VDI kartu su nevyriausybiniu sektoriumi stiprina pajėgas prieš priverstinį darbą (0)

VDI kartu su nevyriausybiniu sektoriumi stiprina pajėgas prieš priverstinį darbą | Valstybinės darbo inspekcijos nuotr.

VDI kartu su nevyriausybiniu sektoriumi stiprina pajėgas prieš priverstinį darbą | Valstybinės darbo inspekcijos nuotr.

Spalio 1 d. Valstybinė darbo inspekcija (VDI) ir Nacionalinė asociacija prieš prekybą žmonėmis (NAPPŽ) pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria susitarė stiprinti prekybos žmonėmis priverstiniam darbui ir šiuolaikinei vergovei apsaugą ir suteikti pagalbą nukentėjusiems asmenims.

Abi pusės įsipareigojo keistis žiniomis nustatant priverstinio darbo atvejus: VDI pranešti asociacijai apie nustatytas galimas prekybos žmonėmis priverstiniam darbui aukas socialinei, psichologinei pagalbai ar saugiam prieglobsčiui suteikti, NAPPŽ pranešti inspekcijai apie sužinomus darbinio išnaudojimo atvejus. Organizacijos nuolat keisis naujausia informacija, stiprins darbuotojų žinias atpažįstant ir įrodant priverstinio darbo atvejus.

„Sustiprinome pajėgas, kad dar aktyviau kovotume su priverstinio darbo reiškiniu. Tikiu, kad bendras darbas su Nacionaline asociacija prieš prekybą žmonėmis padės įrodyti daugiau priverstinio darbo atvejų, suteikti pagalbą aukoms ir nubausti nesąžiningus darbdavius“, – teigia VDI vadovas Jonas Gricius.

„Džiaugiamės, kad mūsų ir Valstybinės darbo inspekcijos požiūriai į naujas socialines problemas ir iššūkius sutampa. Šia sutartimi mes abipusiai parodome nuoširdų norą kartu užtikrinti labiausiai pažeidžiamų žmonių teises į žmoniškas darbo ir gyvenimo sąlygas,  padorų darbo užmokestį, taip pat į laiku suteiktą kompleksinę pagalbą šiuolaikinės vergovės aukoms. Manome, kad mūsų bendradarbiavimas bus geru valstybės ir civilinės visuomenės sinergijos pavyzdžiu. Tam numatome intensyvaus keitimosi informacija ir žiniomis kanalus, bendradarbiavimą mokant darbdavius ir darbuotojus, tarpusavio paramą numatant ir įgyvendinant apsaugos priemones“, – sako NAPPŽ vadovas Alvydas Šakočius, pasirašęs pirmąją bendradarbiavimo sutartį su valstybine institucija.

Anksčiau dažniausiai prekybos žmonėmis aukomis tapdavo moterys ir merginos, kurios būdavo išnaudojamos prostitucijai užsienyje. Didelę dalį sudarė tiek vyrai, tiek moterys, kurie buvo išnaudojami priverstiniam ir vergiškam darbui bei nusikaltimams daryti. Tačiau padėtis sparčiai keičiasi – įvairių formų šiuolaikinė vergovė jau aptinkama ir mūsų šalyje. Vis daugiau darbininkų iš besivystančių šalių atvyksta į Lietuvą uždarbiauti transporto, statybų, gamybos, žemės ūkio ir kituose sektoriuose. Jie nekalba valstybine kalba, nežino savo teisių, nepasitiki valdžios institucijomis, todėl yra socialiai pažeidžiami ir neretai tampa lengvu grobiu gobšiems darbdaviams ir prekeiviams žmonėmis.

Darbuotojai ir gyventojai raginami pranešti VDI apie galimus priverstinio darbo atvejus tel. 8 5 2139768 arba el. paštu priverstinisdarbas@vdi.lt.Taip pat galima pranešti Nacionalinei asociacijai prieš prekybą žmonėmis kiekvieną dieną, visą parą veikiančia telefono linija +370 616 91119.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: