Padėtis Raseiniuose: karantinas dar neįvedamas, bet imtasi papildomų apsaugos priemonių (0)

Koronavirusas, tyrimai | sam.lt nuotr.

Koronavirusas, tyrimai | sam.lt nuotr.

Rugsėjo 24 d. Raseinių rajone sergančiųjų skaičius išaugo iki 208. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, Raseinių rajone registruoti 149 COVID-19 atvejai, tačiau gauti papildomi duomenys, jog mobiliame punkte nustatytas 51 atvejis ir 8 atvejai Blinstrubiškių socialinės globos namuose: 3 darbuotojams ir 5 gyventojams. Nauji atvejai fiksuojami Raseinių rajono savivaldybės administracijoje – koronaviruso infekcija patvirtinta merui Andriui Bautroniui ir administracijos direktoriui Edmundui Jonylai. Šiuo metu administracijoje sergančių specialistų skaičius išaugo iki 30.

Kol kas Raseinių rajono savivaldybė savaitei atidėjo planus kreiptis į Vyriausybę dėl karantino, tačiau įveda rekomendacijas gyventojams visose viešose vietose dėvėti veido kaukes, mažiausiai dviem savaitėms atšaukti visas keliones į kitus rajonus, vengti bet kokių susibūrimų.

Nuo šiandien Raseinių mobiliajame punkte dėl COVID-19  gali išsitirti visi norintys Raseinių rajono gyventojai.

Į mobilųjį punktą gyventojai turi registruotis Karštąją koronos linija trumpuoju telefono numeriu 1808 ir registruojantis pasakyti  ,,Raseinių gyventojas”.

Savivaldybė rado transportą gyventojam atvežti iki mobilaus patikros punkto, toliau žada vykdyti daugiabučių laiptinių valymą, kuo plačiau skleisti pranešimus apie saugumą.

Įstaigoms ir įmonėms rekomenduojama dirbti nuotoliniu būdu, o sporto klubams, šokių ir kitiems kolektyvams – mažiausiai dvi savaites nevesti užsiėmimų.

Raseinių ligoninėje nuo  rugsėjo 22 d. nutrauktos visos planinės operacijos, kita planinė stacionarinė pagalba.

Skubiosios pagalbos skyriuje paslaugos teikiamos visą parą (apžiūra, diagnostika, gydymas, stebėjimas iki  24 val. bei skubi chirurginė pagalba traumos bei ligų atvejais, kada be operacinio gydymo ligonio neįmanoma saugiai pervežti į kitas ligonines).

Į vidaus ligų skyrių nauji ligoniai neguldomi, suderinus pervežami į Jurbarko ligoninę, o sudėtingiausi atvejai į LSMUL Kauno klinikas. Gimdyvės nukreipiamos į kitas ligonines teikiančias akušerijos paslaugas. Uždraustas pacientų lankymas stacionaro skyriuose.

Raseinių ligoninė neteikia pagalbos pacientams, kuriems jau yra patvirtinta COVID-19 infekcija.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: