Seimo nariai vėl vertinti pagal alkoholio ir tabako vartojimo mažinimą (0)

Alkoholio vartojimas | Pixabay nuotr.

Alkoholio vartojimas | Pixabay nuotr.

Nacionalinė tabako ir alkoholio kontrolės koalicija (Koalicija) atnaujino 2016-2020 m. kadencijos LR Seimo narių vertinimą. Vertinimas parengtas remiantis Seimo narių balsavimais tabako ir alkoholio vartojimo mažinimo politikos klausimais.

Įvertinus 152 esamų ir buvusių šios kadencijos Seimo narių balsavimus, aukščiausiu balu įvertinta Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos partija (8,2 balo iš 10 galimų) ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos partija (7,5 balai).

Toliau rikiuojasi Lietuvos socialdemokratų darbo partija (6,4), Mišri Seimo narių grupė (4,7), Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partija (4,7), Lietuvos socialdemokratų partija (4,6) ir Liberalų sąjūdžio partija (1,9).

Vertinant individualių Seimo narių balsavimus vertinimo viršuje yra Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos partijos nariai Juozas Rimkus ir Gediminas Vasiliauskas, kurie 59 ir 58 kartus iš 64 dalyvavo Seimo balsavimuose ir palaikė visuomenės sveikatai palankią  politiką.

Koalicijos sudaromas politikų vertinimas parodo, kaip nuosekliai Seimo nariai ar partijos palaiko visuomenės sveikatą apsaugančias alkoholio ir tabako vartojimo mažinimo priemones, kurios pagal apibendrintus mokslo tyrimus ir tarptautinių organizacijų patarimus gali turėti teigiamą poveikį Lietuvos gyventojų sveikatai.

 LR Seimo partijų įvertinimai | ntakk.lt nuotr.

LR Seimo partijų įvertinimai | ntakk.lt nuotr.

Šis vertinimas sudarytas remiantis viešai skelbiamais būdais, įvertinus Seimo narių 2016 m. lapkričio 14 d. – 2020 m. rugpjūčio 18 d. viešai skelbiamų 64 balsavimų rezultatus, svarstant LR Alkoholio kontrolės įstatymo, LR Akcizų įstatymo ir LR Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo projektus.

Balsavimai „už“, „prieš“ ir „susilaikė“ sudaro vertinimo pagrindą, be to mažesniu svoriu vertinamas ir nedalyvavimas balsavimuose. Susumavus atskirų balsavimų rezultatus apskaičiuoti Seimo narių „pažymiai“ skalėje nuo 0 iki 10, kurioje žemesni nei 5 balai – nepatenkinamas įvertinimas.

Koalicija šį Seimo narių reitingą kelis kartus per kadenciją sudaro nuo 2012 m.

Daugiau žinių apie reitingą, vertinimo būdus bei individualūs Seimo narių įvertinimai skelbiami NTAKK puslapyje: www.ntakk.lt/politiku-reitingas/.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Sveikata, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: