Ką labiau mylime ir iš ko mokomės: šunys ar katės? (7)

pixabay.org nuotr.

pixabay.org nuotr.

Kai kurių charakterio savybių verta pasimokyti iš naminių gyvūnų, mano Lietuvos gyventojai. Bendrovės „Norstat“ atliktos apklausos duomenimis, iš šunų jie labiausiai norėtų pasisemti gebėjimų džiaugtis mažais dalykais, mėgautis momentu ir nujausti pavojų. Tuo metu iš kačių dauguma norėtų pasisemti nepriklausomybės, sėkmingai išsisukti iš keblių padėčių bei ryžto pasakyti „ne“.

Naminiai gyvūnai yra šeimos nariai, kurie gali padėti lavinti šeimininkų geriausius būdo bruožus ar net padėti išmokti vertingų įgūdžių. Katės ir šunys pasižymi skirtingomis charakteristikomis ir tai yra viena iš priežasčių, kodėl visuomenė taip pat pasiskirsto į vienų arba kitų mylėtojus.

„Mane labiausiai žavi šunų besąlygiška meilė, ištikimybė ir ego nebuvimas. Jei žmonės šiuos dalykus mokėtų pasiimti iš šunų, pasaulis būtų daug gražesnis“, – sako žinoma šokėja Ilona Radavičiūtė, kuri nevengia viešai rodyti ypatingo dėmesio savo augintiniui, levrečių veislės šuniui Krauliui.

Draugiškos gyvūnams kampanijos „Katė ar šuo?“ surengta apklausa atskleidė, kad 61 proc. Lietuvos gyventojų pripažįsta, jog iš šunų verta pasimokyti džiaugtis mažais kasdieniais dalykais. 54 proc. respondentų mano, kad tikslinga perimti gebėjimą mėgautis momentu. Iš anksto nujausti pavojų ir jo saugotis norėtų išmokti 43 proc. apklaustųjų, 35 proc. yra įsitikinę, kad žmonėms verta mokytis pasitikėjimo kitais, empatijos ir gebėjimo jausti bei suprasti aplinkinių emocijas.

Tuo metu iš kačių 53 proc. gyventojų norėtų pasimokyti individualumo ir nepriklausomybės, 46 proc. – gebėjimo visada „nusileisti ant keturių kojų“ ar kitaip sėkmingai išsisukti iš keblių situacijų. 40 proc. respondentų įvardijo, kad labiausiai norėtų perimti gebėjimą pasakyti „ne“. Vos vienu procentu mažiau žmonių norėtų perimti kačių užsispyrimą ir atkaklumą siekti užsibrėžtų tikslų, dar 36  proc. – žaismingumą, o 35 proc. – gebėjimą pasirūpinti savimi.

„Mokykimės iš kačių smalsumo ir ryžto! Taip, kaip katė nepasiduoda gaudydama saulės zuikutį, taip ir žmonėms linkėčiau siekti savo svajonių, kad ir kokios jos neįmanomos ar nepasiekiamos būtų“, – sako katę vardu Mėta laikanti teatro ir televizijos aktorė Žiedūnė Mardosaitė.

O kol gyvųnų maisto platintojai rengia balsavimą ir draugiškas varžybas „Katė ar šuo?“, kurios tęsis tęsis iki spalio 4 dienos, kai bus minima Pasaulinė gyvūnų diena.

Gyventojų nuomonės tyrimą 2020 m. liepos-rugpjūčio mėnesiais atliko rinkos tyrimų bendrovė „Norstat“, apklaususi daugiau nei 1000 šalies gyventojų.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

7 komentarai

 1. mociute:

  Neveltui sakoma: suo visada daro tai ko nori jo seimininkas o seimininkas daro tai ko nori jo kate…….
  Tuo viskas ir pasakyta….
  Per okupacijas Lietuvoje atsirado labai jau daug “sunisko” prielankumo naujam svetimam seimininkui o kartais net ir paniekos savo saknims…..
  Taciau vis dar yra tie mazdaug 30% kuriems niekas nesugebejo ir niekaip neistengia primesti savo valios joks atejunas ar gerokai issigimes okupantu ismustruotas vietnis , atseit, seimininkas…..

 2. mociute:

  Neveltui sakoma: suo visada daro tai ko nori jo seimininkas o seimininkas daro tai ko nori jo kate…….
  Tuo viskas ir pasakyta….
  Per okupacijas Lietuvoje atsirado labai jau daug “sunisko” prielankumo naujam svetimam seimininkui o kartais net ir paniekos savo saknims…..
  Taciau vis dar yra tie mazdaug 30% kuriems niekas nesugebejo ir niekaip neistengia primesti savo valios joks atejunas ar gerokai issigimes okupantu ismustruotas vietnis , atseit, seimininkas…..

  • Žemyna:

   O kai katinas erzina ,,šeimininką”, daro tai įžūliai: daro tai, kas jam draudžiama, ir žiūri, ar tikrai matai, kaip jis tau ,,šunybę” krečia…
   Nors mačiau ir šunėkę, savo šeimininką trumpu pavadėliu pririštą laikiusią. – Neduok Dieve šeimininkas drįsdavo be jos iš namų išvažiuoti! Kai jis grįždavo, jinai jam tokį skandalą sukeldavo, tokia įnirtusi šokdavo ant jo, stengdamasi jam į nosį įkasti, vos jis duris praverdavo. O lodavo tada tokiu isterišku balsu.

 3. Pajūrietis:

  O kada šunis ir kates apklaus, ko jie nori, ko jiems reikia ir ko ne? Ar visiems šunims, kaip ir vyrams, patinka pavadėlis? Ar tas primygtinis šeimininkės švelnumas (o sutuoktinis kur?) apsikabinus ir nepaleidžiant gyvūnėlio gali išpirkti kaltę prieš tą padarėlį, šeriamą kokiu „maistu”? Ar tai ne viena chemija? Katės ir šunys yra ne žaislai. Katės ir šunys negali atstoti nei vaikų, nei vyrų. Seniai laikas būtų tą suprasti, tik kad tas žmogaus beribis egoizmas. Laikote gyvūnus? Tada ir sudarykite jiems atitinkamas sąlygas. Nėra tam galimybių? Tada glostykite TV.

  • mociute:

   mano amzinatilse teta sakydavo: vyra kaip suni – reikia gerai maitint, myleti, glostyti ir retkarciais leisti palakstyti……
   O jeigu rimtai, tai net nereikia apklausti sunis ir kates ko aniems truksta – tai puikiai pasako ju elgesys ir laikysena, jeigu norit…. Tai nemazai pasako ir apie tautos kurios zinioje gyvunai, kultura.
   Pavyzdziui Britanijoje niekur nepamatysite apleistu ir bauksciai skuodzianciu vos pamacius zmogu kaciu – jos cia vaiksto isdidziai, manieringa eisina o daznai jegu prasilenkiant pasakysite “Hi” ana atsakys trumpu murkianciu “miau” ir gal net pamegins parodyti savo prielankuma jei jas pagirsite ( gyvunai puikiai supranta intonacija)…
   O pamate su grandinemis saltyje prie budu prikaustytus pusalkanius ar alkanus sunis, Vakaru pasaulio zmones, tikriausiai, nualptu…..
   Sitos “mados, Lietuvoje uzsilike nuo 2-ju brutaliu rusu okupaciju.
   Deja, vis dar…..
   p.s neveltui ypac humora megstantiems britams nuotaika pataiso jau rytmetiniame Metro laikrastyje atspausdinti reportazai ar zinutes apie oficialiai zinomus vyriausybes katinus ir kates, ju nuotykius, metines algas, premijas ar papildoma uzdarbi… O, pavyzdziui renkant labdara kates labai daznai geriau pasirodo nei zmones.
   Cat no.1 Larry, uzimantis Vyriausiojo Peliautojo pareigas Downing street 10 puikiai pazystamas viso pasaulio zurnalistams ir sveciams su oficialia metine alga £1100.
   Jo artimiausias konkurentas Cat no.2 ex britu valstybes izdo sekretoriaus G Osbourne katinas Palmerton’as veliau tarnavo uzsienio reikalu ministerijoje irgi su panasia metine alga…..ir t.t.

 4. Žemyna:

  Kodėl AR?
  IR katė, IR šuo, IR višta, IR varnėnas, IR zylė, IR kuosa,
  ir visa tai sod(eli)o supamame šeimos nam(elyj)e, kad vaikai augtų nuo vaikystės bendraudami su gamta.
  O už tvoros kitas toks pat sodas, o jame kiti vaikai auga… Ir tai tavo pasaulis, kurį matai nuo pirmųjų dienų, ir jis suteikia saugumo jausmą.

 5. Žemyna:

  Ar įmanoma neištirpti tokią bestiją matant?
  „Instagram“ žvaigžde tapusi alytiškės katė skanėstams užsidirba pati
  – lrytas.lt/augintinis/pamatyk/2020/09/27/news/-instagram-zvaigzde-tapusi-alytiskes-kate-skanestams-uzsidirba-pati-16486278/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: