Kaip išsirinkti rąstinį namą? 5 dalykai, į kuriuos privalote atkreipti dėmesį (0)

Kaip išsirinkti rąstinį namą? | meistronamai.lt nuotr.

Kaip išsirinkti rąstinį namą? | meistronamai.lt nuotr.

Daugelio iš mūsų svajonė yra vasarnamis, kuris leistų pabėgti nuo kasdieninio miesto šurmulio, tačiau ta, kad aplinka džiugintų, o ilsėtis būtų tikrai patogu, tenka visgi pasukti galvą, koks sodo namas būtų tinkamiausias vasaros, o gal net visų metų poilsiui. Rinkdamiesi rąstinį namą mes bandome įžvelgti ne tik savo bet ir mūsų šeimos narių poreikius kurie verčia apmąstyti daugelį techninių dalykų, kurie padėtų sukurti patogiausią aplinką kuri leis džiaugtis kokybišku poilsiu ilgus metus.

Tam, kad atsakytume į visus šiuos kasimus, siūlome Jums įsivertinti visus 5 esminius  dalykus kuriuos pabrėžia šios srities žinovai.

1. Reikalavimai pradedant rastinio namo statybas

Esminis, labai svarbus dalykas į kurį siūloma atsižvelgti renkantis namą – visi teisiniai reikalavimai būsimoms rąstinio namo statyboms. Didžiausią įtaką turės vasarnamio dydis – aukštis ir plotis. Pagal mūsų šalies galiojančius įstatymus, bet kokio tipo vasarnamiui yra reikalingas leidimas tuo atveju, jeigu numatomo statyti pastato plotas viršys 80 m2 arba statinys aukštesnis negu 8,5 m. Tokiu atveju statomam vasarnamiui galios vienodi reikalavimai, kaip ir gyvenamo namo statybai. Visgi, jeigu nuspręsite statyti rąstinį namą, kurio patalpų visas bendras plotas ir aukštis neviršys anksčiau minėtų dydžių, jam statybos leidimas nebus reikalingas. Labai svarbu atkreipti dėmesį į tai jos terasos ir rūsio plotas nėra įtraukiamas į  bendrojo ploto skaičiavimą. Palėpės plotas nėra įtraukiamas taip pat, jeigu ji dar nėra įrengta.

2. Kainą kurią mokėsite už rąstinį namą

Svarstant, kokį visgi rąstinį namą statyti, visada atsižvelgsime į kainą. Remiantis mūsų praktika, tikrai kokybiškas rąstinis namas gali kainuoti nuo 15 000 iki 50 000 tūkstančių eurų. Viskas priklauso nuo dydžio, namo tipo bei medžiagų kurios bus naudojamos statyboms.

Jeigu pradedant statybas nusprendėte tam skirti ribotą pinigų sumą, tai patartina rinktis iš jau suprojektuotų bei paruoštų namų. Tokiu atveju būsite tikri dėl galutinės namo kainos, o jos dydis priklausys nuo pasirinkto rąstinio namo tipo. Bene brangiausiai galintis kainuoti variantas būtų visus metus tinkamas naudoti, didelio skersmens rankomis apdirbtų rąstų namas. Šis namas yra statomas remiantis tradicinėmis technologijomis ir žvelgiant iš techninės perspektyvos, jo privalumai, tokie kaip ypač gera savaiminė izoliacija ir oro cirkuliacija – yra tos kainos verti.

3. Pasirinkto rąstinio namo dydis

Galite drąsiai teigti, kad 80m2 ploto rąstiniame vasarnamyje gali patogiai ilsėtis bei leisti laiką bent keturių asmenų šeima, tad nuspręsti kokio dydžio namą rinktis reikėtų pagal ten planuojančių ilsėtis poilsiautojų skaičių. Verta paminėti, kad mažoje erdvėje, kai kurios zonos gali atlikti ne vieną funkciją, tarkim patogi sofa svetainėje gali tapti ne tik poilsio zona dienos metu, bet ir miegamąja lova naktį. Stalas vėl gi gali būti naudojamas ne tik valgio, bet ir darbo metu. Tokiu būdu Jūs turėsite visas įrengtas erdves, tačiau išpildančias ne vieną funkciją. Svarbu paminėti, kad kuo mažesnio ploto rąstinį namą statysite, tuo teks jį kokybiškiau įsirenginėti taupant vietą įsigyjant išmanesnių baldų.

4. Sprendimas dėl rąstinio namo aukštų skaičiaus

 Dar vienas labai svarbus aspektas planuojant įsigyti rąstinį namą, pageidaujamas aukštų skaičius. Vieno aukšto name galima patogiau judėti, yra lengviau atlikti pačią namo apdailą, bei sumažėja įrengimo kaštai nes nereikia investuoti į namo pertvaras bei laiptus. Jeigu sklypas kuriame planuojate statyti namą yra mažesnis, taupant vietą reiktų pagalvoti apie dviaukštį medinio namo variantą. Mažesnis pamatų bei stogo plotas taipogi turės įtakos Jūsų galutinei namo kainai, tačiau didesnė erdvė sodybos kieme taps dideliu privalumu leidžiant laiką gryname ore.

Kaip išsirinkti rąstinį namą? | meistronamai.lt nuotr.

Kaip išsirinkti rąstinį namą? | meistronamai.lt nuotr.

5. Papildomos rąstinio namo patalpos ir terasa

Na ir paskutinis dalykas į kurį reikėtų atsižvelgti renkantis namą, tai visos papildomos patalpos: sandėliukas, garažas, rūsys bei terasa. Šios patalpos turės nemažos įtakos jūsų pilnaverčiam poilsiui, bei galutinei namo statybos sąmatai. Tarkim garažo įrengimo kaštai name prilygs gyvenamojo ploto įrengimui, o jau įrengta palėpė bus įskaičiuojama į bendrą namo plotą, tad tokiu atveju žymiai racionalesnis sprendimas galėtų būti stoginės automobiliui įrengimas. 

Geras būdas savęs neribojant išplėsti namo poilsio erdvę galėtų būti lauko terasa. Dažnai  ketinantys statyti rastinį namą, iš anksto galvoja apie tai, kaip šalia jo tiks ši erdvė. Žvelgiant iš finansinės pusės, tai geras būdas sutaupyti net ir tuo atveju, jei terasai statomas stogas, nes jos įrengimas kainuos mažiau nei didesnės vidaus patalpos. Šiuo atveju labai svarbu žinoti, kad pačios terasos plotas nėra įskaičiuojamas į bendrą namo erdvės plotą, o tai labai svarbu ketinant projektą įgyvendinti be statybos leidimo.

www.meistronamai.lt

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: