12-oje „Tautų mugėje“ ir „Čigonų šventė 2020“ (video) (3)

„Čigonų šventė 2020“ | Rengėjų nuotr.

„Čigonų šventė 2020“ | Rengėjų nuotr.

Rugsėjo 20 d., 19:30 val., A. Mickevičiaus bibliotekos kiemelyje, Trakų g. 10, Vilniuje, 12-oje „Tautų mugėje“ vyks ir čigonų kultūros šventė – „Čigonų šventė 2020“ („Gypsy fest 2020“).

Pagrindinis „Tautų mugės“ tikslas – surengti Lietuvoje gyvenančių Tautinių bendrijų, amatų, nacionalinių valgių ir buities papročių pristatymą. Mugėje kasmet dalyvauja patys aktyviausi amatų ir kulinarijos meistrai, dainų ir šokių virtuozai. Šiemet mugės pramogos vyks visame Gedimino prospekte, Odminių, Žemaitės skveruose, Lukiškių aikštės prieigose ir Arkikatedros aikštėje. Vilniečiai ir miesto svečiai bus kviečiami ragauti įvairių nacionalinių valgių, galės sužinoti jų ruošimo subtilybes ir

receptūrų įvairoves, susipažins su tautiniais ir buities papročiais. Mugėje apsilankiusios šeimos bus kviečiamos sudalyvauti Tautų mugės krepšinio turnyre, o pačių mažiausių mugės dalyvių lauks Arkikatedros aikštėje įkurta vaikų pramogų zona.

Vienas iš „Čigonų šventės 2020“ sumanymo autorių, Lietuvos čigonų bendruomenės pirmininkas, „Sare Roma“ lyderis Ištvanas Kvikas (Ištvan Kvik) sako, kad šiemet kviečia renginio svečius mėgautis muzika be etikečių! Toks yra šių metų šventės šūkis, kurį sutiko paaiškinti pats žinomas dainininkas I. Kvikas.

Šiuo renginiu siekiama parodyti, jog čigonų bendruomenė yra atvira visiems, pasiryžusi bendrai integracijai, bendroms veikloms su visa Lietuvos bendruomene, jog romai nori ir gali dalyvauti socialiniame gyvenime. Šių metų šventės šūkis – „Be etikečių!“.

„Čigonų šventės 2020“ koncertas | Rengėjų nuotr.

„Čigonų šventės 2020“ koncertas | Rengėjų nuotr.

Kasmetiniame spalvingame muzikos renginyje rengėjai tęsia savo užduotį – laužyti nusistatymus apie tautybes.

„Šiemet mūsų šventės šūkis būtent toks ir yra: „Be etikečių!“ Juo norime paskleisti žinutę, kad nesvarbu, kokios žmogus tautybės, vertinti reikia patį žmogų, o ne „klijuoti etiketes“ pagal tai, kokios spalvos jo oda, iš kur jis kilęs, kokios tautybės jo tėvai. Kad nusistatymai dingtų, reikia apie tai kalbėti, reikia rodyti, kad išankstinė nuomonė dažnai gali būti klaidinga. Manau, kad ne tik mūsų rengiama šventė, bet ir mūsų čigonai, puikiai dirbdami ir gražiai aptarnaudami žmones restorane, būtent tai ir daro – laužo nusistatymus“, – sako vienas iš šventės rengėjų I. Kvikas.

I. Kvikas sako, kad „Čigonų šventė 2020“ – tai renginys, kuris vyksta tik kartą metuose – pilnas čigoniškos laisvės, muzikos, aistros, daug nuoširdžių šypsenų, juoko ir jaudinančių akimirkų. 2020-aisias, kuomet COVID-19 pakeitė planus, šventė buvo nukelta į rudenį bei nuspręsta švęsti kartu su „Tautų muge“ rugsėjo 20-ąją.

 „Čigonų šventės 2020“ eisena | Rengėjų nuotr.

„Čigonų šventės 2020“ eisena | Rengėjų nuotr.

Šventė prasidės 12:30, kai šventinė muzikinė eisena pajudės nuo Rotušės iki Katedros, kur miesto svečių laukia čigonų atlikėjų koncertas. Nuo 16 val. A. Mickevičiaus bibliotekos kiemelyje visi norintys galės pasivaišinti tradiciniais romų patiekalais ar įsigyti rankų darbo amuletų, o nuo 19:30 val. čia skambės šventinis „Čigonų šventės 2020“ koncertas.

Kaip visada, taip ir šiemet spalvingoje „Čigonų šventėje 2020“ netrūks ne tik spalvų ir ritmų, bet ir žinomų žmonių.

Tarp šventės svečių tokie atlikėjai kaip Inga Valinskienė, Merūnas, Radži, Rytis Cicinas, Marius Jampolskis, Irena Starošaitė, Katažyna Zvonkuvienė, „Sare Roma“ ir I. Kvikas, Samanta Tina, Rytietiškų šokių studija „Sultana“, Šokio teatras „Rokada“, Ugnies teatras, taip pat laukiame ansamblių iš užsienio šalių. „Labai lauksime visų. Nekantraujame susitikti. Švęskime Be etikečių!“, – sako I. Kvikas.

 „Čigonų šventės 2020“ koncertas | Rengėjų nuotr.

„Čigonų šventės 2020“ koncertas | Rengėjų nuotr.

Video iš 2019 m. „Čigonų šventėje 2020“ renginio:

 

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , .

3 komentarai

  1. Pajūrietis:

    „Gypsy fest 2020“ – pasirodo, jie anglakalbiai. Iki šiol to nežinojau.

  2. Kniedė:

    Radžis dalyvaus kaži…
    Ir ne čigonai,o romai:))))

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: