Kalnų Karabache vėl liejasi kraujas, Azerbaidžanas skelbia karinę padėtį (video) (1)

ednews.net nuotr.

ednews.net nuotr.

Rugsėjo 27 d., sekmadienį, kilus kruviniems susirėmimams armėnų valdomame Kalnų Karabacho regione, Azerbaidžanas paskelbė, nuo vidurnakčio įvęsiantis karo padėtį ir komendanto valandą sostinėje Baku ir keliuose kituose miestuose. Šį sprendimą neeiliniame posėdyje priėmė Azerbaidžano parlamentas, o vėliau jį patvirtino ir šalies prezidentas Ilhamas Alijevas.

Kariniai veiksmai kalnų Karabache prasidėjo ankstų sekmadienio rytą. Armėnija skelbia, kad Azerbaidžanas užpuolė armėnų gyvenvietes Kalnų Karabache ir esą dėl to Armėnijos karinės pajėgos numušė keturis Azerbaidžano sraigtasparnius, penkiolika dronų bei dešimt tankų ir šarvuočių.

Azerbaidžanas taip pat skelbia sunaikinęs daug armėnų karinės technikos, karinių objektų bei karių.

Armėnijos Ministras Pirmininkas Nikolas Pašinianas pareiškė, kad Azerbaidžanas paskelbė karą armėnų tautai:  „Azerbaidžanas šį rytą vėl ėmėsi provokacijų. Yra aukų, sužeistųjų, įskaitant ir taikius gyventojus“, — teigė jis. Jis sakė, kad armėnų tauta yra pasiruošusi šiam karui ir dės visas pastangas, kad Kalnų Karabachas būtų apgintas.

Sekmadienio vakarą Kalnų Karabacho gynybos ministerija pranešė, kad per susirėmimus žuvo 16 Kalnų Karabacho karių, dar daugiau nei 100 sužeista. Apie žuvusius taikius gyventojus paskelbė tiek Baku tiek ir Jerevanas.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius perspėjo, kad dabartinė padėtis gali atvesti į pražūtingą karą, pareikalausiantį daugybės žmonių gyvybių.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Alijevas švenčia:

    Azerbaidžanas skelbia užėmęs svarbų Kalnų Karabacho miestą Šušą

    – lrytas.lt/pasaulis/konfliktai-ir-saugumas/2020/11/08/news/azerbaidzanas-skelbia-uzemes-svarbu-kalnu-karabacho-miesta-susa-17034471/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: