Užsieniečių registracijos centre – geresnės apgyvendinimo sąlygos (0)

Ministrės apsilankymas Užsieniečių registracijos centre | vrm.lt nuotr.

Ministrės apsilankymas Užsieniečių registracijos centre | vrm.lt nuotr.

Užsieniečių registracijos centre pastaruoju metu vyksta pokyčiai – atnaujinami ir remontuojami pastatai.

„Čia atvyksta šeimos, kurios bėga nuo pavojų ir grėsmių savo šalyse, todėl centras turi būti pritaikytas tiek suaugusiesiems, tiek vaikams. Be abejo, esama ir tokių asmenų, kurie Lietuvos sieną kerta nelegaliai, tačiau jeigu tai ekonominiai migrantai, jie dažniausiai yra išsiunčiami į savo gimtąsias šalis“, – teigia vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Atnaujinus Užsieniečių registracijos centrą, ten sukurtos tinkamos sąlygos prieglobsčio prašytojams priimti ir apgyvendinti, ypatingą dėmesį skiriant pažeidžiamų prieglobsčio prašytojų poreikiams. Pastatas skirtas apgyvendinti 15 asmenų, pritaikytas asmenims, turintiems judėjimo negalią. Šalia įrengtos laisvalaikiui leisti skirtos lauko sporto ir vaikų žaidimų aikštelės.
Taip pat sukurtos tinkamos sąlygos prieglobsčio prašytojų apklausoms, išorinei apsaugai, pasimatymų ir vidaus kontrolei užtikrinti bei kitoms susijusioms priėmimo ir prieglobsčio procedūroms atlikti. Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos lėšų.

Per devynis šių metų mėnesius Užsieniečių registracijos centre apgyvendintas 161 asmuo, iš jų 121 – prieglobsčio prašytojas. Šiuo metu prieglobsčio yra pasiprašę ir 20 Baltarusijos piliečių. Visi atvykusieji turi izoliuotis 14 dienų Lietuvoje, taip pat jiems atliekami COVID-19 ligos testai.

Minėtame centre apgyvendinami sulaikyti užsieniečiai, kurie sieną kirto nelegaliai arba kurie pasiprašė prieglobsčio.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: