Seimas pritarė Prezidento pataisoms dėl valstybės ir savivaldybių įmonių priežiūros ir valdymo tarnybų sudarymo (0)

Seimas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Seimas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Seimas pritarė Prezidento Gitano Nausėdos dekretui dėl Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatymo pataisų ir Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo pakeitimų.

Prezidentas vetavo minėtus teisės aktus dėl šiais įstatymais numatomų pokyčių, susijusių su valstybės ir savivaldybių įmonių priežiūros ir valdymo tarnybų performavimo laikotarpiu. Pasak šalies vadovo vyriausiojo patarėjo Simono Krėpštos, Prezidentas pasiūlė užtikrinti, kad pagal naujus principus, numatytus šiame Seimo priimtame įstatyme, priežiūros ir valdymo tarnybos nebūtų formuojami paskubomis.

„Prezidentas siūlo grąžinamuose įstatymuose numatyti priežiūros ir valdymo organų sudarymo pokyčius pradėti taikyti ne nuo lapkričio 1 dienos, o po šios datos įprasta tvarka palaipsniui sudaromiems naujiems valdymo ir kontrolės organams. Atitinkamai esami veikiantys bendrovių kolegialūs priežiūros ir valdymo organai savo funkcijas galėtų vykdyti iki kadencijos, kuriai jie buvo sudaryti, pabaigos arba iki bus sudaryti nauji atitinkami priežiūros ir valdymo organai“, – sakė S. Krėpšta.

Vyriausiojo patarėjo teigimu, tiek valstybės ir savivaldybės įmonių stebėtojų tarybos, tiek valdybos kompetencija apima bendrovės veiklai itin reikšmingas funkcijas, todėl šių kolegialių priežiūros ir valdymo organų efektyvi bei sklandi veikla yra nepaprastai svarbi valstybei ir savivaldybėms įgyvendinant savo kaip atitinkamų bendrovių dalyvių ir savininkų turtines ir neturtines teises.

Už pasiūlymą priimti grąžintą įstatymą su visomis Prezidento teikiamomis pataisomis ir papildymais balsavo 93, nė vienas nebuvo prieš, susilaikė 6 Seimo nariai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: