Sodo prekės sulaukia didelio pirkėjų susidomėjimo (0)

pixasbay.com nuotr.

pixasbay.com nuotr.

Vienas iš privalumų, skatinantis, jei galimybės leidžia, rinkti gyvenimą nuosavoje erdvėje (name, kotedže) be abejonės yra sodas. Nebūtina tas didžiulį plotą užimantis sodas, kurį įprastai esame įpratę matyti kaimuose. Ramaus poilsio bei buvimo gamtoje poreikiui užtenka ir nedidelės žaliosios zonos. Juk sodo priežiūra, kaip žinia, atima daug laiko, tad apsikrauti papildomais darbais, kurie, kaip gali paaiškėti vėliau, tampa sunkiai pakeliama našta. Sodas juk turi nešti teigiamas emocijas! Patarsime, kaip susikurti tą vadinamąjį svajonių sodą – vietelę idealiam poilsiui, kuri, turint noro bei laiko, gali duoti ir aukso vertės derlių.

Svajonių sodas – sąvoka, neturinti ribų

Žvelgiant į namų interjerą, akivaizdu, jog čia griežtų taisyklių nėra. Aišku, yra išskiriami tam tikri stiliai, kurių populiarumas nuolat banguoja, tačiau individualios interpretacijos visuomet yra sveikintinos. Svarbu, jog žmogus turėtų noro bei drąsos išbandyti kažką naujo. Ta pati taisyklė galioja ir kalbant apie aplinkos formavimą. Anksčiau dažniausiai kažkur atokiau nuo namo buvo statomas šiltnamis (atokiai, nes šis, tenka sutikti, aplinkos tikrai nepuošdavo), kiemo viduryje buvo keli gėlynai, prie durų – medinis suolelis, sode – tvarkingomis eilėmis susodinti vaismedžiai. Tuo tarpu šiandien,  kuriant svajonių sodą, jokių „taip reikia“, „šitaip negalima“, „kaimynas daro taip“ nėra ir negali būti. Juk svarbiausia – įgyvendinti savo viziją ir sukurti svajonių kampelį, mielą širdžiai. 

Aišku, žmogus, ypač – iki šiol gyvenęs bute ir apie sodą tik galėjęs pasvajoti, gavęs galimybę šį norą įgyvendinti, rizikuoja „persūdyti“ ir pradėti per didelio projekto įgyvendinimą. Reikia nepamiršti, jog sodas – ne paveikslas, kurį užtenka pakabinti ir, retkarčiais prisiminus, nuvalyti dulkes. Tai – tiesiogine prasme augantis objektas, kurio gerovė tiesiogiai proporcinga priežiūrai skirtam laikui bei įdėtoms pastangoms. Tad, prieš imdamiesi bet kokios idėjos praktinio įgyvendinimo, gerai pasvarstykite, ar tai – įveikiamas, per daug vargo nesuteiksiantis darbas.

Nebūtina aukoti savo laiko lepiems, daug priežiūros reikalaujantiems augalams. Galite rinktis gajus, lengvau prižiūrimus augalus, kurie, pavyzdžiui, ir po jūsų ilgesnių atostogų dėl drėgmės trūkumo nepasitiks be gyvybės ženklų. Žavi veja, tačiau žinote, jog šios priežiūrai vargu atrasite laiko bei noro? Puiki alternatyva – dirbtinė žolė, kuri gali tapti patraukliu spendimu net ir labiausiai užimto ar tingiausio šeimininko sode. Tai – tik keletas pavyzdžių, liudijančių, jog šiek tiek nestandartinis požiūris į sodą bei šio priežiūrą gali padėti susikurti tikrą svajonių oazę namų kieme.

Be papildomų investicijų apsieina retas

Sodas turi tarnauti žmogui, o ne atvirkščiai. Kai, įnikus į šio priežiūros darbus, neturi laiko pastebėti besiskleidžiančių žiedų, net ir didžiausiam žemės mylėtojui šis projektas apkarsta. Norint pasiekti harmoniją tarp estetiškai patrauklaus, džiuginantį derlių nešančio sodo bei saikingų pastangų šį prižiūrint, praktinių gudrybių vargu ar užteks: gali tekti investuoti į papildomą sodą įrangą.

Šiltnamis – puikus pavyzdys. Kai kurie žmonės, norėdami užsiauginti daržovių, gėlių ar kitų augalų, renkasi vazonus ar lysves, užuot savo valdoje atradę vietą šiltnamiui. Priežastis – įsitikinimas, jog šiltnamis – statinys, darkantis aplinką ir statyti galimas nebent kaimo sodyboje, kurios eksterjere nukrypimai nuo estetikos yra atleistini.  Šiandien galima įsigyti šiltnamių, kuriuose užaugs ne tik gausus derlius, bet ir, tinkamai pasirinkus, šie taps harmoninga eksterjero dalimi. Aišku, tai – papildoma investicija, tačiau, nusprendęs sodininkyste bei daržininkyste užsiimti rimčiau, tikrai atsiperkanti.

Sodo prekės – Meistro kodas interneto parduotuvėje bene daugiausia dėmesio sulaukianti prekių kategorija. Pastarųjų įvairovė gali išspręsti problemas, susijusias tiek su estetiniais, tiek su praktiniais sprendimais sode.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: