„Mokslo sriuba“: ar seniau kūrusiems fantastams pavyko tiksliai nuspėti ateitį? (video) (3)

Šventė „Lituanicon“ | LRT nuotr.

Šventė „Lituanicon“ | LRT nuotr.

Sulaukus 2020 metų, pastebėjome, kad daugybė iki šiol ateitį vaizdavusių fantastinių kūrinių, dabar jau pasakoja apie praėjusį laiką… Tad šiemet šventės „Lituanicon“ dalyviai ieškojo atsakymų į įvairius klausimus.

Ar seniau kūrusiems fantastams pavyko tiksliai nuspėti ateitį? Kuriuose kūriniuose praeitis yra vaizduojama su didžiausiu moksliniu tikslumu? Kaip savo ateitį įsivaizduoja dabartiniai autoriai? Renginį praleidę žiūrovai, bei jį dar kartą prisiminti norintys dalyviai, kviečiama žiūrėti reportažą iš renginio.

 Šventė „Lituanicon“ | LRT nuotr.

Šventė „Lituanicon“ | LRT nuotr.

Video:

Laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekiantis jaunų žmonių sumanymas, kuriamas bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu. „Mokslo sriubą“ galima žiūrėti kiekvieną sekmadienį 12.00 val. per LRT Plius, o norint dar – www.mokslosriuba.lt.

 Šventė „Lituanicon“ | LRT nuotr.

Šventė „Lituanicon“ | LRT nuotr.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Mokslas, Švietimas, Technika ir technologijos, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

3 komentarai

 1. Rimgaudas:

  Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metais dalyvavau Europos fantastų konvente Prancūzijoje. Baigiamojo furšeto metu priėjo svečias iš JAV Deivid’as Brinn’as ir, pažiūrėjęs į mano, kaip renginio dalyvio, kortelę garsiai ištarė: “Jeigu Lietuva turi fantastikos rašytojų, tai reiškia, kad ji turi ateitį”.
  Perfrazuojant Deivido Bryno žodžius, irgi sakau: “Jūs, Lietuvos fantastai, reiškiate, kad Lietuva turi ateitį, glūdinčią jumyse dabar”.
  Pagarbiai,
  Silvestras Sinkus

 2. SENIAUSIOS ŽEMĖJE LIETUVIŲ KALBOS DĖKA YRA ĮMINTA PER 450 SENIAUSIŲJŲ KULTŪRŲ ( šumerų, indų, majų, keltų, japonų, kiniečių, arijų-baltų, graikų, ir kitų,.) ŠALTINIŲ!
  JŲ DĖKA YRA ATRASTI TREČIASIS IR KETVIRTASIS ŽEMĖS AŠIES FIZINIAI JUDĖJIMAI, KURIE LEIDO PAŽINTI – KAS? ir KODĖL? ŽEMĖJE VYKO?! KAS? ir KODĖL? VYKSTA? KAS? ir KODĖL? VYKS ATEITYJE?!?!?!
  ŠIA TEMA PARAŠYTOS IR IŠLEISTOS KNYGOS:: “Perkūnas”, “Per praeitį į ateitį”, “Pažadinta praeitis”, “Praeitis ir ateitis”, “Praregėjimas”, “Tvanai dievai civilizacijos”!
  Pastarojoje knygoje yra įmintas “ŠUMERŲ KARALIŲ SĄRAŠAS” kuriam jau per 450 000 metų!

 3. Gerbiamas Rimgaudai, Tamsta esi labai didelis optimistas. Tai ką esu atradęs – man virto sunki ne tiktai materialinė bet ir psichologinė naštą!?
  Mat, mūsų mokslininkai šių knygų (ir ATRADIMŲ) nesivargina skaityti ir jų “VIRŠKINTI”!
  Tad knygų nėra kur dėti! Dabar puikiai suprantu ką prieš 500 metų buvo patyręs M.Kopernikas, kuris buvo ATRADĘS PIRMĄJĮ ir ANTRĄJĮ ŽEMĖS AŠIES FIZINIUS JUDĖJIMUS!?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: