Čiužiniai ir antčiužiniai. Kaip išsirinkti tinkamiausią? (0)

Unsplash.com, T. Carlson nuotr.

Unsplash.com, T. Carlson nuotr.

Kaip miegojote šiąnakt? Pabudote darbingi ir pailsėję ar vis dar jaučiate poilsio trūkumą?

Mūsų poilsis ir miego kokybė priklauso nuo daugybės dalykų: jausmų, kambario temperatūros, triukšmo, tačiau vienas iš svarbiausių dalykų yra patogus ir būtent jums tinkamas čiužinys ar antčiužinis.

Kada laikas keisti čiužinį?

Jei ryte pabudote jausdami nugaros skausmą, kuris atsikėlus sumažėjo ar netgi išnyko visai, jei negalėjote užmigti, jausdami kiekvieną naktį besivartančio partnerio judesį, metas pagalvoti apie naują čiužinį, o norint prailginti jo naudojimo trukmę, verta pagalvoti ir apie antčiužinį, kuris ne tik apsaugos čiužinio dangą, bet ir suteiks papildomo komforto jums.

Higieniniais sumetimais čiužinį patariama keisti kas 7-8 metus.

Čiužinio pasirinkimo kriterijai

Svarbiausi dalykai, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį yra čiužinio dydis, storis, kietumas, taip pat medžiagos, iš kurių jis yra pagamintas.

Dydis ir storis

Čiužinio dydis priklauso nuo jūsų turimo lovos rėmo, kitu atveju čiužinio ilgis yra jūsų ūgis plius 20 cm, o plotis 80-90 cm žmogui perkant dvivietį čiužinį ir 90-120 cm, įsigyjant vienvietį. Mažiausias čiužinio storis yra 17-18 cm, tačiau stambesniam žmogui ar pageidaujant didesnio patogumo, patariama rinktis 20-22 cm čiužinį.

Kietumas

Dar viena svarbi savybė, įsigyjant čiužinį, yra jo kietumas. Paprastai čiužinių kietumas žymimas H2 (vidutinio kietumo, skirti iki 80 kg sveriančiam žmogui) ir H3 (kietesni, kai asmens svoris daugiau nei 80 kg). Tačiau kai kurių gamintojų čiužiniai gali turėti ir kitokį žymėjimą: greta H2 ir H3 kategorijų papildomai yra H1 (minkšti, skirti iki 55 kg sveriančiam žmogui) 

H4 (kietesni, kai žmogaus svoris 80-100 kg) ir H5 ( kai svoris daugiau nei 120 kg).

Žmogui, turinčiam nugaros bėdų, patariama rinktis kietesnį čiužinį, šis patarimas galioja ir mažesnio ūgio žmonėms.

Ką turėtumėte žinoti apie medžiagas?

Spyruokliniai čiužiniai 

Puikiai praleidžia orą, gerai paskirsto svorį, yra elastingi ir mėgiami dėl patrauklios kainos.

Tačiau sulenkti jų nepavyks, taigi netiks lovai su atlenkiamomis grotelėmis. Einant laikui, spyruoklių maišeliai gali susidėvėti ir suplyšti, o pačios spyruoklės-susispausti, todėl gali atsirasti girgždėjimas ir nelygumai čiužinio paviršiuje.

Lateksiniai čiužiniai

Elastingi, prisitaiko prie kūno formos, užtikrina taisyklingą stuburo padėtį. Lankstūs, pralaidūs orui, neperduoda judesio dviviečiuose čiužiniuose, todėl neramiai miegantis partneris netrukdys jums pailsėti. Šiuose čiužiniuose nesiveisia dulkių erkutės.

Netiks žmonėms, alergiškiems lateksui, taip pat turi nestiprų specifinį kvapą. Yra gana sunkūs ir netinkami drėgnose patalpose.

Viskoelastiniai čiužiniai

Šio tipo čiužiniai žemesnėje temperatūroje pradeda kietėti, todėl nelabai tiks naudojimui vėsiame kambaryje, prastai garina drėgmę, taigi nepatartini linkusiems prakaituoti žmonėms. Lėčiau atgauna pradinę formą, naujas čiužinys turi specifinį kvapą.

  • Įdumba, reaguodami į kūno šilumą, tinka žmonėms, turintiems sąnarių ir stuburo bėdų.
  • Nesukelia alergijos, galūnių tirpimo, juose nesiveisia dulkių erkutės.

Putų poliuretano čiužiniai

Pralaidūs orui ir drėgmei, nesunkūs, neturi specifinio kvapo, gerai paskirsto kūno svorį ir užtikrina taisyklingą stuburo padėtį. Nesukelia alergijos.

Šie čiužiniai išsiguli greičiau nei kiti, todėl nebus ilgaamžiai.

Unsplash.com, Ch. Jolly nuotr.

Unsplash.com, Ch. Jolly nuotr.

Antčiužinis: nepraleiskite svarbios detalės!

Jei manote, kad turimą čiužinį keisti dar ankstoka, bet norisi daugiau komforto, įsigykite antčiužinį. Nustebsite, kiek daug gali pakeisti ši nedidelė detalė! Antčiužiniu galite pareguliuoti čiužinio kietumą, prailginti jo tarnavimo laiką, nuo drėgmės ir nudilimo apsaugodami čiužinio užvalkalą bei sumažindami apkrovą pačiam čiužiniui.

Atsibodo miegoti nepatogiai ir norite, kad gerą miegą užtikrintų naujas čiužinys ar antčiužinis? Apsilankykite Senukai.lt ir išsirinkite sau tinkamiausią!

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: