Spalio 3 d. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje vyks nepaprasta šventė (0)

Spalio 3 d. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje vyks nepaprasta šventė | Kauno apskrities viešosios bibliotekos nuotr.

Spalio 3 d. Kauno apskrities viešoji biblioteka, švęsdama 70 metų sukaktį, kviečia kauniečius ir miesto svečius į nepaprastą šventę, kuri vyks nuo vidudienio iki vėlyvo vakaro. Ir mažiems, ir dideliems pritaikyta šventė džiugins gausybe įvykių, mokomųjų renginių, paskaitų ir netikėtų susitikimų.

Išskirtinis dėmesys šeimoms ir jaunimui

Šventės bibliotekoje programa surikiuota taip, kad veiklos ras ir šeimos su vaikais, ir suaugusieji. Mažiesiems ir jų tėveliams, tetoms ir dėdėms, seneliams ir senelėms skirta net keletas kūrybinių dirbtuvių, kurias ves bibliotekininkai, rašytojai, menininkai.

Šventę pradės Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmų šokių ir dainavimo kolektyvai. Į svečius atkeliaus rašytojai Paulius Juodišius, Virgis Šidlauskas, Ignė Zarambaitė, Lietuvos zoologijos sodo mokytojai, vesti įdomiausių pamokų iš Šiaulių ir Panevėžio atvyks bibliotekininkai.

Atskira erdvė bus skirta jaunimui, norinčiam prisidėti prie bibliotekos savanorių komandos arba sužinoti daugiau apie savanorystę apskritai. Pristatysime ir neseniai bibliotekoje pradėjusios veikti Europos jaunimo informacijos tinklo „Eurodesk“ atstovybės veiklas. Diskusijoje su jaunimu dalyvaus savanorių mokytoja ir mokymų vadovė Milda Lukoševičiūtė.

Nuo teatro pamokų iki skanėstų ragavimų

Šventės programa išties marga ir įvairi – vyks teatro pamokos, bus dėstomos svarbios ir įdomios paskaitos, vyks dailės terapija.

Apie skanėstus Lietuvos gastronomijos istorijoje kalbės Vilniaus universiteto profesorius Rimvydas Laužikas, bus galima paragauti „Skonio ir kvapo“ arbatų ir „Piprės ūkio“ paprikų gaminių, „pasiklysti“ knygų labirinte arba eko pamokose pasigaminti papuošalą, klausytis Urbanbee.lt įkūrėjų pasakojimo apie miesto bitininkystę. Gerą nuotaiką palaikys radijas „Extra FM“, smagiai fotosesijai bus paruošta fotobūdelė.

Norintys sužinoti, kaip atrodo knygų saugykla ir koks vaizdas atsiveria iš 30 m aukščio bibliotekos bokšto, galės vykti į ekskursijas po biblioteką. Atkreipiamas dėmesys, jog šios ekskursijos – tai paskutinė galimybė pamatyti biblioteką prieš jos remonto atnaujinimą.

Šventėje veiks ir Kauno apskrities viešosios bibliotekos parengtos parodos: „Kelyje LT“ apie keliautojus ir keliones, „Asmenybė ir knyga“ apie žymių žmonių skaitomas knygas, „Kaunas: vieno vaizdo metamorfozės“ apie Kauno senamiesčio panoramą. Užsukusius į šventę džiugins autorinių lėlių iš Kauno valstybinio lėlių teatro paroda.

IV bibliotekos aukšte įsikursiančioje kavinėje menininkės Gabrielės Aleksės tapybos darbų fone bus galima pasimėgauti „Chaika Kaunas“ kava ir karštais sumuštiniais. Sakoma, kad „Chaika“ skanumynai užburia. Šiame aukšte vyks ir kūrybinės pamokos, kurių metu iš antrinių žaliavų bus galima pasigaminti patinkantį papuošalą. Pamokas ves tvarios mados dizainerė Gabrielė Ūbaitė bei žiedinės ekonomikos skatinimu užsiimančios įmonės „Textale“ įkūrėjai.

Vakarop bus rodomas kino filmas „Medaus šalis“, o šventės pabaigą, esant palankioms oro sąlygoms, žymės išskirtinis vyksmas – Meno ir mokslo laboratorijos spektaklis-atmosferinis dangaus stebėjimas „Signalai“, pasakojantis apie danguje matomus kūnus, žvaigždynus ir planetas.

Ši šventė – baigiamoji jubiliejinio bibliotekos gimtadienio ir projekto „Operacija ŠEIMA“ dalis. Nuo metų pradžios bibliotekoje vyko Paramos vaikams centro psichologų paskaitos tėvams, šeimos buvo kviečiamos į kūrybines pamokas. Renginį dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Šventės programa čia: KAVB_SVENTES_PROGAMA

Įėjimas į šventę nemokamas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: