Išleidžiamas pašto ženklas šiuolaikinei lietuvių fotografijai (0)

Išleidžiamas pašto ženklas šiuolaikinei lietuvių fotografijai | Lietuvos pašto nuotr.

Rugsėjo 25 dieną, Lietuvos paštas išleis Liudviko Selmistraičio kurtą pašto ženklą „Šiuolaikinis lietuvių menas. Fotografija“. Pašto ženklo nominalas – 0,84 Eur, tiražas – 40 000 vnt. Kartu su pašto ženklu bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyks Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8, rugsėjo 25 d.

Vitas Luckus (1943–1987 m.) dažnai pristatomas kaip konceptualiosios fotografijos pradininkas Lietuvoje. Fotografuoti jis pradėjo vos 13 metų, po trijų metų jau dalyvavo parodose. Nuo pat pradžių buvo aktyvus – dirbo keliuose žurnaluose, kūrė reklamas, priklausė Kauno fotografų klubui, Lietuvos fotomenininkų sąjungai. Labiausiai šį menininką garsina ne darbų gausa, bet jo paties tiek kaip asmenybės, tiek

kaip kūrėjo savitumas. Jis puikiai suderino reportažinę fotografiją ir meninius ieškojimus. Fotografas įamžino sau artimą aplinką – valstiečius, gatvės praeivius, mėgo bandyti naujoves. Menininko išskirtinumą papildo ne ką mažiau netikėta jo gyvenimo pabaiga – buitinio pykčio metu peiliu nudūręs žurnalistą Bronių Krakauską, iššoko per ketvirto aukšto langą ir žuvo.

Pašto ženkle įamžinta viena iš V. Luckaus ciklo „Pantomima“ nuotraukų. Šį ciklą menininkas sukūrė 1968 – 1972 metais, bendradarbiaudamas su Modrio Tenisono pantomimos trupe. Tai režisuotų, dramatiškų, ekspresyvios formos, neretai simboliškų fotografijų serija – tarsi priešingybė reportažiniu būdu tuo pačiu laikotarpiu fotografuotoms tikro gyvenimo akimirkoms.

 Išleidžiamas pašto ženklas šiuolaikinei lietuvių fotografijai | Lietuvos pašto nuotr.

Išleidžiamas pašto ženklas šiuolaikinei lietuvių fotografijai | Lietuvos pašto nuotr.

Pašto ženklai tema „Šiuolaikinis lietuvių menas“ leidžiami kasmet nuo 2015 m. Nuo to laiko jau yra išleisti pašto ženklai madai, grafikai, skulptūrai, tapybai.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: