Radviliškio ligoninei nurodyta stabdyti ligonių priėmimą (0)

Stop ženklas | sam.lt nuotr.

Stop ženklas | sam.lt nuotr.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), atlikęs patikrinimą Radviliškio ligoninėje, nustatė infekcijų kontrolės pažeidimų, galimai galėjusių prisidėti prie koronavirusinės infekcijos (COVID-19) išplitimo įstaigoje. Dėl to gydymo įstaigai nurodyta nedelsiant stabdyti naujų ligonių priėmimą į gydymo įstaigą, t. y. ne tik į Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrių, bet ir visus kitus ligoninės padalinius.

NVSC vertinimu, šioje gydymo įstaigoje buvo netinkamai atskirti žmonių bei personalo srautai, nėra sudarytos darbuotojų pamainų grupės, skirtos teikti gydymo paslaugas atskiriems ligoniams Patikrinimo išvados šiuo metu ruošiamos.

Ligoninei nurodyta syreguliuoti vadinamųjų „švarių“ ir „nešvarių“ srautų judėjimą ligoninėje, atskirti Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus ligonius, kuriems COVID-19 nepatvirtinta.

Gydymo įstaiga taip pat privalo užtikrinti, kad dirbtų tik darbuotojai, neturintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų ir kitų susirgimų požymių, taip pat darbuotojai, nesantys privalomoje izoliacijoje. NVSC ligoninei pavedė užtikrinti, kad visam personalui ir pacientams būtų atlikti laboratoriniai tyrimai koronavirusui nustatyti PGR metodu, t. y. imant tepinėlį iš nosiaryklės.

Taip pat ligoninei pavesta tinkamai valdyti darbuotojų srautus, pagal galimybes darbą pertvarkyti taip, kad kuo daugiau darbuotojų būtų saugiu atstumu vienas nuo kito ar kuo mažiau susidurtų.

Be to, nurodyta užtikrinti, kad vaikščiojantys Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus ligoniai bendrose patalpose dėvėtų nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones), jas reguliariai keistų.

NVSC specialistai ligoninės administracijai pateikė nurodymus ištaisyti pažeidimus.

NVSC primena, kad koronavirusas (COVID-19), šiuo metu turimais duomenimis, patvirtintas 23-ims Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus pacientams bei 8 darbuotojams, iš kurių du dirba Priėmimo – skubios pagalbos skyriuje.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: