Kartu su prezidentu E. Makronu Lietuvoje lankosi per 30 Prancūzijos įmonių (6)

Lietuvos ir Prancūzijos verslo forumas | verslilietuva.lt nuotr.

Lietuvos ir Prancūzijos verslo forumas | verslilietuva.lt nuotr.

Prancūzijos prezidento Emanuelio Makrono (Emmanuel Macron) ir pirmosios ponios Bridžitos Makron (Brigitte Macron) oficialaus vizito Lietuvoje metu mūsų šalyje lankosi per 30 įmonių iš Prancūzijos. Jos kartu su daugiau kaip 70 Lietuvos kompanijų šiandien dalyvauja LR Prezidentūros,  VšĮ „Versli Lietuva“, Lietuvos ambasados Prancūzijoje, Lietuvos pramonininkų konfederacijos ir „Medef international“ organizacijos inicijuotame verslo forume bei dvišaliuose susitikimuose.

Forume įmonės, veikiančios „FinTech“, kibernetinio saugumo, tvarumo, aukštųjų technologijų, inžinerijos, infrastruktūros ir mobilumo srityse, siekia užmegzti naudingas partnerystes bei paskatinti glaudesnį bendradarbiavimą.

„Prancūzijos Prezidento vizitas Lietuvoje – istorinis įvykis, reikšmingas ne tik politiniu, tačiau ir ekonominiu bei kultūriniu požiūriu.

Lietuvos ir Prancūzijos verslo forumas – ekonominės diplomatijos pavyzdys, kai politinę darbotvarkę papildo ekonominis komponentas ir sustiprina šalių bendradarbiavimą bei sinergizuoja dviejų šalių verslo vystymą. Forumo metu Lietuvos ir Prancūzijos įmonės turi galimybę ne tik susipažinti, kelti ir spręsti aktualius klausimus, bet ir užmegzti verslo partnerystes“, – sako Lietuvos Respublikos Prezidento Ekonominės ir socialinės politikos grupės patarėja Vaida Česnulevičiūtė.

„Verslios Lietuvos“ analitikų duomenimis, 2019 m. Prancūzijos prekių eksportas siekė 496 mlrd. eurų, o iš Lietuvos buvo iš viso eksportuota prekių už 29,6 mlrd. eurų. Pernai Prancūzijos importas sudarė 570 mlrd. eurų, o į Lietuvą importuota prekių už 31,9 mlrd. eurų. 2019 m. Prancūzija buvo 13-a didžiausia Lietuvos prekių eksporto rinka, kuriai teko 2,5 proc., 748 mln. eurų, viso mūsų šalies prekių eksporto. Žvelgiant iš paslaugų eksporto perspektyvos, Prancūzija pernai buvo 3-a, jai teko 8,3 proc., 980 mln. eurų, viso Lietuvos paslaugų eksporto.

Emanuelis Makronas ir Bridžita Makron | wikimedia.org nuotr.

Emanuelis Makronas ir Bridžita Makron | wikimedia.org nuotr.

„Nors šalių prekybos apimtys labai skiriasi, Prancūzijos prekybiniai pajėgumai Lietuvai atveria didelį potencialą. Jau dabar matome, kad šalių verslo bendradarbiavimas kuria didelį indelį mūsų ekonomikai, o susitikime dalyvaujančios įmonės gali prisidėti prie to indėlio augimo. Prancūzija yra viena iš prioritetinių Lietuvos eksporto rinkų, kurioje didžiulį potencialą turi Lietuvos baldų ir tradicinės bei aukštųjų technologijų inžinerijos sektoriai. Šių sektorių eksporto plėtrai į Prancūziją skiriame didžiulį dėmesį ir pagalbą siekdami didinti lietuviškos kilmės aukštos pridėtinės vertės eksporto apimtis“, – teigia „Verslios Lietuvos“ generalinė direktorė Daina Kleponė.

„Verslios Lietuvos“ analitikų skaičiavimais, nuo 2015 m. kasmet Lietuvos prekių eksporto į Prancūziją apimtys nuosekliai auga. 76 proc. Lietuvos prekių eksporto į Prancūziją 2019 m. sudarė lietuviškos kilmės prekių eksportas ir 24 proc. – reeksportas.

Lietuviškoms prekėms Prancūzija 2019 m. buvo 12-a didžiausia eksporto rinka, kuriai teko 3,2 proc., 568 mln. eurų, viso lietuviškos kilmės prekių eksporto. Iš lietuviškos kilmės prekių į Prancūziją daugiausiai buvo eksportuota trąšų – 22 proc., už 123 mln. eurų, baldų – 18 proc., už 99,5 mln. eurų, plastikų ir jų dirbinių – 12 proc., už 70 mln. eurų, medienos ir jos dirbinių – 6,2 proc., už 35 mln. eurų.

2019 m. Prancūzija buvo 9-a didžiausia Lietuvos importo tiekėja ir jai teko 3,2 proc., 1 mlrd. eurų, viso Lietuvos prekių importo. Iš Prancūzijos 2019 m. daugiausiai importuota transporto priemonių – 17 proc., už 178 mln. eurų, eterinių aliejų ir kosmetikos preparatų – 14 proc., už 149 mln. eurų, mašinų ir mechaninių įrenginių – 11 proc., už 108 mln. eurų, gėrimų – 10 proc., už 104 mln. eurų. Prancūzija yra didžiausia eterinių aliejų, kosmetikos preparatų ir gėrimų tiekėja Lietuvai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .

6 komentarai

 1. Žemyna:

  Ar atvyko kaip Vlad Vladyčiaus patikėtinis?
  – g4.dcdn.lt/images/pix/880×550/m6R9ybnlvqM/vladimiras-putinas-emmanuelis-macronas-85344533.jpg
  Įkalbinės, kad liautumės gadinę jų biznį su Kremliaus vamzdžiu bei kitus?

 2. Tokie dalykiški, konkrečių tiksų siekiantys vizitai ir dar ne iš kur, o iš paties Paryžiaus, – šaunu, Vilniau…

 3. Goga:

  Nauseda vis tiek viska sugadins del savo utopiniu planu apie Baltorusija

 4. Virginijus:

  Gerbiami “alko” redaktoriai, būkit žmonės, nors jūs gerbkite lietuvių kalbą! Rašykite straipsnių pavadinimus taisyklingai, nedarykyt sau gėdos!

 5. Yla iš maišo?:

  G.Nausėda: E.Macronas kėlė klausimą dėl „Veolia“ investicijų
  – 15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/g-nauseda-e-macronas-kele-klausima-del-veolia-investiciju-56-1384378?copied
  ..Prijatnoje s poleznym”? 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: