Vyriausybės vadovas ir toliau teigia, kad testai buvo pirkti teisingai (0)

Saulius Skvernelis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Saulius Skvernelis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, Seime atsakydamas į opozicijos pateiktus klausimus apie greitųjų testų pirkimą, teigė, kad tyrimas  dėl greitųjų testų pirkimo yra politizuotas. Jo nuomone, kasmetinė praktika rodo, kad artėjant rinkimas, tokius dalykus bandoma politizuoti.

Vyriausybės vadovas tikino, kad visas su greitųjų testų pirkimais susijusias procedūras atliko atskaitingos institucijos – Sveikatos apsaugos ministerija ir Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija ir laikėsi tuo metu galiojusių viešųjų pirkimų įstatymų.

Į opozicinių liberalų, konservatorių ir socialdemokratų klausimus ir pažertą kritiką, kad tuos pačius testus nors ir mažesnį kiekį Krašto apsaugos ministerija įsigijo ir už keturis kartus mažesnę kainą, S. Skvernelis teigė:

„Greitieji testai tuo metu buvo skubiai perkami, nes ekspertų išvados leido priimti tokius sprendimus, kad reikia testuoti, testuoti, testuoti, ir kuo daugiau, o tų testų buvo ne tiek, kad galėtume nuo šimto per parą visų laboratorijų galėtume pereiti prie šešių tūkstančių“.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) atlieka ikiteisminį tyrimą dėl 6 mln. eurų vertės greitųjų koronaviruso testų pirkimo. Šioje byloje kaip specialieji liudytojai apklausti Vyriausybės vicekancleris Lukas Savickas ir premjero patarėjas sveikatos apsaugos klausimais Jonas Kairys.

Visuomeninis transliuotojas jau anksčiau yra skelbęs, kad L. Savickas premjero S. Skvernelio nurodymu davė tiesioginį pavedimą skubiai pradėti greitųjų testų pirkimą kovo mėnesį.

Greitieji testai pirkti iš bendrovės „Profarma“,  jų gamintoja – Austrijos įmonė „Ameda labordiagnostik GmbH“.

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: