Už taršius automobilius išmokos didėja. Susimąstome: ar senyvas žmogus paspirtuku saugiai pasieks savo tikslą? (3)

unsplash.com nuotr.

unsplash.com nuotr.

Rugsėjo 28 d. Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) prattęsė kvietimą peikti paraiškas kompensacijoms už sunaikintą taršų automobilį įsigyjant mažataršę judumo priemonę – elektrinį paspirtuką, įprastą ar elektrinį dviratį, elektrinį mopedą ar elektrinį motociklą arba viešojo transporto metinį bilietą.

Šioms kompensacinėms išmokoms Aplinkos ministerija papildomai skyrė 3 mln. eurų iš Klimato kaitos programos lėšų. Kompensacijos dydis apskaičiuojamas pagal faktiškai patirtas išlaidas, neviršijant nustatytų maksimalių sumų ir bendros 1 tūkst. eurų kompensacijos sumos. Nustatytus kriterijus atitikusio sunaikinto taršaus automobilio savininkas gali gauti iki 310 eurų kompensaciją už metinį viešojo transporto bilietą, iki 400 eurų – už paprastą dviratį arba elektrinį paspirtuką, iki 700 eurų – už elektrinį dviratį, iki 1 tūkst. eurų – už elektrinį mopedą ar elektrinį motociklą.

Per 4 mėnesius nuo šio kvietimo teikti paraiškas pradžios iki tol, kol pakako iš Klimato kaitos programos šiai paramai skirtų 5 mln. eurų, APVA gavo 5620 gyventojų prašymų. Šios dienos duomenimis, kompensacijos jau išmokėtos 3545 gyventojams už 3,17 mln. eurų.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

3 komentarai

 1. !!!:

  Ačiū Alkui už trumpą ir aiškią informaciją…

 2. Pajūrietis:

  Ar padovanos kokia nors partija senjoritoms ir senjorams (kokia graži lietuvių kalba!) po paspirtuką (tikrą, kuris važiuoja tik pasispiriant) prieš rinkimus? Ar po 200 € daugiau nieko?

 3. ŽEMAITIS:

  Štai tokie reguliavimai ir yra blogoji ES pusė. Jau koktu tampa nuo tos žaliosios isterijos.
  Gal vieną kart ES komisarai susiprotės? Ar ir toliau leisis būt žaliųjų isterikų marionetėmis?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: