Skambinkime kanklėmis (video) (4)

KanklėsJKviečiama mokytis paprotinio kankliavimo vienu seniausių lietuvių tautos muzikos instrumentu kanklėmis pasitelkus vaizdo pamokas „Skambinkime tradicinėmis kanklėmis“. Mokymosi programą parengė kanklininkės Laimutė Stasė Proškutė ir Laura Lukenskienė. 30-tyje vaizdo pamokėlių išdėstyti kankliavimo pradmenys, galima susipažinti su Suvalkijos (Sūduvos), Žemaitijos ir Aukštaitijos (sutartinių) kankliavimo papročiu, improvizacijos pagrindais.

Pamokų parengimą iš dalies parėmė Lietuvos kultūros taryba.

Visus pamokų įrašus rasite Youtube kanale „Skambinkime tradicinėmis kanklėmis“:
https://bit.ly/2FVFqA1

Kategorijos: Etninė kultūra, Garsai, Kultūra, Menas, Vaizdai ir garsai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

4 komentarai

 1. Žmogus:

  O, kaip žavu, galima sėdint namie išmokti kankliuoti. Čia tai bent.Nuostabu, kaip gerai sugalvota.

 2. Žemyna:

  Puikus sumanymas!
  Belieka savivaldybėms surengti apklausą, ar atsiras norinčių (iš anksto nusiteikus, jog kai kas labai keiksis, kad svarbesnių dalykų trūksta) ir, jei pats asmuo negali, nupirkti kankles norinčių artimiausiai mokyklai, bibliotekai, kultūros centrui, meniniam kolektyvui, globos namams – kad galima būtų skolintis ir mokytis (arba jų patalpose mokytis, nes ten bus viskas – ir kompiuteris, ir internetas, ir kanklės, ir šilta). Žiū, gal ir užaugs jaunų kanklininkų?

  • Žemyna:

   Pandemija kanklių festivalį iš kovo nukėlė į spalį, tačiau programa labai nenukentėjo
   – diena.lt/naujienos/kaunas/menas-ir-pramogos/pandemija-kankliu-festivali-kovo-nukele-i-spali-taciau-programa-labai-nenukentejo-989787

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: