Nidoje – paroda „Gyvenimas Kuršių nerijoje XIX a. viduryje“ (0)

Foto Aušra Feser (3)-2400

„Gyvenimas Kuršių nerijoje XIX a. viduryje“ | Rengėjų nuotr.

Rugsėjo 25 d., penktadienį, 16 val. Neringos Žvejo etnografinėje sodyboje (Naglių g. 4) bus atidaryta ir visuomenei pristatyta klaipėdietės Aidos Pečeliūnienės sukurta ir Kuršių nerijos nacionalinio  parko direkcijai padovanota paroda „Gyvenimas Kuršių nerijoje XIX a. viduryje“. Tai bendras Kuršių nerijos nacionalinio parko ir Neringos savivaldybės sumanymas, siekiant pristatyti gausiems kurorto lankytojams dabar jau paslaptingai atrodantį gyvenimą smėlio pusiasalyje.

Šio sumanymo tikslas – kuo tikroviškiau parodyti to laikmečio Kuršių nerijos gyvenimą. Iš porceliano pagamintos ir to laikmečio drabužiais aprengtos 56 lėlės stato laivus, žvejoja, veža šieną, važiuoja pašto karieta, gaudo gintarą, bėga iš užpustytų namų, „mariose“ plaukioja 13 medinių burinių laivų!

Foto Aušra Feser (1)-2400

„Gyvenimas Kuršių nerijoje XIX a. viduryje“ | Rengėjų nuotr.

„Šitas pasakojimas – apie  paslaptingą, traukiantį, neįtikėtiną vėjo ir smėlio kuriamą pasaulį, apie smėlio juostą tarp dviejų vandenų, kur šiurpus varnų krankimas ir šaižus audrą pranašaujančių žuvėdrų klyksmas kausto prašalaitį. Apie čia gyvenančius nenuolankius bei savigarbos nepraradusius  sumažlietuvėjusius kuršius – kopininkais vadinamus“ – rašoma parodos pristatyme. Parodje taip pat galima bus pamatyti daug įspūdingų XIX a. graviūrų iš K. Demerecko kolekcijos, kurios papildydamos maketą vaizdžiai pasakoja senąją Kuršių nerijos istoriją.

Foto Aušra Feser (2)-2400

„Gyvenimas Kuršių nerijoje XIX a. viduryje“ | Rengėjų nuotr.

Parodoje įrengtas apšvietimas, kuris daro ją ypač patrauklią sutemus.

Renginio rengėjai kviečia visus apsilankyti, pasivaikščioti po Kuršių neriją kartu su jos gyventojais kaip prieš 200 metų. Pristatyme dalyvaus ir senuosius gyventojus gyvai vaidins Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro folkloro ansamblis „Giedružė“.

ekspozicijos_atdarymas_nidoje_1-2400

„Gyvenimas Kuršių nerijoje XIX a. viduryje“ | Rengėjų nuotr.

 

Kategorijos: Etninė kultūra, Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: