažiūras. Kam gi atiduotų valdyti Lietuvą tautos šaknų puoselėjimo tikslo siekiančio Alkas.lt skaitytojai?

Nuo liepos 28 d., kiek ilgiau nei du mėnesiu balsavę mūsų Alkas.lt skaitytojai daugiausiai balsų atidavė Naglio Puteikio vadovaujamai „Centro partijai – Tautininkams“ (CPT)– 26%. Antroje vietoje liko Vytauto Radžvilo vedamas „Nacionalinis susivienijimas“ (NS) – 21%. Trečia vieta atiteko kiek ženkliau nuo pirmųjų dviejų atsilikusiems Tėvynės sąjungai – Lietuvos krikščionims demokratams – 11%.

Nuo sąrašo pirmeivių gerokai atsiliko valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, kuri užėmė 4 vietą gavusi 7% balsų. Į Seimą papuolė ir Lietuvos žaliųjų partija su 6% balsų.

Laisvės partija gavusi  5% taip pat papultų į Seimą.

Visos kitos rinkimuose dalyvaujančios partijos Seimo rinkimų 5 % kartelės neperžengtų.

Screenshot_2020-10-07 Alkas lt Alkas lt seimo-rinkimai-2020-alkas-lt2020-ųjų metų Seimo rinkimų pirmas ratas vyks spalio 11 d., antrasis – 2020 m. spalio 25 d.

Daugiamandatėje apygardoje savo kandidatų sąrašus iškėlė 17 partijų, kurioms atsitiktine tvarka rinkimų biuletenyje priskirtas toks eiliškumas (čia skliausteliuose pateikiami pirmieji trys sąrašo kandidatai):

 1. Drąsos kelias (Jonas Varkala, Laimutė Visockienė, Vytautas Antanas Matulevičius)
 2. Laisvė ir teisingumas (Remigijus Žemaitaitis, Artūras Zuokas, Artūras Paulauskas)
 3. Laisvės partija (Aušrinė Armonaitė, Tomas Vytautas Raskevičius, Morgana Danielė)
 4. Lietuvos liaudies partija (Nendrė Černiauskienė, Tauras Jakelaitis, Daiva Šeškauskaitė)
 5. Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (Ingrida Šimonytė, Gabrielius Landsbergis, Laurynas Kasčiūnas)
 6. Centro partija – Tautininkai (Naglis Puteikis, Kristupas Krivickas, Povilas Gylys)
 7. Nacionalinis susivienijimas (Vytautas Radžvilas, Arūnas Svitojus, Vytautas Sinica)
 8. Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga (Zbignevas Jedinskis, Irina Rozova, Jaroslavas Narkevičius)
 9. Lietuvos socialdemokratų darbo partija (Linas Linkevičius, Gediminas Kirkilas, Juozas Bernatonis)
 10. Kartų solidarumo sąjunga – Santalka Lietuvai (Arvydas Juozaitis, Juozas Imbrasas, Saulius Lapėnas)
 11. Lietuva – visų (Algis Krupavičius, Valdemaras Chomičius, Raimundas Matulis)
 12. Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis (Viktorija Čmilytė-Nielsen, Andrius Bagdonas, Viktoras Pranckietis)
 13. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (Saulius Skvernelis, Ramūnas Karbauskis, Aurelijus Veryga)
 14. Lietuvos žaliųjų partija (Remigijus Lapinskas, Ieva Budraitė, Algirdas Butkevičius)
 15. Krikščionių sąjunga (Rimantas Jonas Dagys, Egidijus Vareikis, Jonas Viesulas)
 16. Darbo partija (Vigilijus Jukna, Valentinas Bukauskas, Antanas Guoga)
 17. Lietuvos socialdemokratų partija (Gintautas Paluckas, Rasa Budbergytė, Linas Jonauskas)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad spalio 10 d. 1.00 val. nakties baigsis Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų agitacijos kampanijos etapas truksiantis iki balsavimo pabaigos spalio 11 d. 20 val. Šis draudimas galios taip pat ir socialiniuose tinkluose skleidžiamai politinei reklamai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

27 komentarai

  • ŽEMAITIS:

   Aš už Liberalų sąjūdį!

   Tautininkai gal ir būtų neblogai, tačiau jiems reikėjo susivienyti. Bet tik ne su isterikų partijomis, o su kitais tautininkais.
   Pvz: Tautininkų sąjunga plius Nac. susivienijimas, plius Juozaičio šalininkai. Gal dar jaunalietuviai ir pan.
   P.s., Mano vienas giminaitis nuolatos balsuodavo už tautiinkus, tačiau šį kartą jis nusivylė tautininkais, nes šie neatsakingai susidėjo su kažkokia radikalių keistuolių (čia švelniai) Puteikio partija…

   • T0mas J.:

    O liberalai susivieniję? trys partijos….

    • Socialistas:

     Skaistė už fašistus o žemaitis, kuriam rūpi vaikų ateitis už iškrypėlių propaguotojus. Keisti pasirinkimai.

     • ŽEMAITIS:

      O už ką Tamsta. Už nemąstančius profsąjungų rėksnius? Už ne vieną šalį sužlugdžiusias socialistines utopijas. Kam jau kam mus kritikuoti, bet tikrai ne socialistui. Kairuoliškoje ideologijoje aplamai jokios išminties nerasta.

    • ŽEMAITIS:

     Ne, ne trys, o dvi. Zuoko partiją anksčiau gal ir buvo galima laikyti liberalia, tačiau po šio susijungimo (su Tvarka ir teisingumu bei Paulausko hebra) tai tikrai jau nebe iberalai.
     Tad dvi partijos. Blogai, žinoma. Manau, kad Šimašius su Armonaitę padarė rimtą klaidą – suskaldė liberalų balsus. Be abejo, tai iš Liberalų sąjūdžio atims šiek tiek balsų (pirmiausia – Vilniuje). Tad, Tomai, tikrai Jums pritariu – liberalai susiskaldė ir tai yra blogai. Be to, į naująją Laisvės partiją priėjo visokių ir aš tikrai abejojiu, ar jie plačiąją prasme yra tikri liberalai. Bent jau Vakarų šalių įvairūs partijų žinynai juos įvardija kaip “socialliberalus” (dėl abejotino palankumo laisvąjai rinkai). Tad tikri liberalai – tik Liberalų sąjūdis.

   • jo:

    Nesuprantu, kaip turi mastyti žmogus, kuris pasako, kad tautininkai būtų neblogai, bet (pritariu, kad jungimasis su Puteikio partija juos kompromituoja) sako balsuos už isteriškus liberalus, t.y., visišką priešingybę… Taigi gali rinktis tuos, su kuo ir tautininkams patari vienytis, pvz., nacionalinį susivienijimą.

    • ŽEMAITIS:

     Tautinė idėja ir liberalizmas – nėra priešpriešos. Priešprieša atsiranda tik tuomet, kai tautininkai pradeda sklaisti kairiąsias idėjas (kalbant apie ekonomiką). Deja, tai dažnai pasitaiko. Ir ne tik Lietuvoje.
     Kardinali priešprieša – tai liberalizmas ir socializmas. Va štai šie dalykai yra abosliučiai nesuderinami.
     O dėl liberalų ir tautiškumo. Tai Vakaruose labai dažnas arvejis, kai dešinieji liberalai (neoliberalai) kartu yra euroskeptikai. Pasidomėkite liberalių partijų Skandinavijos šalyse, kitose Vakarų šalyse programinėmis nuostatomis. Dauguma jų (kalbu apie dešiniuosius liberalus – laisvos rinkos šalininkus) yra netgi euroskeptikai ir pasisako už jų šalių pasitraukimą iš ES (Norvegijoje – už nestojimą). Kažkada mane tai nustebino, tačiau logiška – jie siekia atsikratyti ES ribojimų bei Pietų Europos šalių šelpimo.
     P.s., mano pozicija kita – aš “neoliberalas euroentuziastas, jei norite – globalistas” (bet tokių kaip aš Europos neoliberalų tarpe yra mažuma).

    • ŽEMAITIS:

     Be to, tikrai nematau nieko blogo, jei į Seima patektų vienas kitas tautininkas. Tik nereikia per daug 🙂
     Bet tautinės idėjos atstovavimas niekam nesutrukdytų ir tik pozityviai prisidėtų. Kodėl aš, neoliberalas taip manau? Ogi todėl, kad esu dar ir demokratas ir suvokiu, kad toboliausia politika įgyvendinama per kompromisus ir ypač tuomet, kai parlamente atsisipindi ir formuojant sprendimus dalyvauja įvairios ideologijos politinės jėgos.

   • Žemyna:

    Negali paneigti, kad šis priverstinis žingsnis jiems padėjo – aistringas Puteikio kreipimasis duoda rezultatą. O nuo mūsų palaikymo per šį balsavimą priklauso, ar per kitus rinkimus tautininkams dar reikės ieškoti sau ,,antros kojos”, ar patys galės abiem kojom į Seimą įžengti.
    O dabar skubiai užeikite į
    – facebook.com/hashtag/visogerowaldemortai?__eep__=6&__cft__%5b0%5d=AZVomNIlZD_bY39yRn5CvHItXfhRyT3G2NjXJbnpiqXhO5qSyiPKx8LXt2ZaPcM47ue-vdcNZxhmKt-sU_eeH_EgnrQ3TKvrcQpPVTHHhvkyFZYMbY-aQa4iMvHr-N1llkMsJjTstvOFrWbZpcZru4V1&__tn__=*NK-R

    ir atlikite, ko prašo – ten paaiškina, kodėl.

   • Reikėjo susivienyti… tik ne su tais o su tais… kurie su niekuo niekada neė už ką nesivienija. Aš žinau su kuriais… Palata Nr. 5 skirta durniams (na, šito gal nereikėjo, atleisk neištvėriau…) – rezervuota ŽEMAIČIUI.

   • Žemyna:

    Bijau, kad pasikartojo Sąjūdžio laikų istorija, iš kurios, deja, nepasimokėme. Turiu galvoje V.L. ir R.O. nesveiką konkurenciją, labai pakenkusią Lietuvai. Kažkas pakartojo V.L. ?klaidą…

 1. balsas:

  CP – tautininkai verti būti išrinkti į seimą kaip didžiausia galimybė – šansas susiskaldžiusioms patriotinėms jėgoms…

 2. Pritariu pasiūlymui:

  1) Nesvarbu, kad visais nusivylėte, bet būtinai eikite balsuoti. Kad balsavusių daugumą sudarytų šios šalies kamieninės tautos balsai. Priešingu atveju ir toliau patys, lyg nusmuktkelniai, leisimės už mus spręsti tiems, kieno akys svetur žiūri, ausys svetimų klauso.
  2) Jei ne tik Alke, bet ir visoje Lietuvoje požiūris į partijas toks, kaip čia matome, tada strategiškai teisinga būtų už šias dvi partijas balsuoti – Tautininkus arba Nacionalinį susivienijimą. Tskant, ,,šturmu imti”. Net jei kažkas jose nelabai patinka. Nes tik taip yra tikimybės, kad Seime atsiras bent keletas vietų šalies savarankiškumu pasirūpinsiančioms partijoms.
  NEIŠSKLAIDYKIME BALSŲ. Net ir tie, kas ligi šiol (kaip ir aš) už konservatorius balsavo, balsuokime už vieną iš šių, nes vis dar konservatorių vardu besidangstančiuose konservatyvumo seniai neliko nei jų pavadinime, nei širdyse… Vien tik rūpinimasis asmenine bei savo palikuonių nauda ir klapčiukavimas svetimiems (net ir šalies nutautinimo kaina!). Tai ne šiaip ,,vadžių atleidimas”, ne ,,truputį suliberalėjimas”, o grynų gryniausia Sąjūdžio idėjų išdavystė.
  Taigi, skaičiuokime taip: man labai patinka Petras, bet jam net į 2ą turą jokios vilties patekti.
  Iš priekyje esančių panašios krypties, bet daugiau šansų turinčių, yra Antanas ir Bronius. Kad jų nešama mintis pagaliau prasiskintų kelią į Seimą, balsuosiu už vieną iš jų. Šį kartą nepraėjęs man priimtiniausias Petras, jei jo nepaliksime, jei toliau remsime, turės laiko rimčiau kitiems rinkimams pasirengti, viešai pasireikšti, geriau prisistatyti publikai. O dabar vieniems jis apskritai dar negirdėtas, kitiems – nors ir seniai pažįstamas, bet staigmena, be jokio įspėjimo išėjusi į areną.

 3. O jeigu taip?:

  Mano apylinkėje kandidatuoja tik tie, už kuriuos nebalsuočiau, net jei man trilijardą primokėtų (arba kandidatas toks, kad jį kuo toliau nuo Seimo vyti reikėtų, arba ir partija visa tokia.)
  Tada gal taip padarius:
  a) lapą, kuriame turiu pasirinkti sau kandidatą, riebiai subraukau, kad netiktų ,,antriniam balsavimui”;
  b) jei vis dėlto yra partija, kurios nelaikau kenksminga (tik mūsų RA kandidatu nepasitikiu), reitinguoju ją – surašau numerius tų, katruos palaikau. .

  • ŽEMAITIS:

   Už trilijardą prabalsuočiau net ir už Puteikį 🙂

   • Žemyna:

    Na, už Puteikį balsuodamas tikrai pRabalsuosite…
    Bet, kaip suprantu, nė nebūtina, jei bus už kitus jo centristus bei tautininkus balsuojama, ir partija (ar koalicija?) gaus reikiamą balsų procentą.. Juk jo 10-ko kažkas be konkurencijos pateks, o daugiau kam kažin, ar pavyks.
    O dėl trilijardo –
    – ar trilijardas tilptų į lagaminą, ar savivartės reiktų – kad privežtų prie namų slenksčio ir išbertų?
    – Kiek užtruktų perskaičiuoti, ar neapgavo?
    Ir apskritai, kai turi neprotingai daug pinigų, tai užima per daug tavęs, tavo laiko, tavo minčių, nes jais reikia rūpintis. O kada GYVENTI?
    Manau, jog žmogui reikia to visko tiek, kad žmogus savo epochoje, savo klimato sąlygomis gyventų nieko fiziologiškai nestokodamas ir turėdamas tai, kad lygiaverčiai, oriai jaustųsi savo visuomenėje. Tai turėtų jam sudaryti sąlygas savo gyvenimą bei gabumus, skirti tam, kam jis gimęs, kam pašauktas.

 4. Simsonas:

  Tokie ir skaitytojai.

 5. T0mas J.:

  Mieli rinkėjai!
  Iš anksto dėkoju visiems, kurie Seimo rinkimuose nebalsuosite už konservatliberastus, socdemkomunistus ir valstiečius.
  Vagims – NE !!

 6. Žemyna:

  Feisbuko lankytojai kviečiami čia apsilankyti:

  ht tps://www.facebook.com/hashtag/visogerowaldemortai?__eep__=6&__cft__%5b0%5d=AZVomNIlZD_bY39yRn5CvHItXfhRyT3G2NjXJbnpiqXhO5qSyiPKx8LXt2ZaPcM47ue-vdcNZxhmKt-sU_eeH_EgnrQ3TKvrcQpPVTHHhvkyFZYMbY-aQa4iMvHr-N1llkMsJjTstvOFrWbZpcZru4V1&__tn__=*NK-R

  Kaip man pranešta (aš ne feisbukauju), čia turi būti paaiškinta dar viena priežastis, kodėl būtina ateiti pasiimti savo lapelį ir pabalsuoti ar bent jį sugadinti. Žodžiu, REIKŠMINGAI padidinti dalyvavusių rinkimuose procentą. Tai duos vieną labai svarbų rezultatą. Tai rimta, ir aš stebiuosi, kaip aš tai pražiopsojau, kai per praeitus rinkimus pateikiau lentelę su paskaičiavimais, ką reiškia balsavimo rezultatams kuo gausesnis mūsų atvykimas.
  Organizuojama rimta akcija,
  apie ją tekste, prasidedančiame žodžiais:
  „NACIONALINIS SUSITARIMAS SU MANO SEKĖJAIS
  Aš vis dar šoke. Rimtai – aš vis dar žiūriu į … ” ir t.t.
  Bet neatidėliokite, nes laiko tam liko nedaug.

 7. O šitą matėte?:

  Pamatysite daug banknotų – kaip grybų šį sezoną:
  – youtube.com/watch?v=TqCks5H3548

 8. Kartoju, nes pasiklydau:

  Tiek daug, kad net adresų nekopijavau (ilgokai užtruktų) – viskas iš tiesos.lt –

  DĖMESIO! Per mendax ad astra? –
  – Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija
  – Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

  – Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai
  – Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų privačią žmogaus sferą
  – Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

  – Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai
  – Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

  Ir tai dar ne viskas. Dar yra krikščioniško požiūrio. Autoriai pasistengė būtent šioms dienoms – šaunuoliai. Tikiuosi, pravers bent akimis permesti.

 9. Dėl tautininkų:

  Manau, jog kad ir kokiai partijai priklausytume, kokių pažiūrų bebūtume, PRIVALOME rasti būdą ir tautininkus paremti. Panašiai, kaip darbas (ar hobis), kuriam atiduodame save visą ir… šeima – NETURIME TEISĖS dėl darbo ar kitų mums svarbių reikalų užmiršti šeimą, savo pareigų jai.
  Taigi, net ir būdami kitos partijos nariai ar šalininkai, privalome pagalvoti, kaip ir pareigą tautai atlikti – ar kokio nors pobūdžio talka, ar pinigine parama. Kodėl? –
  Todėl, kad pagal Kūrėjo projektą Jo sukurtame pasaulyje tautos numatytos ir sukurtos, vadinasi, Jam ir mums jos reikalingos, kaip ir Jo sukurti vanduo, Žemė, oras, kitos planetos, juodosios skylės ir kas tik dar yra. Net jei mes ir nesuprantam, kam to reikia.

 10. mociute:

  o vistik, kad ir /…. [KOMENTARAS PAŠALINTAS NES RINKIMŲ AGITACIJA ŠIANDIEN NEGALIMA] ….. pagarbos.

Taip pat skaitykite: