Kibernetinio saugumo taryboje aptarta kibernetinio saugumo padėtis Lietuvoje (0)

Kompiuteris | Artūro Žuko nuotr.

Kompiuteris | Artūro Žuko nuotr.

Šią savaitę vykusiame Kibernetinio saugumo tarybos posėdyje Krašto apsaugos ministerijoje aptarti pirmieji Nacionalinės kibernetinio saugumo strategijos įgyvendinimo rezultatai ir pristatyta kibernetinių incidentų 2020 m. I pusmečio statistika. Taip pat aptartos ir Krašto apsaugos ministerijos pasiūlyti kibernetinio saugumo sritį reglamentuojančių teisės aktų pakeitimai, kalbėta kitais visiems rūpimais kibernetinio saugumo klausimais.

„Šiame Kibernetinio saugumo tarybos posėdyje vyko nemažai diskusijų dėl mažų ir vidutinių įmonių kibernetinio saugumo problematikos, buvo aptarti aktualūs kibernetinio saugumo kultūros didinimo klausimai švietimo įstaigose. Privataus sektoriaus, mokslo ir studijų institucijų atstovai, esantys tarybos nariais, turėjo galimybę išsakyti argumentuotus lūkesčius ir konkrečius pasiūlymus Krašto apsaugos ministerijos atstovams dėl kibernetinio saugumo srities teisinio reglamentavimo ir aiškesnio bendradarbiavimo poreikio“, – sakė Krašto apsaugos ministerijos Kibernetinio saugumo ir informacinių technologijų politikos grupės vadovas Jonas Skardinskas.

Nacionalinio kibernetinio saugumo centro prie Krašto apsaugos ministerijos (NKSC) duomenimis, kibernetinių incidentų šių metų pirmąjį pusmetį buvo registruota 1 750. „Lyginant su praėjusiais metais, incidentų statistika išaugo 46%, tad galima prognozuoti, kad metų pabaigoje kibernetinių incidentų skaičius bus didesnis nei 2019 m. Iš šių incidentų aibės galima išskirti 6 incidentus, kurie, pagal nustatytą kibernetinių incidentų klasifikaciją, priskiriami vidutinio poveikio incidentams“, – sako NKSC direktorius dr. Rytis Rainys.

Vertinant Nacionalinės kibernetinio saugumo strategijos įgyvendinimo rezultatus už 2019 m. ir 2020 m. I pusmetį, svarbi 2018 m. Lietuvos pasiekta 4–oji vieta ITU (International Telecommunication Union) pasaulio šalių kibernetinio saugumo indekse bei 1,6 balais įvertintas kibernetinių incidentų grėsmės lygis Lietuvoje – tai reikšmingi Strategijos įgyvendinimo rezultato kriterijai. Šie aukšti rezultatai turi įtakos ne tik teigiamam Lietuvos įvaizdžiui tarptautinėje bendruomenėje, bet ir tiesioginę įtaką kibernetinio saugumo rinkos dalyviams.

Kibernetinio saugumo tarybos posėdžiai rengiami du kartus metuose. Juose dalyvauja valstybės institucijų, viešojo bei privataus sektorių ir mokslo bei studijų institucijų atstovai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: