Pasibaigė XII tarptautinė vaikų ir jaunimo folkloro šventė „Baltų raštai – 2020“ (1)

Uždarymo koncertas | B. Stanaitytės nuotr.

Uždarymo koncertas | B. Stanaitytės nuotr.

Kaune pasibaigė dvyliktasis tarptautinis vaikų ir jaunimo folkloro festivalis „Baltų raštai – 2020“. Rugsėjo 18-19 dienomis vyko tikra šventė miesto bendruomenei ir svečiams. Dvi dienas klegėjo jaunimas, suvažiavęs iš visos Lietuvos: Panevėžio, Utenos, Varėnos, Pasvalio r., Žiežmarių, Josvainių, Domeikavos, Batniavos ir Kauno. Šventė subūrė daugiau kaip 350 dalyvių. Nuotolinį muzikinį pasveikinimą atsiuntė latvių folkloro ansamblis „Tarkški“ (Iecava), negalėjęs atvykti dėl padėties, susijusios su COVID-19.

Vaikų folkloro ansambliai kartu su žiūrovais stiprino tautiškas šaknis – drauge dainavo, šoko, žaidė, vaidino, kūrė pasakas ir ženklus. Šventėje vyko nemokami koncertai, vakaronės, parodos, mokymai, į dangų buvo paleisti aitvarai. Norintys smagiai įsijungė į etninės kultūros sumanymą „Visa Lietuva šoka“, jiems talkino instrumentinio folkloro šventės „Čirpynė“ muzikantai.

Labiau savo kraštą pamilsta tas, kuris ne tik grožisi juo, bet ir pats kuria grožį, dalinasi rankų šiluma, dovanoja savo širdį. Kadangi šventė buvo skirta Tautodailės metams, čia netrūko baltiškų simbolių. Tautodailininkai supažindino su senaisiais amatais. Veikė tradiciniai kūrybiniai užsiėmimai: gintaro apdirbimo, vilnos vėlimo, tapybos, keramikos, audimo, karpinių, sodų rišimo, tradicinės juvelyrikos pradmenų bei kankliavimo.

Kūrybiniai užsiėmimai | „Eg Vind“ nuotr.

Kūrybiniai užsiėmimai | „Eg Vind“ nuotr.

Lygiadienio šventėje buvo prisimintos baltų gentys ir marių dugne užlietų kaimų gyvenimai. Lakštingalų slėnyje buvo atliekamos apeigos – degė šiaudinės baltiškų ženklų skulptūros, buvo išplukdytas šventės vainikas, užgesinta ugnis, nuleista vėliava.

Patirtis parodė, kad tokio pobūdžio projektas yra svarbus Kaunui. Rengėjai tiki, jog jaunieji muzikantai, dainorėliai ir šokėjėliai nenustos domėtis tautine kultūra, istorija, tautosaka, tautodaile, folkloru, kad kitais metais baltų raštai ir vėl bus audžiami…

Kūrybiniai užsiėmimai | „Eg Vind“ nuotr.

Kūrybiniai užsiėmimai | „Eg Vind“ nuotr.

Šventės rengėjai šiltai dėkoja vaikų folkloro ansambliams ir jų vadovams, nepabūgusiems atvykti tokiomis ypatingosiomis sąlygomis, Kauno miesto savivaldybei, Lietuvos kultūros tarybai, rėmėjui UAB „Akvavita“, visiems partneriams, patikėjusiems šventės verte ir parėmusiems šventę, kad baltiški ženklai galėtų suktis vaikų ir jaunuolių širdyse.

Šventės dalyviai: „Serbentėlė“ (Domeikava, Kauno r.), „Kankliukai“ (Veiveriai), „Avilys“ (Varėna), „Bitinėl‘s“ (Vaškai, Pasvalio r.), „Karklynėlis“ (Batniava, Kauno r.), Žiežmarių kultūros centro (Kaišiadorys r.), „Auštaras“, (Josvainiai, Kėdainių r.), „Luotelė“ (Kaunas), „Tautinukai“ (Kaunas), „Žemynėlė“ (Kaunas), „Ratilėlis“ (Kaunas), „Kukutis“ (Kaunas), „Kaukutis“ (Kaunas), „Sauluva“ (Kaunas), „Sierčikai“ (Panevėžys), „Sietynas“ (Utena), „Alda“(Kaunas), „Kadujo“ (Kaunas).

Rudens lygiadienis | „Eg Vind“ nuotr.

Rudens lygiadienis | „Eg Vind“ nuotr.

Šventę finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Rengėjai: Kauno miesto savivaldybė, Kauno tautinės kultūros centras.

Kategorijos: Etninė kultūra, Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Pajūrietis:

    Pasibaigė XII tarptautinė vaikų ir jaunimo liaudies kūrybos šventė „Baltų raštai – 2020“: jei vietoje „konkurso“ – „varžytuvės“, kodėl vietoje „folkloro“ ne „liaudies kūryba“?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: