Į Šiaulių oro uostą grįžta aviacija: „Aviatic MRO“ pasirašė sutartį su didžiausia Izraelio aviacijos ir kosmoso įrangos gamintoja (0)

Šiaulių oro uostas | siauliai.lt nuotr.

Šiaulių oro uostas | siauliai.lt nuotr.

Bendradarbiavimo sutartis su Izraelio aviacijos ir kosmoso įrangos gamintoja „Israel Aerospace Industries“ (IAI) apims du pagrindinius punktus – pagalbą steigiant civilinės aviacijos lėktuvų aptarnavimo centrą Tarptautiniame Šiaulių oro uoste ir keleivinių lėktuvų „Boeing 737“ pakeitimą į krovininius.

„Džiaugiamės pasirašyta sutartimi su tokia tarptautine bendrove kaip IAI. Tai yra didelis įvertinimas ne tik miestui, bet ir visai šaliai, siekiant pritraukti užsienio investicijas, ypač šiandieniniame, aviacijos pasauliui sudėtingame pandemijos kontekste. Šio svarbaus partnerio pritraukimas suteiks mums didelį technologinį bei know-how pažangumą vystant šį projektą“, – teigia Povilas Padaiga, „Aviatic MRO“ direktorius.

Sutartyje taip pat numatomos galimybės steigti dvigubos paskirties ir karinių orlaivių aptarnavimo bazę, tokiems lėktuvams kaip „C-130 Hercules“, „C-27J Spartan“ ir „Sikorsky UH-60 Black Hawk“, „Airbus“ H serijos sraigtasparniams bei skirtingų modelių bepiločiams orlaiviams.

„Pasirašydami sutartį aptarėme svarbiausius šiandieninius aviacijos rinkos iššūkius ir į juos atsižvelgėme.  Pavyzdžiui, vienas iš esminių sutarties punktų –  keleivinių lėktuvų „Boeing 737“ konversija į krovininius buvo aktuali jau prieš pandemiją, kadangi paklausa jau tada viršijo pasiūlą. Problema ypač paaštrėjo per šiuos metus, todėl ieškome būdų, kaip pakelti orlaivius į orą ir juos „įdarbinti“. Panašu, kad tai ateityje pasiteisins – kas daugiau, jeigu ne oro transportas prisidės prie to, kad didžiąją dalį pasaulio gyventojų pasiektų COVID-19 vakcina? Taip pat šie metai paspartino e. prekybos augimą, jos apimtys ir toliau tendencingai didės, dėl to poreikis krovininiams orlaiviams taip pat didės“, – pabrėžia P. Padaiga.

Anot jo, bendradarbiavimo sutartyje taip pat numatytas galimas dvigubos paskirties karinių orlaivių aptarnavimo bazės steigimas leis dar labiau sustiprinti Baltijos regiono gynybinį potencialą, kuris yra vienas iš mūsų valstybės prioritetų, bei sudarys sąlygas iškelti Lietuvą į dar aukštesnį technologinį lygmenį: „Lietuva yra žinoma kaip daug kvalifikuotų inžinerijos bei kitų sričių specialistų galinti pasiūlyti rinka. Taip svarbu paminėti, kad ir aviacijos rinkoje mes jau nesame naujokai ir mūsų vardas yra žinomas.“

„Aviatic MRO“ statybų darbai, nors pokyčių įnešė ir pandemijos, vyksta – šiuo metu vykdomi žemės paruošimo darbai – tankinamas gruntas, per artimiausius kelis mėnesius bus išvedžioti lauko tinklai bei įrengti pastato pamatai. Šiuo metu bendrovė jau vykdo linijinį orlaivių aptarnavimą (angl. Line-maintenance) Šiaulių oro uoste, o šių paslaugų teikimo suaktyvėjimą planuojama jau artimiausio rudens-žiemos sezono metu.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: