Kultūros ministras siūlo skubiai keisti sutartį dėl Lukiškių aikštės (12)

Paplūdimys Lukiškių aikštėje | S. Žumbio nuotr.

Paplūdimys Lukiškių aikštėje | S. Žumbio nuotr.

Rugsėjo 18 d. kultūros ministras Mindaugas Kvietkaukas žurnalistams teigė, kad Vilniaus savivaldybei siūloma skubiai keisti panaudos sutartį dėl Lukiškių aikštės įtraukiant į ją Seimo priimtas įstatymo nuostatas.

„Jeigu savivaldybė tam nepritartų, nepasirašytų tokių pakeitimų per dešimt dienų, tuomet einame kitu keliu, tuomet jau keičiamas Lukiškių aikštės įstatymas ir atsiranda naujas valdytojas. Tai yra vienas iš siūlymų, kad Genocido centras pagal savo funkcijas galėtų tai vykdyti“, – kalbėjo M. Kvietkauskas.

Ministro teigimu, Nacionalinė žemės tarnyba ir Vilniaus savivaldybė pakeitimus turėtų pasirašyti iki rugsėjo 28 d.

Ministro vadovaujama speciali darbo grupė sutarė, kad sudarant naują sutarį turėtų atsirasti įstatymo nuostatos, apie aikštės paskirtį.

„Funkcijos yra reprezentacinė, memorialinė, rekreacinė, su įstatyme įvardintais memorialiniais akcentais, t.y. Vyčio monumentu, taip pat būtų įtrauktas įsipareigojimas laikytis paties įstatymo“, – pažymėjo ministras.

Jo teigimu, panaudos sutartyje taip pat bus įrašomas punktas, kad nesilaikant įstatymo nuostatų, panaudos sutartis galėtų būti nutraukiama.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

12 komentarų

 1. Pagal įsišaknijusią šios kadencijos tradiciją:

  ponas meras turėtų vėl skubiai ir ilgam ,,išeiti atostogų”.

  Kažin, kada aiškinsis kas tą vakarą vadovavo Vilniaus policijai, kai mok. Astra su vėliava stovėjo?

  • Galimybė ...net Skamba :):

   “monu-mentas”
   jei ne kadencijos tradicijoj, –
   tai visiškoj Lukiškių turgvietėj,
   cirkams, pramogoms ir…
   Vyčiui ????

   Tai jau bent ak-
   centas 🙂 🙂
   “monu/mentas Vyčiu”. Gal, grįžt namo, į Lietuvą metas, o tai lakstom paskui Burokus-Genzbygelius (skaityk, paleistus išleistus po KOVO 11-osios iš… kai kam lagerio, kai kam dar
   …iš kažkur uždaryto).
   Bet juk ne taip, juk ne tai; nesam gi perspausti prievartos psichuškėse, kaip kad “kapitalVFR” pokaryje p r ū s a i išprūsinimu įvokietinimui, prievartinėmis Deutšlandiškomis dp priėmimo programomis – perkeltiems pagėliams iš užvaldymui laikinai priskirtų stalin-administracinių, laikinio SSSR administravimo plotų.
   SSSR jau seniai nėr, bet… tvarka, porėdkai su “zakonais”, tai aikštes …partijoms, …centrams, …spalvotosioms artelėms, žiūr net “sėkmingiau” nei prie Sniečkaus su Vileišiu.
   Einant prieš savastį, prieš tapatumą, prieš tautiškumą, prieš kalbą, – savą lietuvišką,
   be atodairos, be gėdos, be atsakomybės (nors ir su dviratuku, “žaliai” į darbą širyt ir Jam
   …atriedant. Kada gi bus atrastos rimtos erdvės, tikros aikštės, nedvokiančios, neužWC-intos, neužKGB-intos, atviros, šviesios, paprastos. Be murkdymo ir murkdymo-si
   monu – mentais

  • ŽEMAITIS:

   Suprantat, ne Jūs jį išrinkote, ne Jūs ir atšauksite.
   Sutinku, kad Šimašius padarė keletą klaidų. Bet kas neklysta? Tačiau visumoje (ir, manau, dauguma vilniečių man pritartų) jis yra geriausias Vilniaus meras iš visų iki šiol buvusių.

 2. Arūnas:

  “Funkcijos yra reprezentacinė, memorialinė, rekreacinė, su įstatyme įvardintais memorialiniais akcentais, t.y. Vyčio monumentu, taip pat būtų įtrauktas įsipareigojimas laikytis paties įstatymo“, – pažymėjo ministras.
  Per LRT girdėjau paaiškinimą, kad aikštėje nebus galima įrengti pliažo, ir tai turi būti įrašyta pakeistoje panaudos sutartyje. Jei negalima pliažo, tai Šimašinas pliažo ir nesteigs, bet dar anksčiau jis aiškino, kad čia vieta čiuožyklai ir mugėms labai tinkama, ir tai jau pasiteisino. Bet jei jis sugalvos dar labiau paniekinti tą aikštę, tai mugę galės surengti ir Vytauto gatvėje, o aikštėje pastatys 20 kilnojamų tualetų (juk tai priskirtina prie rekreacinės funkcijos). Su “šūdo gabalu” ne juokai…
  Vienintelis teisingas kelias yra vienareikšmiai atsakyti, kad Lukiškių aikštė yra istorinė vertybė, ir tokiu atveju ją prijungti kaip padalinį (kokiu dabar yra Gedimino pilis, Naujasis ir Senasis arsenalai, Vilniaus gynybinės sienos bastėja, Signatarų namai ir kt.) prie Nacionalinio (istorijos) muziejaus.

 3. Kaip prisimename, Skvernelis jau atidavė Lenkijos pranciškonų ordinui Bažnyčią, vienuolyną vos ne su visu Vilniaus kvartalu, tai, sakyčiau, kodėl dar jam nepridėjus ir Lukiškių aikštės su Jokūbo bažnyčia.
  Bet, žinoma, neatmestina ir kita – aikštės perkėlimo į Kauną galimybė. Matjošaitis vis nori Kauno rajoną prisijungti prie miesto, tai kodėl jam neprisijungus Lukiškių aikštės. Su vienišu Kaune atsidūrusiu Vyčiu peršuoliuotų į ją ir reikalai “ant rinkimų” taptų išspręsti…
  Antai, Nausėda šiandien pranešė, kad į darbą, regis, dviračiu važiavo ir visą dieną LRT radijas ragino sekti jo pavyzdžiu – važiuoti į darbą dviračiais. Tai pagalvoji, va, jeigu Lukiškės atsidurtų Kaune, tai kiek to gražaus važiavimėlio būtų iš Vilniaus iki jų… O dabar Komisija suka galvą dėl Lukiškių ir galo tam nesimato…

 4. Žemyna:

  Šios kadencijos savivaldybės darbeliai savo siurprizais ir lygiu BY mačio išsišokimams nenusileidžia

 5. Pajūrietis:

  Nesuprantu, kodėl balerinai, poetui, dailininkui reikia visos ministerijos virš galvos? Vietoje gausybės biurokratų užtektų 1 kasininkės: prieini prie langelio, ir ji tau duoda grynais pagal ant palangės gulintį partijos raštelį.

 6. Pajūrietis:

  Kai pagalvoji, tai galvoji, kas nereikėjo pagalvoti: pvz., sporto ministerija, innaveišn ministerija, kultūros ministerija…

 7. Žemyna:

  Rūpinamasi, kaip bus su
  – ,,Kalvele”* – juk, jei kas, teks ir autoriui sumokėti jam žadėtą pinigėlį ir į biudžetą grąžinti ,,grupės draugų” susikombinuotą sumą – ir aikštės projektui (kažkodėl atmetus jau patvirtintąjį), ir jo įgyvendinimui išleistas.lėšas. Iš kieno kišenės** viską reiks sugrąžinti?
  – Aikštės danga po ,,paplūdimio” sugadinta. Iš kieno kišenės reiks ją ardyti ir iš naujo pakloti? O savavališkai ten įrengtas ,,paplūdimys” – kas pripažins sau to autorystę ir bendrininkavimą, ir grąžins savivaldybei tam chuliganizmui iššvaistytas savivaldybės lėšas?
  – Moralinės žalos kovotojams, valstybės ir jos sostinės prestižui atlyginimas?
  Visa tai turės būti sprendžiama, ir to iniciatoriai bei bendrai turės būti nustatyti bet kuriuo atveju – kad ir kaip baigsis aikštės istorija. Nebent atsipeikėję savivaliautojai ir purvino išpuolio prieš savo valstybės istoriją dalyviai situaciją sušvelnins geranorišku bendradarbiavimu.
  ————————
  * Kiek pavadinimų tam kapčiui pakeitė, norėdami įtikinti, jog tai, ką matėme, pagerbia Laisvės kovas!
  ** Žinant, kiek komisijų posėdžiai kainuoja, kad jie apmokami irgi iš biudžeto, aiškinimosi (kas turi padengti šią aferą) komisijos posėdis kainuos daugiau negu 42.000 euriukus? …

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: