Spalio 3-4 dienomis rengiamos tradicinės Paukščių palydos! (1)

Spalio 3-4 dienomis rengiamos tradicinės Paukščių palydos! | lrv.lt nuotr.

Spalio 3-4 dienomis rengiamos tradicinės Paukščių palydos! | lrv.lt nuotr.

Spalio 3-4 dienomis Lietuvos ornitologų draugija (LOD) ir saugomų teritorijų direkcijos tradiciškai kviečia visus gamtai ir paukščiams neabejingus žmones prisijungti prie gausaus stebėtojų būrio bei išlydėti išskrendančius paukščius.

Tūkstančiai žmonių visoje Europoje tomis dienomis stebės ir mėgins suskaičiuoti migruojančius paukščius. Vėliau tarptautinė paukščių apsaugos organizacija BirdLife International apibendrins ir paviešins šio sumanymo rezultatus.

Paukščių palydos (angl. EuroBirdwatch) ne tik Europoje, bet ir Lietuvoje jau tapo tradicine švente. Tai puiki galimybė skirti laiką gausių migruojančių paukščių stebėjimams, susitikti su bendraminčiais, aplankyti paukščiams svarbias teritorijas ar tiesiog dar vieną dieną praleisti rudenėjančioje gamtoje.

Kiekvieną rudenį paukščių palydos susilaukia didelio dėmesio | LOD archyvo nuotr.

Kiekvieną rudenį paukščių palydos susilaukia didelio dėmesio | LOD archyvo nuotr.

Tradiciškai kiekvienais metais kartu su LOD aktyviai dalyvauja ir daugelis saugomų teritorijų direkcijų, palydinčios paukščius nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose. Paukščių palydos bus puiki proga aplankyti gražiausius Lietuvos kampelius.

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija kviečia stebėti kasmetinę paukščių migraciją. Kuršių nerijos pusiasalis yra svarbi Baltosios-Baltijos jūrų paukščių migracijos kelio geografinė vieta. Dėl šios priežasties galima stebėti vieną išskirtiniausių gamtos procesų. Direkcija kviečia spalio 3-osios rytą sutikti ant Parnidžio kopos prie Saulės laikrodžio bei skaičiuoti ir palydėti paukščius.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos nuotr.

Nemuno deltos regioninio parko direkcija šiemet palydas irgi rengia spalio 3 dieną Ventės rage prie švyturio. Čia ne tik bandys suskaičiuoti migruojančius paukščius, bet pamokys, kaip atskirti paukščių kontaktinius balsus. Direkcija atsinešusius savo daugkartinio naudojimo puodelius, vaišins žolelių arbata.

Tad nesvarbu, ar esate patyręs stebėtojas, ar tiesiog norite geriau pažinti paukščius stebint juos natūralioje aplinkoje, nepriklausomai nuo amžiaus ir profesijos – galėsite prisijungti prie šalyje rengiamų Paukščių palydų ir kartu su tūkstančiais kitų dalyvių, palinkėti mūsų šalį paliekantiems sparnuočiams laimingo kelio ir tuo pačiu juos suskaičiuoti.

Paukščių palydos 2012 | N. Žitkevičiaus nuotr.

Paukščių palydos 2012 | N. Žitkevičiaus nuotr.

Oficiali palydų svetainė http://www.eurobirdwatch.eu/.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: