Seime bus aptarta Lietuvos miestų ir regionų plėtra (0)

Išmanusis miestas, renginio akimirka | Rengėjų nuotr.

Išmanusis miestas, renginio akimirka | Rengėjų nuotr.

Rugsėjo 25 d., penktadienį, 11 val. Konstitucijos salėje (Seimo I r.) vyks projekto „Išmanusis miestas VII“ viešas pristatymas, jame bus aptarta Lietuvos miestų urbanizacija ir regionų plėtra.

Renginyje bus svarstoma, kokiais būdais specialistai – ateities miestų kūrėjai – kurs dar atviresnius, tvaresnius ir kompaktiškesnius Lietuvos miestus, užtikrinančius augančią gyvenimo aplinkos kokybę ir prieinamumą. Renginio pradžia 11 val.

Įmonės „Structum projektai“ direktorės Ignės Dutovos manymu: „Regionai gali pasiekti visus išsikeltus tikslus, tik keistis reikia pradėti nuo savęs.“ Todėl, atkreipiamas dėmesys, svarbu keisti požiūrį į regionus ir milžinišką galimybių užtaisą, kurio šiandien esą šios Lietuvos vietovės neišnaudoja: tada atsiras ir tiesioginių užsienio investicijų, plėsis darbo rinka, kils atlyginimai, bus kuriama pridėtinė vertė.

Dar vienas iššūkis, kurį siekiama įveikti – poreikis išlaikyti miestų erdves, tinkamas gyventi ir dirbti. Reikia ne tik daug naujų idėjų ir matymų. Būtina rasti problemų, su kuriomis susiduria dauguma Lietuvos savivaldybių, sprendimus, kad miestai galėtų kuo geriau pasinaudoti atsirandančiomis galimybėmis. Projekto „Išmanusis miestas VII“ rengėjai sako, kad išmanusis miestas – tai tarnaujantis žmogui miestas. Jo gyventojui turi būti patogu ir paprasta. Yra nemažai sričių, kurias gerinant ir atnaujinant galima sukurti išmanųjį miestą, tačiau miestams būtina atsakyti į esminį klausimą: kurios sritys jiems svarbiausios? Saugumas, ekologija, energijos taupymas, švietimas, sveikatos apsauga? Kai miestai turi sumanymų, projekto partneriai ir dalyviai gali greitai rasti sprendimų, kaip juos paversti tikrove. Bet kokiu atveju visuomet reikia atsižvelgti į savivaldybės finansines galimybes, miestiečių ir lankytojų poreikius, miesto infrastruktūros problematiką ir pan.

Vienas iš svečių renginyje, aplinkos viceministras Marius Narmontas, kalbės apie tvarią miestų, teritorijų visumos būtinybę, kaip daugumos šiandienos urbanistinių problemų sprendimą. Renginyje su vidaus reikalų viceministru Tautvydu Tamulevičiumi taip pat bus diskutuojama apie tai, su kokiais iššūkiais susiduria Lietuvos savivaldybės. Tomas Kuleša – UAB „Archas“ architektas, Vilniaus dailės akademijos dėstytojas, perteiks naujoviško ir tvaraus Lietuvos miesto sumanymą.

Regionų keitimasis gerąja praktika skatinamas tokiais sumanymais, kaip projektas „Išmanusis miestas“. Projektui savo teritorijas patikėjo net septynios šalies rajonų savivaldybės: Ignalinos, Palangos, Anykščių, Zarasų, Marijampolės, Vilkaviškio ir Kauno rajono. Savivaldybės, aukštųjų mokyklų atstovai, profesionalai, verslo sektorius prisidės prie regionų patrauklumo didinimo investuotojams, taip pat leis užtikrinti gyventojams kokybiškas gyvenimo sąlygas visos Lietuvos mastu, spręsti nedarbo, demografijos problemas, skatins augti verslumo lygį.

Žurnalo „Structum“ rengiamo projekto „Išmanusis miestas VII“ globėjas – Seimo narys Antanas Baura.

Renginio darbotvarkė:

Viešas projekto „Išmanusis miestas VI“ pristatymo renginys 2020-09-25, 11 val., Lietuvos Respublikos Seimas, Konstitucijos salė

11:00  Vedėjas pristato „Išmanųjį miestą“.
11:05 LR Seimo narys Antanas Baura. Sveikinimo žodis.
11:10 Structum direktorė Ignė Dutova. Sveikinimo žodis
11:15 Tautvydas Tamulevičius – Vidaus reikalų viceministras. Sveikinimo žodis
11:20 Marius Narmontas – Aplinkos viceministras. Sveikinimo žodis
11:30 „Archas“ architektas Tomas Kuleša – pranešimas tema „Kūrybiškumas ir atradimo džiaugsmas nepriklauso nuo objekto tūrio“.

SAVIVALDYBĖS 

11:50 Anykščių rajono sav. 

12:00 Ignalinos rajono sav.

12:10 Kauno rajono sav. 

12:20 Marijampolės rajono sav. 

12:30 Palangos rajono sav. 

12:40 Zarasų rajono sav. 

12:50 Vilkaviškio rajono sav.

13:00 / 13:30  Diskusija / kavos pertrauka

13:30 Projekto rėmėjų trumpi prisistatymai.

15:30 Diskusija / kava, vaišės.  

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: