Lukiškių aikštė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centrui bus perduodama įstatymu (10)

Paplūdimys Lukiškių aikštėje | vilnius.lt nuotr.

Paplūdimys Lukiškių aikštėje | vilnius.lt nuotr.

Seimo narių grupė registravo Lukiškių aikštės Vilniuje memorialinio statuso įstatymo pataisas, kurios užtikrins Lukiškių aikštės perdavimą Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centrui.

Poreikis ieškoti aikštei naujo šeimininko kilo po to, kai Vilniaus miesto meras liberalas R. Šimašius laisvės kovas ir žmonių kančią bei mirtį menančioje aikštėje, prieš pat KGB rūmus, kuriuose dabar įsikūręs Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centrui priklausantis Okupacijų ir laisvės kovų muziejus, visai vasarai įrengė pliažą ir jo nenuėmė net įsigaliojus Seimo priimtam įstatymui, kuris nustato, jog Lukiškių aikštės naudojimas ir tvarkymas turi atitikti jos memorialinį statusą, užtikrinti rimtį bei deramą pagarbą už Lietuvos nepriklausomybę žuvusių kovotojų atminimui ir nužudytiems 1863–1864 m. sukilėliams.

„Tai, kaip Vilniaus mieste elgiasi ir kaip iš visiems mums šventų vietų tyčiojasi liberalai bei koalicijoje su jais esantys konservatoriai – nedovanotina. Tam, kad būtume visiškai tikri, jog pliažai Lukiškių aikštėje nesikartos kiekvieną vasarą ir neniekins tų nužudytų žmonių, kurių vardai iškalti ant KGB rūmų pamatų, atminimo, ir registravome įstatymo pataisas, kuriomis Lukiškių aikštės valdymas atitenka Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centrui. Jam priklausantis Okupacijų ir laisvės kovų muziejus bei priešais jį esanti Lukiškių aikštė sudaro vientisą architektūrinį kompleksą, muziejus turi daug patirties ir žinių įprasminant laisvės kovas, tad aikštės tvarkymas taps paprastesniu ir neabejotinai užtikrins jos memorialinį statusą.“ – sako LVŽS frakcijos seniūnas Seimo narys Ramūnas Karbauskis.

Tikimasi, kad įstatymas bus pateiktas šią savaitę ir netrukus bus priimtas.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

10 komentarų

 1. Klaundencijus:

  Caro ir lenkų okupacijos laikais aikštėje būdavo balaganai ir cirko palapinė. Tarybiniais laikais stovėjo Leninas. Sodomitų laikais Džokeris įveisė pliažą. Reikia rinkimų, kad kažkas pagaliau numestų kaulą.

 2. Gerai:

  Labai teisingai. Reikia greičiau perimti iš Savivaldybės ir pastatyti visų laikų kovoms už Lietuvos laisvę atminimo paminklą.

 3. jurgis ne visiškas:

  Labai geras sprendimas. Pagaliau Šmašius gavo per nosį…

  • Žemyna:

   Neskirkime tiek dėmesio jo nosiai, nei jo asmenybei.
   Apie Lietuvą, Vilnių ir save pagalvokime, – apie tai, kaip balsuoti, kad kelias į atsakingus postus ne per KLUBO duris vestų, kad ne apsilankymas klube lemtų Lietuvos, jos sostinės likimą.

 4. keleivis:

  Pagaliau Lukiškių aikštė turės tikrą rimtą šeimininką, baigsis stribašiaus patyčios….

 5. Žemyna:

  Seime – peštynės dėl Lukiškių aikštės: dalis parlamentarų įsitikinę, kad LGGRTC neturės už ką pastatyti Vyčio
  – 15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/seime-pestynes-del-lukiskiu-aikstes-dalis-parlamentaru-isitikine-kad-lggrtc-netures-uz-ka-pastatyti-vycio-56-1383912?copied

  • Žemyna:

   Lukiškių aikštės likimas: komitetas nutarė neklausti Vyriausybės nuomonės dėl Lukiškių aikštės
   – delfi.lt/news/daily/lithuania/lukiskiu-aikstes-likimas-komitetas-nutare-neklausti-vyriausybes-nuomones-del-lukiskiu-aikstes.d?id=85371547

   Kiek interesų ten susipynę? Ar RK jau SS nepasitiki?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: