„Iš savo varpinės“: A. Avižienis: Kaip serbų paauglys tris imperijas sužlugdė (video) (1)

„Iš savo varpinės“: Algis Avižienis: Kaip serbų paauglys tris imperijas sužlugdė | varpine.org nuotr.

„Iš savo varpinės“: Algis Avižienis: Kaip serbų paauglys tris imperijas sužlugdė | varpine.org nuotr.

Jo Didenybė Atsitiktinumas ne vieną kartą radikaliai keitė istoriją. Tiesa, kad taip atsitiktų, turi susiklostyti tiesiog neįtikėtinai palankios aplinkybės.

Pirmojo Pasaulinio karo istorija greičiausiai jums puikiai žinoma iš vadovėlių, tačiau sausos akademinės jų eilutės toli gražu neatspindi tikrojo epochos dvelksmo.

Šioji „Iš savo varpinės“ laida, buvusio JAV diplomato bei diplomatijos istorijos žinovo Algio Avižienio dėka, leis pamatyti įvykius per kone pagrindinio jų veikėjo Gavrilo Princip istoriją. 

Esame tikri, kad kai kurių įvykių, sąsajų bei netikėtų aplinkybių, apie kurias išgirsite šioje laidoje, jūs nežinojote

Kategorijos: Alko radijas, Istorija, Kultūra, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

1 komentaras

 1. Tvankstas:

  Gerbiamam Algiui Avižieniui.
  Mano didžiulė pagarba Jums už Jūsų enciklopedines žinias.
  Kiekybė nevirto kokybe jau vien pavadinime, kai yra maža klaidelė – smulkmenėlė – Gavril Princip buvo ž…. ir joks serbas.
  Labai daug žinių davėte apie Rusijos įtraukimą į I pas. karą, labai aiškiai papasakojote apie Prancūzijos vadovų nėrimąsi iš kailio įtikti Pasaulio Architektui S. Peterburge – įtraukti paskutinę pasaulio nemūrininkų jėgą į pas. karą, parklupdyti ir užvaldyti aukso ir grūdų standartus.
  Bandymas 1910 m. dėl Bosnijos įtraukti Rusiją nepavyko dėl premjero P. Stolypino laikysenos – ‘mums reikalinga didinga Rusija, jums (Vakarams ir jų agentams socialistams – teroristams) didelės permainos Rusijoje’.
  Ž…. Bagrov nušovė P. Stolypiną 1911 m. rugsėjo mėn. Kijeve, todėl 1914 m. buvo mesta į Rusiją Prancūzijos vadovybė, kad įtraukti Rusiją į karą Serbijos pusėje.
  Dar du mėnėsiai prieš karo pradžią Rusijos vidaus reikalų ministras Durnovas parašė ‘Zapiska Durnova’ (Memorandum of Durnovo), kuriame pranašiškai numatė I pas. karo pasekmes Rusijai, tai buvo blaivaus proto Rusijoje gulbės giesmė.
  Tam ir Prancūzijos vadovybė ardėsi S. Peterburge, kad įveikti Durnovo pranašystes Rusijai.
  Nuostabus Jūsų pasakojimas pateiktais faktais, tik išvados amerikoniškai poprock stiliumi atliktos, bet tai ne bėda – kas domisi, tas susižinos ir pasidarys kokybišką išvadą iš Jūsų pateiktos kiekybės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: